آموزش های عمومیوبمستران

آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت

آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت
آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت
آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت

با مطلبی دیگر از وبلاگ آموزشی نایس استار در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت را که از دسته آموزش های عمومی نایس استار می باشد را برای قرار دهیم.

آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت در موارد مختلفی کاربرد دارد که شما با پینگ گرفتن از یک سایت یا سرور می توانید متوجه شوید که آن سایت یا سرور در دسترس است یا نه.

برای مثال هنگام داون شدن سایت خود ، شما می توانید اقدام به پینگ گرفتن از سایت کنید تا متوجه شوید که مشکل از سمت سرور می باشد و سایت در دسترس است یا خیر.

شما با پینگ گرفتن بین دو سیستم و IP ( سیستم شما و سرور و سایت مورد نظر ) علاوه بر اطلاع از میزان دسترسی پذیری میزبان ، سرعت اتصال و زمان رفت و برگشت از سیستم مبدا تا سیستم مقصد را نیز متوجه شوید.

واحد سنجش زمان ارسال و دریافت اطلاعات ( که یک بسته 32 بایت و ICMP می باشد ) بر حسب میلی ثانیه می باشد.

در مواردی باید به این نکته توجه کنیم که به دلایل امنیتی ممکن است سرور و سایت موردنظر ما اقدام به مسدود سازی Ping کرده باشند در صورتی که در دسترس هستند و فقط خطای Request timed out می دهند.

در ادامه با آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت همراه نایس استار باشید.

آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت

شما از طریق دو سیستم عامل ویندوز و لینوکس می توانید اقدام به Ping گرفتن کنید که ما هر دو مورد را برای شما قرار می دهیم.

آموزش پینگ گرفتن در ویندوز

پینگ گرفتن در ویندوز با استفاده از Command prompt یا cmd صورت می گیرد.

شما برای دسترسی به cmd می توانید از از طریق منو استارت ویندوز در قسمت Search ، کلمه run را سرچ کنید. ( یا از کلید های ترکیبی پنجره ویندوز R کیبورد استفاده کنید )

پس از باز شدن پنجره RUN در کادر موجود cmd را سرچ کنید تا یک صفحه مشکی رنگ برای شما باز شود.

در این صفحه شما می توانید از دستور زیر استفاده کنید.

Ping nicestar.ir

که شما بجای آدرس دامنه nicestar.ir آدرس دامنه سایت موردنظر خود را تایپ کنید. ( توجه کنید بین ping و آدرس دامنه سایت باید یک فاصله اسپیس زده شود )

همچنین برای پینگ گرفتن از یک سرور می توانید جای آدرس دامنه ، IP آدرس سرور موردنظر خود را وارد کرده و بر روی دکمه Enter بزنید.

Ping 218.208.218.208

در این مورد شما پینگ گرفته شده از سایت نایس استار را مشاهده می کنید که به طور پیش فرض با استفاده از 4 بسته است و سرعت میانگین ارسال و دریافت اطلاعات 103ms می باشد. ( مدت زمان ارسال و دریافت اطلاعات برای سرور های ایران نسبت به سرور های خارج از کشور پایین تر می باشد. )

عبارات Minimum ، Maximum و Average به ترتیب حداکثر زمان ، حداقل زمان و میانگین زمان ارسال و دریافت اطلاعات را بیان می کند.

در این پینگ چهار بسته ارسال شده ( Packets: Sent – 4 ) ، چهار بسته دریافت شده ( Received – 4 ) هیچ بسته ای نیز از درست نرفته ( (Lost = 0 (0% loss )

برای اینکه تعداد بسته ها بیش از 4 باشد و بتوانید به طور دلخواه پینگ بگیرید می توانید از دستور زیر استفاده کنید.

Ping nicestar.ir -t
Ping 218.208.218.208 -t

که برای متوقف کردن فرایند پینگ گرفتن در این حالت باید کلید های ترکیبی ctrl x را فشار دهید.

آموزش پینگ گرفتن در لینوکس

برای پینگ گرفتن در سیستم عامل لینوکس ، در صورت استفاده SSH می توانید دستور را مستقیم وارد کنید و در غیر این صورت از طریق terminal اقدام کنید.

نحو وارد کردن دستورات نیز مانند دستور ویندوز است ولی بر خلاف ویندوز که حالت پیشرف با ارسال و دریافت 4 بسته بود ، در لینوکس فرایند پینگ گرفتن مثل حالت -t در ویندوز است و شما باید برای متوقف کردن فرایند پینگ گرفتن کلید های ترکیبی ctrl x را فشار دهید.

امیدواریم مطلب آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت و نحوه پینگ گرفتن در سیستم عامل های ویندوز و لینوکس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


(1) آموزش پینگ گرفتن از سایت یا سرور
آموزش پینگ گرفتن از سایت یا سرور - پارسین وب


(2) نحوه ping گرفتن از یک سایت یا آی پی
نحوه ping گرفتن از یک سایت یا آی پی چگونه است - مرکز آموزش


(3) پینگ گرفتن از سایت و سرور به همراه
پینگ گرفتن از سایت و سرور به همراه توضیح پاسخ دریافتی - نت آرام


(4) آموزش تخصصی بکاپ گرفتن از سایت - ممتاز سرور
آموزش تخصصی بکاپ گرفتن از سایت مهر 10 1398 WordPress آموزش s.mohammadpur_server هدف من این بود که نام این مقاله را بهترین کاری که می توانید برای وب سایتتان انجام دهید قرار دهم.


(5) آموزش پینگ گرفتن ping از سایت یا سرور
آموزش پینگ گرفتن ping از سایت یا سرور


(6) آموزش کامل دستور Ping در سایت آموزشگاه تخصصی شبکه و امنیت
آموزش رایگان آموزش دستور Ping دستور Ping چیست . Ping یکی از ابزارهای کاربردی در تست و خطایابی شبکه های کامپیوتری است. به کمک دستور Ping می توانیم اطلاعات مهمی در مورد کامپیوتر ها و هر آنچه که در شبکه IP می گیرد بدست آوریم.


(7) آموزش پینگ گرفتن وبلاگ طلاهاست
معمولا برای اطلاع از قطعی سایت یا برای مشاهده آیپی سایت یا از ping استفاده میشود. برای پینگ گرفتن بصورت زیر اقدام کنید دکمه های ویندوز و R را بصورت همزمان روی کیبورد فشار دهید. با فشردن همزمان Windows و R پنجره RUN باز میشود


(8) چگونگی ip سایت خود را پیدا کنیم - مرکز
چگونگی ip سایت خود را پیدا کنیم - مرکز آموزش - ایران سرور


(9) آموزش پینگ گرفتن از سایت و آی پی سرور Ping site
آموزش پینگ گرفتن از سایت و آی پی سرور Ping site. پینگ چیست پینگ گرفتن از سایت آی پی سرور مجازی و اختصاصی برای هر وبمستری پیش خواهد آمد در این مطلب خواهید آموخت که چگونه از یک سایت یا آی پی یک سرور از طریق ویندوز کامپیوتر


(10) آموزش پینگ گرفتن و تست سرعت اینترنت
آموزش پینگ گرفتن و تست سرعت اینترنت ping یا پینگ دستوری است که میتواند بسته های tcpip را بین دو کامپیوتر ارسال کند و نتایج این ارسال را به ما نشان دهد و ما نیز با استفاده از نتایج این دستور میتوانیم از روشن یا خاموش بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا