آموزش های سرور ویندوزوبمستران

آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019

آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019
آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019
آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019

Internet Information Services یا همان وب سرور IIS یک وب سرور مخصوص سیستم عامل ویندوز سرور می باشد و برای افرادی که قصد دارند از سرور های ویندوزی برای میزبانی سایت، نرم افزار ها و ارائه خدمات استفاده کنند مناسب می باشد. با نصب IIS بر روی ویندوز سرور امکان مدیریت سرویس میزبانی سایت و برنامه ها آسان تر می شود به همین دلیل در این مطلب از نایس استار با آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019 در خدمت شما هستیم تا مراحل نصب وب سرور IIS بر روی سرور ویندوزی را به طور قدم به قدم آموزش دهیم.

در ادامه آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019 همراه نایس استار باشید تا این مطلب آموزشی را به پایان برسانیم.

آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019

در این مطلب ما دو روش برای نصب IIS را معرفی می کنیم که یک روش از طریق محیط گرافیکی (GUI) ویندوز سرور است و دیگری نصب با استفاده از Powershell یا CLI است. برای افراد مبتدی پیشنهاد ما استفاده از روش اول یا محیط گرافیکی ویندوز است.

نصب IIS از محیط گرافیکی ویندز سرور

برای شروع ابتدا با استفاده از دسترسی ریموت به ویندوز سرور متصل شوید و از قسمت جست و جو عبارت Server Manager را سرچ و بر روی آن کلیک کنید تا داشبورد Server Manager برای شما باز شود.

در داشبورد Server Manager از طریق کادر وسط بر روی گزینه Add Roles and Features کلیک کنید.

در پنجره Add Roles and Features Wizard در مرحله Before You Begin نیاز به انجام کاری نیست و تنها بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Installation Type حالت اول یعنی Role-based or feature-based-installation را انتخاب و گزینه Next را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی یعنی Destination Server یا Server Selection شما باید سروری که قصد دارید وب سرور IIS بر روی آن نصب شود را انتخاب کنید که به این منظور ابتدا گزینه Select a server from the server pool را انتخاب و از طریق بخش Server Pool سرور را در وضعیت انتخاب قرار داده و بر روی کلید Next کلیک کنید. در صورتی که می خواهید بر روی سرور دیگری به صورت مجازی وب سرور IIS را نصب کنید می توانید از گزینه Selcet s virtual hard disk استفاده کنید.

در مرحله Server Roles شما باید یک نقش یا نرم افزار که قصد دارید بر روی ویندوز سرور نصب شود را انتخاب کنید به همین منظور از طریق کادر Roles گزینه WebServer IIS را پیدا کرده و آن را برای نصب انتخاب می کنیم سپس بر روی کلید Next کلیک می کنیم. ممکن است در این مرحله پیامی برای شما نمایش داده شود که تنها بر روی گزینه Add Features کلیک کنید.

در مرحله Features شما می توانید ویژگی هایی که تمایل دارید همراه وب سرور IIS بر روی ویندوز سرور نصب شوند را انتخاب کنید که در این مطلب ما ویژگی را انتخاب نمی کنیم و تنها بر روی گزینه Next کلیک می کنیم و در صورتی که سیستم پیامی برای شما نشان داد تنها بر روی گزینه Add Features و مجدد Next کلیک کنید.

در مرحله Web Server Role نیز بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در قسمت Role Services می تواین ویژگی های که می توان برای وب سرور نصب کرد را انتخاب کنید. البته قابل ذکر است که پس از انجام نصب نیز می توان این ویژگی ها را حذف یا اضافه کرد.

در مرحله Confirmation می توانید لیست نرم افزار ها و ویژگی هایی که برای نصب بر روی ویندوز سرور انتخاب کرده اید را مشاهده و در صورت تایید بر روی گزینه Install کلیک کنید تا مراحل نصب وب سرور IIS آغاز شود.

پس از پایان نصب بر روی دکمه Close کلیک کنید تا پنجره نصب بسته شود.

برای بررسی این مورد که IIS بر روی ویندوز سرور نصب شده و به درستی کار می کند می توانید در مرورگر سرور و یا مرورگر سیستم شخصی خود IP سرور را وارد کنید، در صورتی که با صفحه ای مانند تصویر زیر روبرو شدید به این معنا است که IIS به درستی نصب شده و کار می کند.

نصب IIS از طریق Powershell

برای شروع نصب IIS از طریق Powershell ابتدا با از طریق Run As Administrator را باز می کنیم و دستور زیر را در آن اجرا می کنیم.

Install-WindowsFeature -name Web-Server -IncludeManagementTools

مراحل تست نصب IIS نیز با وارد کردن IP سرور در یک مرورگر و نمایش تصویر زیر تایید می شود.

در اینجا به پایان آموزش کامل نصب IIS روی ویندوز سرور 2019 از وبلاگ نایس استار رسیدیم و امیدواریم که با استفاده از این آموزش توانسته باشید وب سرور IIS را بر روی سرور مجازی یا سرور اختصاصی ویندوزی خود نصب کنید.


(1) آموزش نصب IIS در ویندوز سرور - راه
آموزش نصب IIS در ویندوز سرور - راه اندازی IIS در ویندوز سرور 2019


(2) آموزش نصب و کانفیگ IIS روی ویندوز سرور
آموزش نصب و کانفیگ IIS روی ویندوز سرور 2012 R2 آرین وب ایرانیان


(3) ویدیو آموزش نصب Windows Server 2019
ویدیو آموزش نصب Windows Server 2019 طبق گفته شرکت مایکروسافت Windows Server 2019 از لحاظ امنیتی بسیار پیشرفت داشته و مانند Windows Server 2016 دارای دو نسخه گرافیگی دارای محیط GUI و نسخه Server Core است.


(4) آموزش نصب سرور - aparat.com
آموزش کامل نصب مد Base Builder V6.5 روی سرور کانتر 1.6 Clicks . 40 بازدید 1 ماه پیش. 920. آموزش نصب وب سرور nginx و php 7.3 در رزبری پای raspberry pi یزد کیت. 25 بازدید 2 ماه پیش. 741. محمد زمانی - آموزش node js - درس 17 - نصب پکیج express و ایجاد سرور


(5) آموزش نصب IIS 8 روی ویندوز 81
آموزش نصب IIS 8 روی ویندوز 81


(6) آموزش نصب WSUS در ویندوز سرور 2019 - راه اندازی WSUS 2019
بهترین حالت نصب WSUS این است که روی یک ویندوز سرور نصب شود و ویندوز سرور که حالا WSUS Server نامیده می شود را به دامین Join کنیم. در این آموزش برای WSUS Server از ویندوز سرور 2019 نسخه Core استفاده کرده ایم.


(7) آموزش نصب ویندوز سرور 2019 ویدیو
آموزش نصب ویندوز سرور 2019. اولین پنجره ای که هنگام نصب ویندوز سرور 2019 با آن برخورد می کنید پنجره مربوط به تنظیمات زبان ویندوز و صفحه کلید می باشد که روی حالت پیشفرض تنظیم و روی Next کلیک کنید.


(8) آموزش نصب IIS در ویندوز سرور - راه اندازی IIS در ویندوز
نصب وب سرور iis در ویندوز سرور 2012 2016 2019 بسیار ساده است در این مقاله روش نصب و راه اندازی iis در ویندوز سرور را به صورت تصویری به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.


(9) نصب IIS در ویندوز سرور 2016
نصب IIS در ویندوز سرور 2016


(10) آموزش نصب iis در ویندوز 2008
آموزش نصب iis در ویندوز 2008

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا