آموزش های سرور ویندوزوبمستران

باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور

باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور
باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور
باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور

فایروال در ویندوز سرور یکی از ارکان مهم جهت افزایش امنیت سرور است و سیستم فایروال در شبکه و سرور از دسترسی های غیرمجاز جلوگیری می کند. در حالت عادی بسیاری از پورت ها به دلیل موارد امنیتی و جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز به منابع سرور در فایروال سرور بسته هستند. همین مورد باعث می شود تا به جز برخی از پورت ها که به صورت پیش فرض یا متناسب با کانفیگ های انجام شده در حین نصب ویندوز سرور باز هستند سایر پورت ها بسته باشند. حال ممکن است شما نرم افزاری را بر روی سرور مجازی ویندوز خود نصب کنید که نیاز به باز کردن یک پورت خاص در فایروال برای دسترسی نرم افزار مورد نظر باشد. در این مطلب قصد داریم آموزش باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور را به طور کامل آموزش دهیم.

در ادامه آموزش باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور همراه ما باشید.

باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور

باز کردن پورت فایروال از طریق محیط گرافیکی ویندوز سرور

پس از اتصال به سرور مجازی ویندوز با ریموت ، در منو استارت ویندوز سرور خود از طریق کادر جست و جو عبارت Firewall with Advanced Security را سرچ کرده و بر روی آن کلیک کنید تا پنجره Firewall باز شود.

در این پنجره ابتدا از بخش سمت راست بر روی گزینه Inbound Rule کلیک کرده و از کادر Actions که در سمت راست پنجره قرار دارد زیر گزینه New Rule که مربوط به Inbound Rules است را انتخاب کنید.

حال پنجره New Inbound Rule Wizard باز می شود که در مرحله Rule Type باید گزینه Port را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Protocol and Ports ابتدا پروتکل TCP را انتخاب کرده و سپس گزینه Specific local ports را انتخاب کنید و در کادر مقابل آن پورت مورد نظر خود برای باز کردن در فایروال را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Action گزینه Allow the connection را انتخاب کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله Profile اگر قصد دارید ارتباط را برای یک بخش خاص محدود کنید چک باکس مربوط به آن را غیرفعال کنید اما اگر می خواهید پورت برای تمام پروفایل های موجود (Domain ، Private و Public) باز باشد می توانید چک باکس آنها را فعال کنید. بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در مرحله Name می توانید یک نام برای Rule جدید وارد کنید و توضیحاتی برای آن مشخص کنید. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب نام این Rule که مربوط به پورت است از عدد پورت نیز در نام آن استفاده کنید تا در صورت زیاد شدن رول های ویندوز سرور امکان تشخیص آن ساده باشد.

باز کردن پورت در فایروال از طریق PowerShell

برای باز کردن پورت در ویندوز سرور از طریق PowerShell ابتدا با استفاده از دسترسی administrator وارد سرور شوید.

Windows PowerShell را تحت administrator اجرا کرده دستور زیر را برای باز کردن یک پورت دلخواه از پروتکل TCP اجرا کنید.

حال برای اینکه یک پورت دلخواه را از طریق PowerShell در فایروال سرور مجازی ویندوز باز کنید دستور زیر را اجرا کنید.

New-NetFirewallRule -DisplayName "Rule Name" - Direction Inbound - Action Allow - Protocol TCP|UDP -LocalPort PORT-NUMBER

در این دستور جای عبارت Rule Name باید یک نام برای رول جدید وارد کنید ، جای عبارت TCP|UDP باید پروتکل TCP را وارد کرده و جای PORT-NUMBER پورت مورد نظر خود را وارد کنید.

به طور مثال در تصویر دستور زیر ما پورت 20002 را در سرور باز می کنیم.

در اینجا به پایان این مطلب از نایس استار رسیدیم و امیدواریم که آموزش باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


(1) نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز
نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور 2008 تهران هاست


(2) نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز
نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور - پارس ایرانیک پارس


(3) نحوه باز کردن پورت در سرور ویندوز
نحوه باز کردن پورت در سرور ویندوز ویکـی کانـفیـگ


(4) نحوه باز کردن پورت ها در فایروال ویندوز - مایکروسافت لایف
نحوه باز کردن پورت برای ترافیک خروجی در فایروال ویندوز در این مواقع نیز می توانید عملیات بالا را با همان rule انجام دهید. فقط در مرحله 6 به جای کلیک کردن بر روی Inbound Rules بر روی Outgoing Rules کلیک کنید. بقیه مراحل نیز


(5) باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور
باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور


(6) نحوه باز کردن پورت در سرور ویندوز ویکـی کانـفیـگ
نحوه باز کردن پورت در سرور ویندوز فایروال ویندوز در نسخه های جدید به این سیستم عامل اضافه شده که توسط ان میتوانید پورت های مورد نیاز را برای ترافیک ورودی و خروجی باز یا بسته کنید.


(7) آموزش باز کردن پورت در ویندوز 2008
آموزش باز کردن پورت در ویندوز 2008


(8) آموزش نحوه باز کردن پورت در خانواده های ویندوز مرکز
هدف ما باز کردن پورت است پس گزینه Port را. انتخاب نمایید. در قسمت بعد پروتکل مورد نیاز را انتخاب کرده و سپس پورت نظر را وارد نمایید. لیست کامل پورت ها در RFC6335 قابل دستیابی هست. برخی از سرویس های پر کاربرد به همراه پورتهایشان در جدول زیر آورده شده است.


(9) نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور open port
نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور. قائم هاست ارائه دهنده خدمات ثبت دامنه هاستینگ سرور مجازی و اختصاصی طراحی وب سایت. نحوه باز کردن پورت در فایروال ویندوز سرور


(10) نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز
نحوه بازکردن پورت در فایروال ویندوز سرور وبلاگ شتابان هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا