آموزش های سی پنلوبمستران

آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل

آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل
آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل
آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل

در هنگام خرید هاست سی پنل کاربران اقدام به تعیین دامنه هاست می کنند که آدرس وارد شده به عنوان دامنه اصلی هاست در سیستم و WHM ثبت و معرفی می شود اما گاهی ممکن است کاربران متناسب با نیاز خود و یا تغییراتی که انجام می شود، نیاز داشته باشند که آدرس دامنه اصلی هاست سی پنل یا سایت خود را تغییر دهند که برای این کار علاوه بر اینکه نیاز به اعمال تغییراتی از سوی کاربر در کنترل پنل است، فرآیند تغییر دامنه هاست باید از داخل WHM یا Web Host Manager نیز انجام شود به همین منظور در این مطلب از نایس استار با آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل همراه شما هستیم و قصد داریم تا نحوه تغییر دامنه اصلی هاست سی پنل را به طور کامل و قدم به قدم برای شما شرح دهیم.

در ادامه آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل همراه نایس استار باشید تا این مطلب آموزشی را به پایان برسانیم.

آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل

پیش از شروع برای شما توضیح دهیم که برای تغییر دامنه اصلی هاست در سی پنل شما باید دسترسی روت یا نماینده به WHM داشته باشید و اگر چنین دسترسی ندارید باید از پشتیبان هاستینگ خود درخواست کنید تا این کار را انجام دهد.

مراحل تغییر دامنه هاست و سایت شامل 4 مرحله کلی می شود اما در صورتی که شما فقط می خواهید دامنه هاست را تغییر دهید تنها مرحله دوم را انجام دهید اما در صورت نیاز به تغییر دامنه سایت پیشنهاد می کنیم تمام مراحل را به ترتیب انجام دهید.

مرحله اول: بک آپ گیری از اطلاعات

وارد کنترل پنل سی پنل شده و از قسمت Files بر روی گزینه BACKUP کلیک کنید.

در صفحه مربوط به Backup از بخش Full Backup بر روی دکمه Download a Full Website Backup کلیک کنید.

از قسمت Generate a Full Backup از طریق گزینه Backup Destination محل ذخیره سازی فایل بک آپ را انتخاب کنید که در اینجا ما Home Directory را انتخاب کرده و در کادر Email Address یک آدرس ایمیل وارد می کنیم و در نهایت بر روی گزینه Generate Backup کلیک می کنیم.

پس از پایان بک آپ گیری فایل بک آپ را دانلود کنید.

مرحله دوم: تغییر دامنه هاست از WHM

حال با استفاده از دسترسی روت یا نماینده وارد Web Host Manager شوید و از طریق کادر جست و جو عبارت Modify an Account را سرچ کرده و بر روی نتیجه کلیک کنید.

در صفحه مربوط به Modify an Account از طریق قسمت جست و جو نام اکانت یا دامنه مورد نظر برای تغییر را وارد و آن را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه Modify کلیک کنید.

در صفحه جدید از قسمت Basic Information و کادر مربوط به Primary Domain نام دامنه قبلی را جذف و نام دامنه جدید را وارد کنید و در نهایت به پایین صفحه رفته و بر روی گزینه Save کلیک کنید.

در اینجا مراحل آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل انجام شد. اگر تنها قصد تغییر دامنه اصلی هاست را دارید تا همین جا مراحل انجام شده و دامنه هاست تغییر کرده اما اگر می خواهید علاوه بر دامنه هاست، دامنه سایت را نیز تغییر دهید پیشنهاد می کنیم مراحل پارک دامنه جدید بر روی دامنه قبلی و همچنین ریدایرکت از دامنه قبل به دامنه جدید که در ادامه به طور کامل درباره آنها توضیح می دهیم را دنبال کنید.

مرحله سوم: پارک دامنه جدید بر روی دامنه قبلی

برای اینکه مراحل تغییر دامنه سایت نیز مثل تغییر دامنه هاست به درستی انجام شود و حداقل در بحث سئو و دسترسی کاربران به سایت دچار کمترین آسیب شوید، پس از تغییر دامنه و ست شدن DNS ها یا همان نیم سرور های هاست بر روی دامنه جدید باید مراحل پارک دامنه جدید بر روی دامنه قبلی را انجام دهید.

به همین منظور در WHM از قسمت سرچ عبارت Park a Domain را جست و جو کرده و بر روی آن کلیک کنید.

در صفحه مربوط به Park a Domain از طریق کادر مربوط به Domain to park on top of آدرس دامنه جدید را وارد کرده و در کادر مربوط به Domain to park آدرس دامنه قبلی را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه Submit کلیک کنید.

این کار را می توان از داخل سی پنل نیز انجام داد که برای آن ابتدا وارد سی پنل شوید و از قسمت DOMAINS بر روی گزینه Aliases کلیک کنید.

در صفحه Aliases و قسمت Create a New Alias در کادر Domain نام دامنه جدید را وارد کرده و بر دکمه Add Domain کلیک کنید.

مرحله چهارم: ریدایرکت از دامنه قبلی به دامنه جدید

وارد کنترل پنل هاست سی پنل خود شده و از بخش DOMAINS بر روی گزینه Redirects کلیک کنید. آموزش ریدایرکت در سی پنل

در صفحه مربوط به Redirects باید گزینه های موجود را مانند توضیحاتی که در ادامه بیان می کنیم مشخص کنید.

گزینه Type تعیین کننده و نوع ریدایرکت دامنه است که برای ریدایرکت دائمی دامنه قبلی به دامنه جدید حالت Permanent 301 را انتخاب می کنیم.

گزینه https را بر روی All Public Domains قرار دهید.

در کادر سوم نام دامنه قبلی خود که قصد دارید آن را تغییر دهید را وارد کنید.

در کادر Redirects to نام دامنه جدید خود که می خواهید دامنه قبلی به آن ریدایرکت شود را وارد کنید.

از طریق گزینه www. redirection می توانید نوع ریدایرکت دامنه به ترتیب بین سه حالت ریدایرکت تنها با www ، ریدایرکت هم با www و هم بدون www و در نهایت ریدایرکت بدون www را انتخاب کنید.

چک باکس گزینه Wild Card Redirect را نیز فعال کنید.

در نهایت بر روی گزینه Add کلیک کنید تا ریدایرکت از دامنه قبلی به دامنه جدید ساخته و اعمال شود.

در اینجا به پایان آموزش کامل تغییر دامنه هاست سی پنل از نایس استار رسیدیم و امیدواریم که با استفاده از این مطلب توانسته باشید علاوه بر تغییر دامنه اصلی هاست، در صورتی که دامنه سایت خود را نیز تغییر دادید مراحل پارک دامین و ریدایرکت از دامنه قبل به دامنه جدید را با موفقیت انجام داده باشید.


(1) تغییر دامنه اصلی سرویس - مرکز آموزش
تغییر دامنه اصلی سرویس - مرکز آموزش - سرورپارس


(2) آموزش تغییر نام دامنه در کنترل پنل سی
آموزش تغییر نام دامنه در کنترل پنل سی پنل Cpanel - پارسپک


(3) اموزش کامل استفاده از کنترل پنل سی پنل cPanel - وبلاگ نبض وب
06.04.2018 اموزش ساخت ایمیل در هاست سی پنل آموزش رفع سفید شدن صفحه وردپرس در سایت و مدیریت وردپرس اموزش ساخت دیتابیس در سی پنل cpanel توسط MySQL Databases اموزش قدم به قدم تغییر سطح دسترسی سی پنل


(4) آموزش نحوه ساخت ساب دامین در سی پنل - ساب دامین در cpanel
20.05.2020 آموزش نحوه ساخت ساب دامین یا زیر دامنه در هاست سی پنل. در ابتدا از طریق آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل وب سایتمون میشیم بعدش یه مقداری اسکرول رو میاریم پایین و از قسمت domain بر روی آیکون subdomain از اینجا کلیک می


(5) آموزش سی پنل - آموزش کامل سی پنل
آموزش سی پنل. آموزش نحوه ی فیلتر کردن ایمیل های اسپم یا مزاحم معمولا هر سایتی یک یا چند تا ایمیل هم داره و در این میان چیزی که معمولا مشکل ساز هست ایمیل های اسپم یا همون جانک میل ها هستند در این آموزش شما یاد می گیرید که


(6) اضافه کردن دامنه به هاست سی پنل آموزش تصویری - نت آرام
چگونگی اتصال دامنه به هاست Cpanel برای اضافه کردن دامنه به هاست باید ابتدا اطمینان پیدا کنید که تمایل دارید به کدام روشی که در بالا توضیح دادیم دامین خود را به cpanel اضافه کنید.


(7) تغییر دامنه اصلی هاست در سی پنل داده پردازان مدرن
تغییر دامنه اصلی هاست در سی پنل در وهله اول توسط مدیر هاستینگ امکان پذیر هست. اما در صورتی که می خواهید خودتان این کار را انجام دهید با ما همراه باشید اینکه دامین اصلی هاست تغییر کنه فقط از طریق مدیر سرور و یا در اختیار


(8) چگونه از cpanel استفاده کنیم - پایگاه دانش میزبانفا
09.02.2020 در این سری مقالات از پایگاه دانش میزبان فا قصد داریم به آموزش کامل کار با هاست سی پنل بپردازیم. در واقع باید بدانید که چه روش هایی برای ورود به کتترل پنل وجود دارد و پورت های مخصوص سی پنل چیست.


(9) آموزش تنظیم نیم سرور های هاست بر روی
آموزش تنظیم نیم سرور های هاست بر روی دامنه - مرکز آموزش - سرورپارس


(10) تغییر دامنه اصلی هاست - مرکز آموزش - cPanel.ir - سی پنل ایران
سی پنل ایران کار خود را از سال 1378 آغاز کرد. استفاده از فن آوری جدید و چینش بهترین تکنولوژی ها در کنار هم بهترین کیفیت و پایداری را به ارمغان آورده است. تعرفه ها بصورت حرفه ای تنظیم و بسیار اقتصادی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا