آموزش های گواهینامه SSLوبمستران

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel
آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel
آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

با آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel از وبلاگ آموزشی نایس استار در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا این مطلب که از دسته آموزش های گواهینامه SSL نایس استار می باشد را خدمت شما ارائه کنیم.

همچنین در صورتی که نیاز به آموزش نصب و فعالسازی گواهینامه SSL در سایر کنترل پنل ها دارید می توانید از طریق لینک قرار گرفته اقدام کنید.

در آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel ابتدا قصد داریم تا به نحوه نصب گواهینامه SSL در سی پنل و سپس نحوه فعالسازی گواهینامه SSL در سی پنل را آموزش دهیم.

در ادامه همراه ما باشید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

در ابتدا نیاز است که وارد کنترل پنل سی پنل سرویس میزبانی خود شوید و در صفحه اصلی از طریق قسمت Security بر روی گزینه SSL/TLS Manager کلیک کنید.

در صفحه مربوط به SSL/TLS باید گزینه اول یا Private Keys و Generate, view, upload, or delete your private keys را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی با عنوان SSL/TLS Manager : Private Keys شما باید گزینه key size را بر روی 2048 bits که حالت پیشنهادی هست قرار دهید.

سپس در کادر Descriotion می توانید توضیحات یا آدرس دامنه سایت خود را وارد کنید و بر روی گزینه Generate کلیک کنید.

پس از زدن گزینه Generate ا private key مخصوص شما ساخته می شود که باید اقدام به کپی کردن و ذخیره سازی آن کنید و در نهایت بر روی گزینه Return to SSL Manager بزنید.

سپس در صفحه SSL/TLS که با زدن گزینه Return to SSL Manager به آن منتقل می شوید ، گزینه دوم یا Certificate Signing Requests را انتخاب کنید تا مراحل وارد کردن CSR را دنبال کنید.

در صفحه مربوط به SSL Certificate Signing Requests شما باید اطلاعات مربوط به CSR را به ترتیب وارد کنید.

گزینه اول Key می باشد که باید از طریق آن کلید اختصاصی که در مرحله قبلی ساختید را انتخاب کنید.

در کادر دوم Domains باید آدرس سایت خود را وارد کنید و در صورتی که گواهینامه امنیتی شما از نوع Wildcard است و سایت شما زیر دامنه دارد باید قبل از آدرس دامنه یک *. وارد کنید. به این صورت nicestar.net.*

مورد دیگر این است که به وارد کردن www به اول آدرس دامنه سایت در صورت نیاز دقت کنید.

کادر های City ، State و Country که مربوط به لوکیشن شما می باشد باید اطلاعاتی به غیر از آدرس ها و لوکیشن ایران باشد.( به طور مثال می توانید کشور آمریکا و یکی از شهر های آن را وارد کنید.)

در کادر Company و Company Division می توانید نام شرکت یا سایت و زمینه کاری را وارد کنید و در کادر Email نیز یک ایمیل وارد کنید.

کادر مربوط به Passphrase را پیشنهاد می شود خالی بذارید و در کادر Descriotion نیز یک توضیحات نوشته و بر روی گزینه Generate کلیک کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات و تکمیل مراحل CSR شما ساخته می شود که آن را ذخیره کنید و بر روی گزینه Return to SSL Manager را بزنید.

در صفحه SSL/TLS گزینه سوم یعنی Certificates یا همان Generate, view, upload, or delete SSL certificates را انتخاب کنید.

این قسمت ممکن است در سی پنل های نسخه های قبل کمی متفاوت باشد که ما نحوه کار در نسخه های جدید و قدیم را بیان می کنیم در ادامه.

در نسخه های جدید سی پتل در صفحه مربوط به SSL Certificates شما باید از طریق بخش Certificates on Server که در قسمت زیر آن اطلاعات دامنه و … آورده شده از طریق ستون Actions گزینه Install را بزنید .

با زدن Install به مرحله آخر که در قسمت Install and Manage SSL for your site می باشد منتقل می شوید که در اینجا باید ابتدا از طریق قسمت Domain دامنه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه Autofill by domain را انتخاب کنید و نهایتا گزینه install certificate را بزنید.

در نسخه های قدیمی تر Cpanel پس از کلیک بر روی گزینه Certificates در صفحه SSL/TLS شما باید در صفحه جدید در کادر Paste your certificate below کد certificate که در مرحله دوم ( Certificate Signing Requests ) ذخیره کردید را Copy / Paste کنید و بر روی Save Certificate کلیک کنید.

در ادامه نصب SSL در نسخه قدیمی سی پنل باید دوباره به صفحه SSL/TLS رفته و گزینه چهارم یعنی Activate SSL یا همان Setup an SSL certificate to work with your site را انتخاب کنید.

در صفحه مربوطه باید از طریق گزینه Domain دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Autofill by domain را انتخاب کنید تا در صورت صحیح طی کردن مراحل گزینه install certificate به شما نمایش داده شود که باید بر روی آن کلیک کنید.

پس از زدن install certificate ( هم در نسخه های قدیمی و هم در نسخه های جدید سی پنل ) یک صفحه پاپ آپ برای شما نمایش داده می شود با عنوان SSL Host Successfully Installed و مضمون You have Successfully configured SSL به شما نمایش داده می شود.

این پیام بیانگر موفقیت آمیز بودن نصب و فعالسازی گواهینامه SSL برای دامنه مورد نظر شما می باشد.

امیدواریم که از آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel استفاده کرده باشید.


(1) آموزش کامل نصب و فعالسازی گواهی SSL در
آموزش کامل نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel - مرکز آموزش - مرکز


(2) آموزش نصب SSL بر روی Cpanel - هاست نگار
آموزش نصب SSL بر روی Cpanel - هاست نگار


(3) آموزش فعالسازی گواهینامه SSL در cPanel
آموزش فعالسازی گواهینامه SSL در cPanel - مرکز آموزش - مرکز صدور


(4) فعالسازی SSL رایگان سی پنل و تمدید آن
فعالسازی SSL رایگان سی پنل و تمدید آن به صورت خودکار - پایگاه دانش


(5) آموزش نصب و فعالسازی گواهینامه SSL رایگان در هاست
آموزش نصب و فعالسازی گواهینامه SSL رایگان در رابط کاربری قدیمی دایرکت ادمین . 1-وارد دایرکت ادمین شده و روی گزینه SSL Certificates کلیک نمایید. 2-در این صفحه گزینه Free automatic certificate from Lets Encrypt را انتخاب کنید. 3-در


(6) آموزش تصویری نصب گواهینامه SSL در هاست cPanel - اوستا هاست
02.12.2016 اگر کد CSR و کلید خصوصی بر روی سروری که شما از آن برای نصب گواهی SSL استفاده کرده اید ایجاد نشد می توانید کلید خصوصی را از سروری که بر روی آن ایجاد شده است کپی کنید و آن را در طی فرایند نصب گواهی SSL به


(7) فعالسازی SSL رایگان سی پنل و تمدید آن به صورت خودکار
04.04.2020 دقت داشته باشید اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید بعد از فعالسازی گواهی ssl در هاست سی پنل می بایست به پیشخوان وردپرس خود مراجعه نموده و طبق آموزشی که در باکس سبزرنگ ابتدای مقاله ذکر شد گواهی را علاوه بر هاست در وردپرس نیز فعال نمایید.


(8) آموزش نصب گواهینامه SSL در سی پنل
آموزش نصب گواهینامه SSL در سی پنل وبلاگ سون هاست


(9) فعال سازی گواهینامه رایگان Lets Encrypt در CPanel - مرکز
پس از اتمام عملیات گواهینامه رایگان SSL نصب گردیده و قابل استفاده خواهد بود. ssl ssl cpanel certificate freessl گواهینامه گواهینامه ssl گواهینامه ssl رایگان سی پنل letsencrypt Lets Encrypt لتس انکریپت لتسنکریپت 1 کاربر این را مفید یافتند


(10) آموزش نصب و فعال سازی گواهی SSL رایگان در سی پنل
در این دوره آموزشی رایگان به شما نحوه نصب و فعال سازی گواهی SSL رایگان در هاست cpanel آموزش می دهیم تا بتوانید برای سایت وردپرسی ssl رایگان فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا