آموزش های سرور ویندوزوبمستران

آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019

آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019
آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019
آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019

ASP.NET از زبان های برنامه نویسی محبوب و سازگار با سیستم عامل ویندوز است و بر روی اکثر سرویس های ویندوزی چه هاست ویندوز و چه سرور مجازی ویندوز، بر روی وب سرور IIS و کنترل پنل پلسک نصب می شود تا بتوان از آن بر روی سرویس میزبانی استفاده کرد به همین منظور در این مطلب از نایس استار قصد داریم با آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019 نحوه نصب asp.net بر روی سیستم عامل ویندوز سرور و وب سرور IIS را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.

در ادامه همراه ما باشید تا آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019 را به پایان برسانیم.

آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019

قبل از شروع آموزش باید توجه داشته باشید که از قبل حتما باید وب سرور IIS بر روی ویندوز سرور ما نصب باشد. در صورتی که IIS بر روی سرور شما نصب نیست می توانید از آموزش نصب IIS در ویندوز سرور 2019 استفاده کنید.

پس از اتصال به ویندوز سرور با RDP و ورود به محیط گرافیگی ویندوز باید ابتدا به منو Start ویندوز رفته و بر روی Server Manager کلیک کنید. (یا از طریق کادر جست و جو Server Manager را پیدا کنید)

با ورود به داشبورد Server Manager از طریق گزینه Tools بر روی گزینه Add roles and features کلیک کنید تا پنجره Add roles and features Wizard برای شما نمایان شود.

در مرحله اول تنها بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Installation Type باید نوع نصب را مشخص کنید که انتخاب ما حالت Role-based or feature-based-installation است. سپس بر روی Next کلیک می کنیم.

مرحله بعدی که Server Selection است باید حالت Select a server from the server pool را انتخاب و از طریق بخش Server Pool سرور خود را در وضعیت انتخاب قرار داده و بر روی Next کلیک کنید.

بخش Server Roles همان قسمتی است که شما باید از کادر Roles گزینه Application Development را پیدا کرده و از میان زیر گزینه های آن ASP.NET 4.7 یا ASP.NET 3.5 را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.

در صورت نمایش پیامی در این بخش بر روی دکمه Add Features کلیک کنید.

در مرحله Features نیز تنها بر روی Next کلیک کرده و در مرحله Confirmation بر روی Install کلیک کنید تا مراحل نصب ASP.NET آغاز شود.

پس از اینکه نصب به پایان رسید می توانید یک فایل آزمایشی با پسوند aspx ساخته و آن را با مرورگر باز کنید تا از عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

در اینجا به پایان این مطلب از نایس استار رسیدیم و امیدواریم که به کمک آموزش نصب ASP.NET در ویندوز سرور 2019 توانسته باشید asp.net را بر روی سرور مجازی یا اختصاصی ویندوزی خود با موفقیت نصب کنید. در صورتی که درباره این مطلب سوالی دارید می توانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.


(1) نصب و کانفیگ IIS در ویندوز سرور - بکو وب
نصب و کانفیگ IIS در ویندوز سرور - بکو وب


(2) آموزش نصب Application Server در
آموزش نصب Application Server در Windows Server 2012 R2 آرین وب


(3) نصب IIS در ویندوز سرور وبلاگ شتابان
نصب IIS در ویندوز سرور وبلاگ شتابان هاست Install IIS on


(4) آموزش ویندوز سرور 2019 - نصب و پیکربندی اکتیو دایرکتوری
اکتیو دایرکتوری مؤلفه اصلی محیط امن ویندوز است. در این دوره با نحوه نصب و پیکربندی سرویس دامنه اکتیو دایرکتوری ad ds در ویندوز سرور 2019 آشنا می شوید.


(5) iis در ویندوز سرور 2019
آموزش نصب و راه اندازی وب سرور iis در ویندوز سرور 2019 میزبان اول


(6) آموزش Publish در ASP NET - آموزش آپلود
آموزش Publish در ASP NET - آموزش آپلود سایت ASP.NET روی هاست


(7) دانلود Packt Mastering Windows Server 2019 - آموزش تسلط بر
در دوره آموزشی Packt Mastering Windows Server 2019 با آموزش تسلط بر ویندوز سرور 2019 اشنا خواهید شد. Take back control of your storage using features such as Storage Spaces Direct data deduplication and more


(8) آموزش نصب ویندوز سرور 2019 - aparat.com
17.03.2020 در این ویدیو نحوه نصب ویندوز سرور 2019 را در سیستم حقیقی و ماشین مجازی یاد خواهید گرفت برای نصب ویندوز سرور میبایست آخرین نسخه این سیستم عامل را از سایت سافت 98 دریافت کرده و آنرا با نرم افزار Rufus در یک رسانه همانند فلش


(9) نصب وب سرور IIS بر روی ویندوز سرور
نصب وب سرور IIS بر روی ویندوز سرور - میزبان اول


(10) آموزش نصب WSUS در ویندوز سرور 2019 - راه اندازی WSUS 2019
در ادامه راه اندازی WSUS 2019 و در انتهای نصب launch post-installation task را بزنید. نکته بسیار مهمی که می توان به آن اشاره کرد این است که ما برای نمایش از ویندوز سرور 2012 جهت اتصال به WSUS 2019 استفاده کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

دکمه بازگشت به بالا