آموزش های وردپرسوبمستران

اقدامات لازم پس از هک شدن سایت

اقدامات لازم پس از هک شدن سایت
اقدامات لازم پس از هک شدن سایت
اقدامات لازم پس از هک شدن سایت

با مطلب اقدامات لازم پس از هک شدن سایت از وبلاگ نایس استار در خدمت شما عزیزان هستیم.

در پست قبلی آموزش افزایش امنیت وردپرس با چند نکته ساده را برای شما قرار دادیم و امروز نیز قصد داریم تا به اقدامات لازم پس از هک شدن سایت بپردازیم.

حتما جمله معروف پیشگیری بهتر از درمان است را بسیار شنیده اید! پس مسلما قبل از اینکه سایت شما با مشکلی مواجه شود و هک شود باید نسبت به مسائل امنیتی بسیار حساس باشید و بر روی سایت خود کار کنید تا هدفی ساده برای هک شدن نباشد.

اما در هر صورتی اگر سایت شما هک شد در این مطلب (اقدامات لازم پس از هک شدن سایت) ما قصد داریم تا شما را راهنمایی کنیم که برای این مواقع اقدامات لازم و ضروری را انجام دهید.

در ادامه با نایس استار همراه باشید.

اقدامات لازم پس از هک شدن سایت

حذف صفحات هک شده

پس از هک شدن سایت خود ، در صورتی که به طور مثال تنها یک صفحه یا صفحاتی مشخص از سایت با کد های مخرب آلوده شده و شما نیز آن ها را شناسایی کردید بهترین کار این است که اقدام به حذف این صفحات کنید.( در صورتی که صفحات مورد نظر از فایل های سایت لود می شوند )

صفحات سایت به طور معمول با نام هایی مانند index.html یا index.php ساخته می شوند. عدم حذف به موقع این صفحات می تواند حتی بر روی سئوی سایت شما تاثیر مخربی داشته باشد.

تغییر رمز دیتابیس و قطع دسترسی به دیتابیس

اقدام بعدی که حتما پیشنهاد می شود انجام دهید این است که رمز دیتابیس سایت خود را عوض کنید.

اگر صفحه هک شده در دیتابیس سایت شما قرار دارد حتما دسترسی سایت به دیتابیس را قطع کنید ( پیشنهاد می شود در هر صورت دسترسی به دیتابیس را موقتا قطع کنید ) و اقدام به بررسی فایل های دیتابیس کنید تا مشکل را پیدا کرده و آن را از بین ببرید.

تغییر رمز هاست

اقدام بعدی که پیشنهاد می شود تغییر رمز ورود به سرویس میزبانی سایت و هاست خود می باشد زیرا این مورد یکی از راه های هک می باشد.

همچنین پیشنهاد می شود که سایت رمز هایی که به هاست مربوط می شود را نیز تغییر دهید.

تغییر رمز فایل ها و اکانت ها

برای اطمینان و جلوگیری از تکرار هک شدن سایت خود سعی کنید رمز اکانت ها ، فایل های ftp ، اددون دامین ها و … را تغییر دهید.

اطلاع به هاستینگ سایت

مورد بعدی که حتما باید در نظر داشته باشید این است که علاوه بر سایت شما ممکن است بر روی یک سرور ، سایت های دیگری نیز وحود داشته باشد که امنیت سرور و سایر سایت ها نیز در خطر باشد پس حتما به سرویس دهنده سایت خود اطلاع دهید و همچنین می توانید از پشتیبانی آنها درخواست راهنمایی داشته باشید.

restore بک آپ سایت

همیشه تاکید می شود که به طور مداوم از فایل های سایت خود بک آپ گیری کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی بتوانید سریعا بک آپ را restore کنید.

یکی از همین موارد در زمان هک است که اگر فایل بک آپ مربوط پیش از زمان هک شدن سایت باشد می توانید فایل ها را restore کرده و سایت خود را نجات دهید. حتما پس از restore بک آپ اقدام به افزایش امنیت سایت خود کنید.

همچنین هاستینگ سایت شما معمولا باید بک آپی از سایت ها داشته باشد که می توانید از آنها درخواست کنید.( در صورتی که بک آپ مربوط به زمان قبل از هک سایت باشد )

حذف فایل های هک شده

شما با استفاده قابلیت modify date یا last change که معمولا در کنترل پنل هاست وجود دارد می توانید فایل هایی که اخیرا ویرایش شده اند را شناسایی کنید و اقدام به تغییر و یا حذف و آپلود مجدد آنها کنید.

در نهایت نیز حتما توجه داشته باشید که اگر در سایت شما دسترسی جدیدی به عنوان مدیر ساخته شده است اقدام به حذف این دسترسی های جدید کنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم سعی کنید پس از راه اندازی دوباره سایت خود اقدام به افزایش امنیت سایت خود کنید.


(1) اقدامات لازم بعد از هک شدن سایت شرکت
اقدامات لازم بعد از هک شدن سایت شرکت نوین ارتباطات پارس


(2) اقدامات لازم پس از هک وردپرس 13 کاری
اقدامات لازم پس از هک وردپرس 13 کاری که باید پس از هک وردپرس


(3) اقدامات لازم بعد از هک شدن پلیس فضای
اقدامات لازم بعد از هک شدن پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات


(4) سایت وردپرسی شما هک شده اقدامات لازم بعد از هک شدن سایت
3-اقدامات لازم پس از نصب مجدد وردپرس. اکنون وب سایت شما به پایگاه داده قدیم وصل شده است و احتمالا به دلیل نبود قالب ها و افزونه ها سایت شما با مشکلات زیادی مواجه شده است.


(5) هک سایت وردپرس آیا با اقدامات لازم پس از هک وردپرس
اقدامات لازم پس از هک وردپرس یکی از مشکلاتی که مدیران وب سایت ها با آن روبرو هستند مساله هک و نفوذ هکرها به اطلاعات آنهاست.


(6) اقدامات لازم بعد از هک شدن سایت
صفحه هک سایت را حذف کنید بله اولین کار این است که باید صفحه هک را حذف کنید. در صورتی که صفحه هک از فایل لود می شود آن فایل را حذف کنید. بیشتر صفحات ه


(7) اقدامات لازم بعد از هک شدن وردپرس را
اقدامات لازم بعد از هک شدن وردپرس را بدانید وبرینا


(8) اقدامات لازم بعد از هک شدن سایت شرکت نوین ارتباطات پارس
بعد از هک شدن سایت خود بی تقاوت نباشید شما مسئول هر اتفاقی هستید باید توجه داشته باشید در صورتی که سایت شما هک شده است ممکن است سایت های دیگر روی آن سرور هم در خطر باشند. هکر ها می توانند با استفاده از روش های مختلف به سایر اکانت های سرور نفوذ کنند.


(9) در صورت هک شدن سایت لازم است که چه اقداماتی انجام دهیم
اقدامات ضروری در صورت هک شدن سایت - اگر سایتمان هک شک چکار کنیم - راه اندازی مجدد سایت هک شده - اقدامات امنیتی پس از هک شدن - هک شدن سایت وردپرسی - امنیت


(10) هکر ها به سایت وردپرس
مهمترین اقدامات لازم پس از ورود هکر ها به سایت وردپرس قسمت دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 13 =

دکمه بازگشت به بالا