آموزش های عمومیوبمستران

آشنایی با دامنه mobi

آشنایی با دامنه mobi
آشنایی با دامنه mobi
آشنایی با دامنه mobi

با مطلب آشنایی با دامنه mobi از وبلاگ آموزشی نایس استار در خدمت شما هستیم که این آموزش (آشنایی با دامنه mobi) از دسته آموزش های عمومی نایس استار می باشد.

در قرن بیست و یکم به ویژه در دهه دوم آن استفاده از اینترنت و گوشی های هوشمند سیر صعودی چشمگیری داشته که همین مورد باعث شده توجه بسیاری از شرکت ها به این زمینه جلب شود.

به همین دلیل اکثر شرکت ها در سال های اخیر رو به استفاده از دامنه mobi. آورده اند و میزان ثبت و استفاده از این دامنه در حال گسترش است.

دامنه mobi. برای سایت هایی مناسب است که به طور اختصاصی برای موبایل طراحی یا بهینه سازی شده باشند و به نوعی سایت مورد نظر باید با ابزار های موبایل به طور کامل هماهنگ باشد تا کاربران موبایلی بتوانند بدون هیچ مشکلی به محتوای سایت دسترسی داشته باشند.

اما نکته مورد توجه این است که بر خلاف فراگیر شدن آن در چند سال اخیر ، پایه های به وجود آمدن این دامنه در اوایل قرن بیست و یک و در سال 2000 توسط شرکت نوکیا ایجاد شد و پس از آن نوکیا با شرکت های مایکروسافت و ودافون یک قرار داد همکاری امضا کرد و سپس با افزایش تعداد شرکت ها تصمیم به تشکیل یک کنسرسیوم با نام dotmobi گرفته شد و نتیجه تمام این فعالیت ها ثبت .mobi به عنوان اولین و تنها دامنه سطح بالایی در دنیا شد.

در ابتدا بسیاری از شرکت های بزرگ که در زمینه مخابرات فعالیت می کردند اقدام به ثبت دامنه dotmobi کردند و پس از آن سایر شرکت هایی که علامت تجاری مشخص داشتند. البته در ابتدا استقبال عموم مردم از این دامنه بسیار پایین بود که اگر حمایت های شرکت های بزرگی مثل مایکروسافت ، گوگل ، نوکیا ، اریکسون و … نبود این دامنه خیلی زود به پایان راه خود می رسید.

ثبت دامنه mobi. امروزه برای عموم مردم آزاد است اما برای ثبت این دامنه ، با توجه به مورد کاربرد این دامنه ( استفاده در زمینه سایت های سازگار با موبایل ) نیاز است که شما به عنوان ثبت کننده یک دامنه mobi. ، سایتی طراحی کنید که بر اساس همین اصول و سازگاری کامل با تلفن های همراه باشد.

در حال حاضر تعداد سایت هایی که برای کاربران موبایلی طراحی شده اند بیشتر از 1 میلیون سایت در کل جهان می باشد که پیش بینی می شود در سال های آینده این تعداد افزایش چشمگیری داشته باشد و استفاده از سایت های مخصوص موبایل بیشتر شود. همچنین اولین سایت هایی که دسترسی راحت کاربران موبایل را فراهم آوردند سایت های یاهو و گوگل بودند و پس آنها سایر شرکت های بزرگ نیز به این جمع پیوستند اما هنوز شرکت های زیادی وجود دارند که نسخه موبایل سایت های خود را ایجاد نکرده اند.

به طور کلی یک سایت طراحی شده مخصوص موبایل باید وب گردی و میزان دسترسی بالا به محتوای اینترنتی را برای کاربران با هر مدل از موبایل و سیستم عامل موبایلی بسیار ساده کند و همچنین دارای حجم پایین و سرعت بیشتر نسبت به سایت های معمولی باشد.

هر چند امروزه طراحی و ایجاد سایت های اینترنتی بسیار پیشرفت کرده و امکان تشخیص کاربران موبایل ، کامپیوتر و … از یک دیگر توسط اکثر سایت ها امکان پذیر است تا متناسب با وسیله کاربران ، امکانات سایت را در اختیار آنها قرار دهند.

اما یکی از دلایل موفقیت روز افزون دامنه .mobi این است که کاربران موبایلی از طریق این دامنه میزان دسترسی بالاتری به محتوای اینترنتی و اطلاعات مورد نیاز خود خواهند داشت و این یعنی کاربران خیلی ساده تر از قبل می توانند به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

همچنین امروزه سایت ها و ابزار های بسیار زیادی برای بررسی و بهینه سازی سایت های mobi. در اختیار کاربران قرار گرفته مثل سایت های mobiforge و mobiready که با استفاده از آنها می توانید سایت خود را برای تلفن های همراه بهینه سازی کنید.

در پایان امیدواریم که از مطلب آشنایی با دامنه mobi بهره کافی را برده باشید.

شرکت نایس استار افتخار این را دارد که پایین ترین تعرفه ثبت دامنه های ملی و بین المللی را در کشور دارد و شما کاربران گرامی جهت ثبت دامنه مورد نظر خود می توانید از طریق قسمت ثبت دامنه سایت نایس استار اقدام کنید


(1) ثبت دامنه MOBI. دامنه مخصوص سایتهای
ثبت دامنه MOBI. دامنه مخصوص سایتهای موبایلی آشنایی با دامنه


(2) با پسوند .mobi بیشتر آشنا شویم پویا کتاب
با پسوند .mobi بیشتر آشنا شویم پویا کتاب


(3) پسوند دامنه tld
چگونه برای نام دامنه خود یک پسوند دامنه tld انتخاب کنم - بلاگ


(4) دامنه اینترنتی - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
بهمنظور ثبت نامهای دامنه با مفهوم مذهبی خاص مجوز کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد نیاز است. ثبت نامهای دامنه تداعیکننده فعالیتهای غیرقانونی و خلاف قانون ممنوع است.


(5) با انواع دامنه سایت پسوندها و کارکرد
با انواع دامنه سایت پسوندها و کارکرد هر کدام آشنا شوید- پایگاه


(6) جدیدترین پسوندهای دامنه که از آنها چیزی
جدیدترین پسوندهای دامنه که از آنها چیزی نمی دانید - بلاگ ایران هاست


(7) مفهوم دامنه و معرفی پسوند های آن - ویرگول
مفهوم دامنه و معرفی پسوند های آن - ویرگول


(8) جدیدترین پسوندهای دامنه که از آنها چیزی نمی دانید - بلاگ
15.05.2019 mobi mobi اولین پسوند سطح بالای اختصاص دادهشده برای ثبت دامنهی ارائهدهندگان خدمات تلفنهای همراه است و به دلیل کمتر دیدهشدن این پسوند نامهای آزاد بسیاری وچود دارند که میتوان برای کسبوکارها و وب سایتهایی


(9) ثبت دامنه MOBI. دامنه مخصوص سایتهای موبایلی آشنایی با
آشنایی با دامنهی mobi. پسوند دامنهی MOBI. یا dotMobi یکی از دامنههای سطح بالای اینترنتی است که برای سایتهای اینترنتی روی ابزارهای موبایل اختصاص داده شده است.


(10) دامنه مناسب برای سایت شما چیست گروه
دامنه مناسب برای سایت شما چیست گروه تبلیغاتی فورسی 4C

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − ده =

دکمه بازگشت به بالا