آموزش های سی پنلوبمستران

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل
آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل
آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

با آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل از وبلاگ آموزشی نایس استار در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های دسته سی پنل وبلاگ نایس استار به آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های سی پنل به تنظیم رمز برای پوشه ها در سی پنل پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از طریق لینک قرار گرفته از این آموزش نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل همراه نایس استار باشید.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

در این مطلب ابتدا قصد داریم تا به توضیحی مختصر درباره Cron Jobs بپردازیم و سپس نحوه فعالسازی Cron Jobs در سی پنل را خدمت شما آموزش دهیم.

Cron Jobs چیست

کرون جاب یکی از ویژگی های کنترل پنل ها می باشد که هاست سی پنل نیز از این ویژگی برخوردار است.

Cron Jobs به شما این امکان را می دهد که با تنظیم آن بتوانید در زمان ها و تاریخ های از پیش تعیین شده اسکریپت ها و قابلیت هایی که مدنظر شما می باشد توسط سیستم به طور خودکار اجرا شوند.

ممکن است شما نیاز داشته باشید که یک ویژگی یا دستور هر روز در یک ساعت خاص به طور اتوماتیک توسط سیستم اجرا شود. Cron Jobs این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد.

با استفاده از Cron Jobs شما دیگر نیازی نیست که دستورات و اسکریپت های مورد نظر خودتون را به طور دستی اجرا کنید ، بلکه کافیست دستور یا اسکریپتی که می خواهید را برای Cron Jobs مشخص کنید و زمان اجرای آن را نیز تعیین کنید تا به طور خودکار توسط سیستم بر روی سایت اعمال شود.

آموزش کار با Cron Jobs در سی پنل

برای شروع نیاز است که ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل سرویس خود بشوید و سپس در صفحه اصلی ، از طریق بخش Advanced گزینه Cron Jobs را انتخاب کنید.

پس از انتقال به صفحه مربوط به Cron Jobs شما ابتدا باید از قسمت Cron Email و در کادر مربوط به Email ایمیل خود را وارد کنید تا پس از اضافه کردن Cron Jobs ، گزارشات آن برای ایمیل مشخص شده توسط شما ارسال شود.

پس از وارد کردن ایمیل باید گزینه Update Email را بزنید.

سپس در قسمت مربوط به Add New Cron Jobs می توانید تنظیمات را بر اساس توضیحاتی که در ادامه بیان می شود اعمال کنید.

از طریق منو کشویی Common Settings شما می توانید تنظیمات از پیش تعیین شده ای که در سیستم را انتخاب کنید.

گزینه هایی مثل Every 5 minute ( هر 5 دقیقه یک بار ) ، Twice a day ( روزی 2 بار ) ، 1th and 15th ( اول و پانزدهم ماه ) و … را انتخاب کنید.

در صورتی که می خواهید تنظیمات را به صورت دستی و دلخواه خود وارد کنید می توانید از گزینه های بعدی استفاده کنید.

از طریق گزینه Minute ( کادر اول ) شما می توانید مشخص کنید که Cron Jobs هر چند دقیقه اجرا شود مثل 20/* یعنی هر 20 دقیقه یا از طریق Minute ( کادر دوم ) نیز می توانید مشخص کنید که چه دقیقه از هر ساعت Cron Jobs اجرا شود مثل دقیقه 30 از هر ساعت.

از طریق کادر Hour ( کادر اول ) می توانید تعیین کنید که Cron Jobs هر چند ساعت اجرا شود مثل 6/* که یعنی هر 6 ساعت یا از طریق Hour ( کادر دوم ) می توانید مشخص کنید که چه ساعتی از روز Cron Jobs اجرا شود.

از طریق کادر Day ( کادر اول ) می توانید تعیین کنید که Cron Jobs هر چند روز اجرا شود مثل 10/* یعنی هر 10 روز یا از طریق Day ( کادر دوم ) می توانید مشخص کنید که چه روزی از ماه Cron Jobs اجرا شود مثل روز پنجم و بیستم هر ماه.

از طریق کادر Month ( کادر اول ) می توانید تعیین کنید که Cron Jobs هر چند ماه اجرا شود یا از طریق کادر دوم مشخص کنید که ماه هایی از سال Cron Jobs اجرا شود.

از طریق Weekday نیز می توانید روز هایی از هفته که تمایل به اجرای Cron Jobs دارید را مشخص کنید.

در کادر مربوط به Command می توانید دستورات یا اسکریپت های مورد نظر خود را برای اجرا در Cron Jobs وارد کنید.

در نهایت نیز با زدن گزینه Add New Cron Job در صورتی که پیام Cpanel successfully added the corn jon نمایش داده شد یعنی ساخت Cron Job موفق بوده و در قسمت current Cron Job می توانید آن را مشاهده کنید.

امیدواریم آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.


(1) آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل
آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل - وبلاگ برتینا


(2) آموزش Cron Jobs در سی پنل - پایگاه دانش
آموزش Cron Jobs در سی پنل - پایگاه دانش میزبانفا


(3) آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل
آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل وبلاگ سون هاست


(4) آموزش Cron Jobs در سی پنل آموزش Cron Jobs در cpanel
آموزش ایجاد Cron Jobs در سی پنل. بیشترین کاربرد کران جابز در هاست برای فراخوانی دستورات اجرایی است. این دستورات می تواند به صدها حالت مختلف باشد و بر اساس نیاز در نظر گرفته شود. یکی از کاربردهای


(5) آموزش فعال سازی کرون جابز Cron Jobs در
آموزش فعال سازی کرون جابز Cron Jobs در سی پنل CPanel تالار


(6) فعال کردن Cron Jobs در cPanel - هاست نگار
فعال کردن Cron Jobs در cPanel - هاست نگار


(7) فعالسازی SSL رایگان سی پنل و تمدید آن به صورت خودکار
04.04.2020 شما می توانید در ابتدا آموزش های نصب و فعالسازی SSL در سی پنل و دایرکت ادمین را مطالعه کرده و مطابق با آنها پیش بروید. سپس همانند آموزش قرار گرفته در این مقاله نسبت به فعال سازی خودکار SSL اقدام کنید تا دیگر در خصوص امنیت وب


(8) آموزش Cron Jobs در سی پنل - پایگاه دانش میزبانفا
05.12.2018 آموزش Cron Jobs سی پنل. همانطور که گفته شد Cron Jobs قابلیت برخواسته از سیستم عامل های بر پایه لینوکس است. اما در میزبانی وب این قابلیت بصورت یک ابزار در اختیار کاربران هاست قرار داده می شود. در این آموزش کرون جابز را با کنترل


(9) آموزش فعال کردن Cron Jobs در سی پنل وبلاگ سون هاست
در این آموزش شما را با محیط کاربری Cron Jobs آشنا خواهیم کرد و نحوه فعالسازی آن را نشان می دهیم. تمامی مراحل به صورت تصویری برایتان آورده شده و توضیحات قسمت های مختلف به شما در فعال کردن Cron Jobs در سی پنل کمک می کند.


(10) نحوه فعال سازی Cron Jobs درهاست سی پنل
نحوه فعال سازی Cron Jobs درهاست سی پنل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا