آموزش های سرور ویندوزوبمستران

پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور
پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور
پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

با مطلب پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور در سرور از وبلاگ آموزشی نایس استار در خدمت شما کاربران گرامی هستیم و قصد داریم تا در این مطلب که از دسته آموزش های سرور لینوکس نایس استار می باشد ، شما را راهنمایی کنیم چگونه فایل های ناکارآمد پیدا کرده و آنها را از روی سرور لینوکس خود حذف کنید.

توجه داشته باشید که استفاده از این آموزش و دستور های بیان شده باعث می شود تا فایل انتخابی و مورد نظر شما به طوردائم حذف شود و دیگر قابل بازگردانی نیست.

به همین منظور در انتخاب و حذف فایل های سرور خود دقت زیادی داشته باشید زیرا با حذف یک فایل یا پوشه دیگر راهی برای بازگردانی آن نیست و در صورتی که شک دارید می توانید با پشتیبانی سرور خود در ارتباط باشید.

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که سرعت عملکرد سرورتان تا حد زیادی پایین آمده باشد و یا اینکه فضای اشغال شده در سرور به حد زیادی افزایش یافته باشد و شما اطلاع ندارید که کدام فایل یا پوشه ها باعث اشغال این فضا شده اند.

به همین منظور در این مطلب ( پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور ) ما به شما کمک می کنیم تا با اتصال به سرور از طریق SSH یا سایر روش ها و استفاده از کد های دستوری ، فضای هارد خود را آزاد تر کنید.

پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور

توجه داشته باشید که استفاده از این آموزش و دستور های بیان شده باعث می شود تا فایل انتخابی و مورد نظر شما به طوردائم حذف شود و دیگر قابل بازگردانی نیست.

پس از اتصال به سرور شما ابتدا نیاز است که از کد دستوری df -h استفاده کنید و وضعیت هارد سرور و درصد فضای اشغال شده از هارد را مورد بررسی قرار دهید.

نتیجه این دستور به صورت درصد اشغال شده از فضای سرور نمایش داده می شود و در صورت نیاز به آزاد سازی بیشتر فضای اشغال شده ابتدا دستور cd / را وارد کنید.

سپس دستور du -hsx * | sort -rh | head -10 را وارد کنید تا سیستم فایل ها و پوشه هایی که به ترتیب بیشترین فضا را اشغال کرده اند به شما نمایش دهد.

head -10 به معنای نمایش 10 مورد از موارد بررسی شده است که می توانید با تغییر عدد آن موارد نمایش داده را کم یا زیاد کنید و با هر بار تکرار دستور می توانید فایل های بیشتری را مشاهده کنید.

در صورت پیدا کردن یک فایل که نیاز به حذف آن است می توانید از کد دستوری rm -f file_name استفاده کنید و اگر نیاز به حذف یک پوشه به طور کامل است می توانید از کد دستوری rm -rf dir_name استفاده کنید که باید در قسمت name نام فایل یا پوشه را وارد کنید.

در هر مرحله پیشنهاد می کنیم که از دستور df -h استفاده کنید و وضعیت هارد سرور را بررسی کنید.

ممکن است در موارد نمایش داده شده مواردی مثل log ها و tmp ها فضای زیادی از هارد را گرفته باشند اما ممکن است این فایل ها و پوشه ها حاوی اطلاعات مهمی مثل log ارور ها باشد که حذف آنها باعث بروز مشکل شود.

به همین دلیل پیشنهاد می شود که از دستور find /tmp -type f -mtime 7 | xargs rm -f برای این نوع از فایل ها و پوشه ها استفاده کنید.

شما با استفاده از این کد دستوری شما مشخص می کنید که فایل های tmp که قدیمی تر 7 روز یا بیشتر هستند ( mtime 7 ) را سیستم پیدا کند و حذف کند ( rm -f ).

شما می توانید بازه زمانی مورد بررسی و حذف را بیشتر کنید مثلا بجای 7 روز یا بیشتر از 10 روز یا بیشتر استفاده کنید ( mtime 10 ).

امیدواریم آموزش پیدا کردن و حذف فایل های سنگین در سرور در سرور مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.


(1) پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در
پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در لینوکس وبلاگ گروه وب پویان


(2) پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در
پیدا کردن فایل ها و پوشه های حجیم در سرور لینوکسی - پارس ایرانیک


(3) مصرف زیاد منابع سرور در وردپرس علت
مصرف زیاد منابع سرور در وردپرس علت بالا رفتن RAM و CPU


(4) آموزش مونت کردن فایل ISO در ویندوز 10
آموزش مونت کردن فایل ISO در ویندوز 10 چگونه میتوان به محتوای


(5) چگونه در ویندوز فایل های تکراری را شناسایی و حذف کنیم
برای پیدا کردن فایل های تکراری و حذف آن ها نرم افزار dupeGuru یکی از بهترین هاست. این نرم افزار کاملا رایگان و در سه نسخه ی dupeGuru dupeGuru Music Edition و dupeGuru Pictures Edition عرضه شده است.


(6) نرم افزار پیدا کردن فایل های تکراری - Easy Duplicate
دانلود نرم افزار پیدا کردن فایل های تکراری. Easy Duplicate Finder 4.5 . وجود فایل های تکراری در فولدرها و درایوهای مختلف یکی از مشکلات بیشتر کاربران است. این موضوع نه تنها باعث هدر رفتن فضای دیسک شما میشود بلکه در هنگام ذخیره و


(7) نرم افزار حذف فایل های تکراری دانلود رایگان
Auslogics Duplicate File Finder به شما در پیدا کردن و حذف فایل های چند نسخه ای و بلااستفاده که در کامپیوتر شما ذخیره شده اند کمک می کند. با استفاده از ابزار قدرتمند این نرم افزار می توانید فضای هارد دیسک خود را تا 50 افزایش دهید.


(8) برنامه ای که فایل های مشابه را بر روی
برنامه ای که فایل های مشابه را بر روی کامپیوتر پیدا می کند. آیا


(9) فایل های حجیم ویندوز
WinDirStat ابزاری برای پیدا کردن فایل های حجیم ویندوز


(10) جستجو و حذف فایل های تکراری در کامپیوتر با نرم افزار
- پیدا کردن عکس ها اسناد و دیگر فایل های مشابه. - مقایسه فایل ها نه تنها براساس اسم بلکه براساس محتوای آنها. - افزایش فضای خالی هارد دیسک شما به صورت محسوس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =

دکمه بازگشت به بالا