آموزش های میکروتیکوبمستران

آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک

آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک
آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک
آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک

سرور میکروتیک و به طور کلی سیستم عامل میکروتیک دارای قابلیت های زیادی در قسمت فایروال سیستم است که این قابلیت ها شامل طیف وسیعی از تنظیمات امنیتی از ساده ترین کانفیگ ها تا کانفیگ های تخصصی می شود و کاربران به راحتی می توانند با دسترسی داشتن به سرور مجازی میکروتیک خود این کانفیگ ها را انچام دهند که در این مطلب از وبلاگ نایس استار ما قصد داریم تا آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک را خدمت شما ارائه کنیم.

روش های مختلف و موثری برای افزایش امنیت شبکه سرور میکروتیک وجود دارد که یکی از آنها مسدود سازی IP در میکروتیک است که اگر در ادامه آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک همراه ما باشید می خواهیم این مورد را یاد دهیم.

آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک

برای شروع ابتدا با استفاده از نرم افزار Winbox به سرور مجازی میکروتیک خود متصل شوید.

پس از ورود به محیط سیستم عامل میکروتیک از طریق گزینه های دسترسی در سمت چپ بر روی گزینه IP رفته و سپس گزینه Firewall را انتخاب کنید.

پس از باز شدن پنجره Firewall بر روی تب Filter Rules رفته و بر روی آیکن آبی رنگ کلیک کنید.

در پنجره جدید و تب General شما می توانید تنظیمات عمومی مربوط به Rule جدید را مشخص کنید.

گزینه Chain نوع ترافیک را مشخص می کند که در این آموزش آن را بر روی حالت Input قرار دهید.

در کادر Source Address یا همان Src. Address باید IP مورد نظر که قصد دارید آن را در میکروتیک فیلتر کنید وارد کنید. در صورتی که می خواهید یک رنج IP مشخص را بلاک کنید می توانید آن به صورت Prefix وارد کنید.

این اطلاعات برای تعریف یک Rule و مسدود کردن IP کفایت می کند اما در صورت نیاز شما می توانید اطلاعات بیشتری نیز برای تعریف این Rule وارد کنید.

از طریق گزینه Protocol می توانید اگر پروتکی برای مسدود کردن در نظر دارید را انتخاب کنید در غیر این صورت (عدم انتخاب پروتکل) تمام پروتکل ها بر روی این IP بلاک می شوند.

از طریق گزینه Src. Port نیز می توانید پورت مربوط به پروتکل را مشخص کنید. در صورت مشخص کردن پروتکل و عدم تعیین این گزینه، تمام پورت های پروتکل انتخابی بر روی IP مشخص شده بسته می شود.

پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در تب General به تب Action بروید.

در مقابل Action باید گزینه drop را برای رد کردن ترافیک ورودی از IP انتخاب و تنظیم کنید.

در نهایت بر روی گزینه Apply و OK کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره و Rule جدید در فایروال میکروتیک ایجاد شود. در صورتی که می خواهید این Rule در اولویت فایروال سرور قرار گیرد باید آن را بالاتر از سایر Rule های موجود در تب Filter Rule قرار دهید.

در اینجا به پایان آموزش بلاک کردن IP در سرور میکروتیک از نایس استار رسیدیم و امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


(1) آموزش بلاک کردن IP در میکروتیک
آموزش بلاک کردن IP در میکروتیک


(2) نحوه بلاک کردن IP در میکروتیک پرشین مشاور
نحوه بلاک کردن IP در میکروتیک پرشین مشاور


(3) آموزش بلاک کردن IP و بستن پورت در
آموزش بلاک کردن IP و بستن پورت در میکروتیک پارس نیکان


(4) آموزش مسدود کردن دسترسی به اینستاگرام
آموزش مسدود کردن دسترسی به اینستاگرام توسط فایروال میکروتیک


(5) آموزش میکروتیک - azaronline.com
در این بخش از سری مطالب آموزش فایروال میکروتیک با نحوه و آموزش بلاک کردن ip در میکروتیک در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود تا در صورت نیاز به بستن یک ip آدرس برای دسترسی به میکروتیک بتوانید براحتی و با تنظیم فایروال به


(6) آموزش Redirect هدایت و بلاک IP در میکروتیک
سلام و درود بر ITPROs کم و بیش با مفهوم Redirect آشنا هستیم بنده در این آموزش نحوه هدایت یا Redirect یک IP مشخص در میکروتیک RouterOS 4.9 را به شما خواهم آموخت . 1. برنامه winbox را اجرا مینماییم و به بخش IPFirewallMangle میرویم در


(7) آموزش بلاک کردن IP در میکروتیک
میکروتیک دارای یک سیستم فایروال بسیار مطلوب برای افزایش امنیت شبکه خود میباشد که در ادامه با نحوه یکی از رولهای آن آشنا خواهید شد تا در صورت نیاز به بلاک کردن یک آدرس ip و یا یک شبکه در روتر خود بتوانید از آن استفاده نمایید.


(8) آموزش بلاک کردن IP و بستن پورت در میکروتیک
آموزش بلاک کردن IP در میکروتیک ابتدا در winbox وارد میشوید. سپس در قسمت IP زیرشاخه Firewall را انتخاب میکنید سپس در این قسمت علامت را زده و در قسمت chain گزینه Input و در قسمت Src. Address ای پی مورد نظر جهت بلاک


(9) آموزش مسدود Block کردن آی پی در میکروتیک - پایگاه دانش
آموزش مسدود کردن آی پی در فایروال سرور روتر به سرور روتر میکروتیک خود متصل شده و بخش فایروال Firewall را باز کنید . IP Firewall


(10) نحوه بلاک کردن IP در میکروتیک پرشین مشاور
در این بخش از سری مطالب آموزش فایروال میکروتیک با نحوه و آموزش بلاک کردن ip در میکروتیک در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود تا در صورت نیاز به بستن یک ip آدرس برای دسترسی به میکروتیک بتوانید براحتی و با تنظیم فایروال به آن دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =

دکمه بازگشت به بالا