آموزش های عمومیوبمستران

حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

در مطلب آموزشی امروز نایس استار ( حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی ) قرار است به مبحثی متفاوت اما بسیار مهم در زمینه بپردازیم. این مطلب مربوط حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی می باشد که از دست مطالب آموزش های عمومی وبلاگ آموزشی نایس استار می باشد.

قرن 21 را باید قرن انفجار اطلاعات دانست زیرا در این قرن و به ویژه در دهه دوم آن استفاده از اینترنت در کنار استفاده از وسایل ارتباطی مثل تلفن های همراه رشدی فزاینده داشته است. این رشد فزاینده استفاده از اینترنت و وسایلی مانند موبایل ها و کامپیوتر ها باعث شده تا دیگر اکثر کار ها و فرآیند های روزانه مثل کار های بانکی ، ارتباط با دوستان و آشنایان و … با استفاده از این ابزار ها صورت پذیرد.

مسلما این موارد زندگی روز مره انسان را بسیار ساده کرده و نقش مفیدی در زندگی ما داشته است. امام در کنار تمام این خوبی ها برخی افراد سودجو که همزمان با گسترده شدن اینترنت در دنیا ، رشد کرده اند اقدام به در خطر قرار دادن افراد در فضای اینترنت می کنند. در این مرحله است که حفاظت از حریم و اطلاعات شخصی افراد اهمیت پیدا می کند و مانع از در خطر قرار گرفتن افراد می شود.

در ادامه این مطلب به بیان نکاتی ساده اما کاربردی برای حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی می پردازیم.

حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

در زیر تعدادی از باید ها و نباید های فضای مجازی را برای حفظ امنیت خود بیان می کنیم.

نباید از اینترنت های همگانی و رایگان استفاده کنیم

همزمان با رشد استفاده مردم از اینترنت بسیاری از شرکت های سرویس دهنده ، شهرداری ها و موسسات برای تبلیغات ، جلب رضایت عمومی و افزایش رفاه اقدام به ارائه سرویس های وافای رایگان در مراکز مهم و شلوغ کردند.

این اقدام مسلما باعث اتصال طیف گسترده ای از مردم در یک مکان به اینترنت می شود که همین موضوع به عقیده بسیاری از کارشناسان می تواند راه نفوذی برای هکرها و مجرمان سایبری باشد تا به اطلاعات شخصی افراد که در دستگاه های آنها ذخیره شده دسترسی پیدا کنند.

مطمئن ترین کار این است که فقط به اینترنت های وافایی متصل شوید که نسبت به امنیت آنها اطمینان دارید.

باید از رمز عبور مطمئن استفاده کنید

انتخاب یک رمز عبور مطمئن و امن می تواند اطلاعات و داده های شما را از خطرات فضای مجازی مصون دارد.

برای یک رمز عبور مطمئن از موارد قابل حدس مثل نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، کد ملی ، شماره تلفن و … به هیچ عنوان استفاده نکنید و سعی کنید از ترکیبی از حروف ، اعداد و نماد های غیر یکنواخت استفاده کنید.

باید از تایید دو مرحله ای استفاده کنید

تایید دو مرحله ای یا Two-step Verification مدتی است در اکثر پیام رسان ها و نرم افزار ها همه گیر شده است که مسلما از روش های قابل اطمینان برای حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی می باشد.

باید از درگاه های بانکی مطمئن استفاده کنیم

برای خرید ، پرداخت قبوض و … حتما از درگاه های مطمئن و امن بانکی استفاده کنید. در هنگام پرداخت حتما به صحیح بودن و نحوه نوشتار حروف آدرس اینترنتی درگاه بانکی دقت فراوان داشته باشید.

باید به امن بودن سایت ها دقت کنید

امروزه اکثر سایت های امن و معتبر از پروتکل HTTPS استفاده می کنند که یک پروتکل برای تبادل اطلاعات به صورت امن و رمز نگاری شده بین سایت و کاربران می باشد.

سعی کنید هیچ لینک و تبلیغات نامعتبر و ناشناسی را باز نکنید زیرا بسیاری از هکر ها با قرار دادن بدافزار ها در اینگونه لینک ها اقدام به آلوده کردن دستگاه شخص می کنند تا به اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

همچنین مرورگر هایی مثل Chrome در صورت امن نبودن یک آدرس اینترنتی به کاربران هشدار می دهند.

باید به طور منظم حساب های خود را بررسی کنیم

برای حفاظت از حساب های خود سعی کنید به طور مدام و روزانه آنها را بررسی کنید تا در صورت بروز مشکل احتمالی بتوانید در سریع ترین زمان ممکن جلوی بروز حادثه را بگیرید.

امروزه اکثر بانک ها راه های مختلف مثل همراه بانک ها را در دسترس مشتریان خود قرار داده اند که امکانات زیادی از جمله امکان بررسی حساب ها را به مشتریان می دهد.

نباید اطلاعات خود را به افراد غریبه بدهیم

دادن اطلاعاتی مثل رمز های عبور ، اطلاعات کارت های بانکی و … به افراد ناشناس بسیار خطرناک و نادرست است.

بنا بر اعلام پلیس جهانی این روز یکی از راه رایج برای کلاهبرداری در فضای مجازی می باشد.

نباید نرم افزار های ناشناس را نصب و دانلود کنیم

نرم افزار های زیادی حتی در پلی استور و اپ استور وجود دارند که دارای بدافزار هستند و با دانلود و نصب آنها به دستگاه نقوذ کرده و دسترسی هکر ها به اطلاعات شخصی ما را فراهم می کنند.


(1) حفاظت از حریم شخصی در 5 قدم
حفاظت از حریم شخصی در 5 قدم


(2) حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای کاربران اروپایی تبلیغات


(3) رعایت چند نکته ضروری در حفاظت از حریم
رعایت چند نکته ضروری در حفاظت از حریم خصوصی پلیس فضای تولید و


(4) حریم خصوصی در کارزار فضای مجازی - عطنا
حریم خصوصی در کارزار فضای مجازی - عطنا


(5) حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای کاربران اروپایی
کسب درامد از تلگرام آموزش ها محصولات ارتباط با لاین استور. مشاوره آموزش فعالیت در فضای مجازی و تبلیغات شبکه های اجتماعی مشاوره تبلیغات درخواست راهکار فعالیت و پلن تبلیغاتی همکاری استخدام کار حضوری در لاین استور همک


(6) چگونه از حریم خصوصی خود در اینترنت
چگونه از حریم خصوصی خود در اینترنت محافظت کنیم خانواده و فضای


(7) حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای
حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی برای کاربران اروپایی Euronews


(8) امنیت حریم خصوصی خانواده در فضای مجازی پلیس فضای تولید و
حریم خصوصی یکی از بسترهای جرم خیز در فضای مجازی میباشد لذا کاربران برای حضور در فضای مجازی و استفاده از خدمات مختلف موجود باید به نکات امنیتی مربوط به حریم خصوصی خود در فضای مجازی توجه نمایند تا خود و خانواده را در برابر تهدیدات و آسیبهای آن ایمن نمایند.


(9) برای محفاظت از حریم خصوصی چکار کنیم
برای محفاظت از حریم خصوصی چکار کنیم - ایسنا


(10) حفاظت از حریم خصوصی در فضای مجازی
این روزها فعالیت های روزمره ما در فضای مجازی جزء زندگی ما شده و ردپایی که در اثر فعالیتهای ما در فضای مجازی به جا می ماند در بسیاری از مواقع می تواند اطلاعاتی را افشا کند که جزء اطلاعات شخصی و خصوصی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا