آموزش های Gtmetrixوبمستران

حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix

حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix
حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix
حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix

با آموزش حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix از وبلاگ نایس استار و دسته آموزش های Gtmetrix در خدمت شما هستیم.

در این مطلب قصد داریم تا نحوه رفع خطا Remove query strings from static resources در سایت GTmetrix را آموزش دهیم.

در آموزش قبلی از این دسته آموزشی به حل ارور Avoid AlphaImageLoader filter در GTmetrix پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این آموزش نیز استفاده کنید.

اطلاعات خطا Remove query strings from static resources در GTmetrix از دسته خطا های مربوط به Content یا محتوا می باشد و اهمیتی کم دارد. همچنین سطح سختی رفع این خطا نیز متوسط است و درصد میانگین امتیازی آن 87% می باشد.

ما ابتدا قصد داریم تا برای شما بیان کنیم که خطا Remove query strings from static resources چیست و پس از آن به آموزش اصلی بپردازیم.

در ادامه با آموزش حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix همراه نایس استار باشید.

Remove query strings from static resources چیست؟

احتمالا تا به حال URL و آدرس فایلی را مشاهده کرده اید که در این آدرس از علامت هایی مثل “&” و “؟” استفاده شده باشد. این آدرس ها و URL هایی که دارای کاراکتری هایی مثل “&” یا “؟” هستند را

query strings نیز در حقیقت URL ها و آدرس هایی هستند که شما آنها را حاوی کاراکتری هایی مثل “&” یا “؟” می بینید و پارامتری برای ارسال در خواست ها به صورت query strings هستند.

فایل های CSS و اسکریپت ها معمولا دارای آدرس هایی هستند که در آخر این آدرس ها از علامت های “&” یا “؟” استفاده شده و مواردی مثل ورژن و … را نمایش می دهند.

فایل ها و آدرس هایی که به صورت query strings می باشند کش نمی شوند و می تواند مشکلاتی را در زمینه ذخیره سازی ایجاد کند. همچنین در CDN ها و مرورگر ها نیز می تواند مانع از کش شدن این نوع از محتوا شود.

این موارد باعث می شوند تا سرعت لود شدن سایت برای کاربران زیاد شده و همچنین تعداد HTTP Request ها نیز افزایش پیدا کند.

البته حذف query string ها نیز می تواند خود باعث مشکلات خفیف تری شود زیرا پس از حذف آنها در صورتی که شما به طور مثال query string افزونه ای را حذف کنید ممکن است پس از آپدیت کردن افزونه مورد نظر ، عملکرد افزونه برای کاربران تا مدتی به صورت کش باشد. این مورد می تواند برای تغییرات در فایل های CSS و JS نیز صادق باشد.

برای حل این مشکلات پیشنهاد می کنیم که query string منابع ( به خصوص منابع استاتیک ) را حذف کنید و سپس خود شما آنها را مدیریت کرده و برای هر آدرس و فایلی بازه زمانی کش مشخص کنید تا هم مشکل اول از بین برود و هم هر فایل پس از آپدیت ، پس از گذشت مدت زمانی مشخص کش قبل آن از بین برود.

حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix

شما متناسب با سایت خود که با چه سیستم مدیریت محتوایی راه اندازی شده و یا با چه زبانی نوشته شده باشد می توانید query strings را حذف کنید.

حذف query string در وردپرس

برای حذف query string ها معمولا از پلاگین هایی که برای این مورد وجود دارد استفاده می شود اما راه دیگری نیز وجود دارد که از طریق اضافه کردن کد به فایل functions.php می باشد.

می توانید این کد را با Edit فایل functions.php در آن ذخیره کنید.

function _Remove_script_version( $src ){
$parts = explode( ‘?’, $src );
return $parts[0];
}
add_filter( ‘script_loader_src’, ‘_Remove_script_version’, 15, 1 );
add_filter( ‘style_loader_src’, ‘_Remove_script_version’, 15, 1 );

پیشنهاد ما استفاده از افزونه های موجود در این زمینه است. افزونه هایی مثل Remove Query Strings From static resources Like CSS & JS Files و Remove Query Strings From static resources یا WP Rocket استفاده کنید.

برای حذف Query string با افزونه WP Rocket باید در تنظیمات این پلاگین چک باکس گزینه Remove query strings from static resources را فعال کنید.

حذف query string در جوملا

در جوملا برای حذف query string ها می توانید از افزونه Joomsef استفاده کنید.

همچنین در قسمت مدیریت جوملا به به قسمت Global Configuration رفته و به بخش SEO Settings مراجعه کنید. در این قسمت شما می توانید چک باکس گزینه search engine friendly (SEF) URLs را فعال کنید.

سپس باید کاراکتر های “&” یا “؟” به صورت disallow معرفی کنید که برای این کار باید فایل robots.txt را Edit کرده و دستور زیر را در آن قرار دهید و ذخیره کنید.

User-agent: *
Disallow: /*?*

حذف query string در php

اگر سایت شما بر اساس زبان php نوشته و راه اندازی شده است می توانید از دستور زیر استفاده کنید.

function Remove_querystring_var($url, $key) {
$url = preg_replace(‘/(.*)(?|&)’ . $key . ‘=[^&] ?(&)(.*)/i’, ‘$1$2$4’, $url . ‘&’);
$url = substr($url, 0, -1);
return ($url);
}

در این دستور شما می توانید از متغیر $key را برای حذف کاراکتر URL استفاده کنید.

امیدواریم آموزش حل ارور Remove query strings from static resources در GTmetrix مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


(1) رفع خطای Remove query strings from
رفع خطای Remove query strings from static resources در gtmetrix


(2) رفع خطای Remove query strings from
رفع خطای Remove query strings from static resources - افرایش سرعت سایت


(3) query strings from static resources
رفع خطا Remove query strings from static resources در وردپرس - نت آرام


(4) رفع خطای Remove query strings from static resources در
04.11.2018 در این مقاله قصد داریم درباره مشکل رایج Remove query strings from static resources و حل آن در جی تی متریکس صحبت کنیم و بررسی کنیم که چطور این خطا یا همان حذف علامت سؤال از انتهای آدرس منابع در جهت افزایش سرعت سایت به ما کمک میکند و آیا بودن query strings ها برای سایت ما مفید است یا خیر.


(5) رفع خطای Remove query strings from static resources در
یکی دیگه از خطاهایی که زیاد در هنگام تست سرعت سایت باهاش مواجه خواهید شد خطای Remove query strings from static resources در جی تر متریکس هست. این پارامتر برای درخواستهایی هست که به صورت query strings ارسال میشه و شامل کاراکتر هستند که اگه


(6) Remove Query Strings در GTmetrix
حل مشکل Remove Query Strings در GTmetrix طوبی وب گستر


(7) رفع خطای Remove query strings from static resources در
رفع خطای Remove query strings from static resources در gtmetrix. در این مقاله قصد داریم درباره مشکل رایج Remove query strings from static resources و حل آن در جی تی متریکس صحبت کنیم و بررسی کنیم که چطور این خطا یا همان حذف علامت سؤال از انتهای آدرس منابع در جهت


(8) آموزش کامل gtmetrix آموزش جی تی متریکس و نحوه رفع خطاهای
رفع خطای Remove query strings from static resources در GTmetrix. Serve resources from a consistent URL این پارامتر هم برای نمایش منابع از یک آدرس سازگار و درست هستند که اگر منابع از یک آدرس ناسازگار و غیر صحیح درخواست بشه در اینجا نشون داده میشه که میتونید برطرفش کنید.


(9) رفع خطای Remove query strings from static resources در
امروز در این مقاله با خطای Remove query strings from static resources در GTmetrix آشنا میشویم.روش رفع آن در وردپرس و جوملا میآموزید.


(10) افزایش سرعت با رفع خطاهای GTmetrix
افزایش سرعت با رفع خطاهای GTmetrix بخش پانزدهم - بیشتر با پرشین تولز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 7 =

دکمه بازگشت به بالا