آموزش های عمومیوبمستران

ایرنیک چیست

ایرنیک چیست
ایرنیک چیست
ایرنیک چیست

ایرنیک مرکز ثبت دامنه های مرتبه اول کشور ایران با پسوند های .ir و .ایران است و ممکن است برای بسیاری از دوستان و افراد تازه وارد به دنیای وب این سوال وجود دارد که ایرینک و شناسه ایرنیک چه کاربردی دارد و اینکه ایرنیک چیست؟ در این مطلب از نایس استار قصد داریم به شما توضیح دهیم ایرنیک چیست و برای ثبت چه دامنه هایی نیاز به مراجعه به سایت نیک می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا به توضیح بیشتر و دقیق تر درباره سایت ایرنیک و شناسه ایرنیک از دسته آموزش های عمومی وبلاگ نایس استار بپردازیم.

ایرنیک چیست

سایت ایرنیک مرجع ثبت کننده دامنه های ملی و سطح بالای کد کشوری است که مسئول آن پژوهشگاه دانش های بنیادی است و از سال 1382 شمسی فعالیت خود را آغاز کرده است و بر اساس گزارشات منتشر شده ایرنیک ، تا سال 1397 تعداد دامنه های ir فعال 1079451 بوده است. کاربرانی که خواستار ثبت دامنه با پسوند های ملی کشور ایران هستند باید از طریق سایت nic.ir اقدام کنند.

فرایند ثبت دامنه ملی به این صورت است که شما به عنوان یک کاربر اقدام به ساخت شناسه مخصوص به خود می کنید که به آن شناسه ایرنیک یا شناسه نیک گفته می شود. سپس اطلاعاتی که در سایت برای ثبت نام وارد کرده اید توسط پژوهشگاه دانش های بنیادی (ایرنیک) بررسی می شود و احراز هویت شخص صورت می گیرد و پس از آن شخص می تواند دامنه خود را ثبت کند.

ایرنیک دارای نمایندگانی است که لیست آن در سایت نیک قابل مشاهده است. افراد می توانند دامنه های ملی خود را از طریق نمایندگان ثبت کنند زیرا تعرفه ثبت و تمدیدی که نیک به نمایندگان یا کارگزاران خود ارائه می کند کمتر از تعرفه ثبت مستقیم از طریق سایت نیک می باشد.

در حال حاضر ایرنیک مسئول ثبت ، تمدید ، انتقال و حذف پسوند های مرتبه اول دات آی آر (.ir) ، دات ایران (.ایران) و پسوند های مرتبه دوم .id.ir، ‎.net.ir، ‎.org.ir، ‎.sch.ir می باشد. البته دامنه هایی که جز سطح دو یا سه محسوب می شوند قابلیت ثبت توسط عموم مردم و افراد حقیقی را ندارند و چنین دامنه هایی دارای محدودیت ثبت هستند.

به طور کلی اگر شما قصد داشته باشید تا یک دامنه با پسوند .ir یا .ایران برای خود ثبت کنید و به نوعی مالکیت آن دامنه را برای خود به ثبت برسانید نیاز است تا آن را در جایی معتبر خریداری و ثبت کنید.

ایرنیک به عنوان مرکز معتبر ثبت دامنه های ملی که همان دامنه های .ir و .ایران می باشند شناخته می شود که وابسته به پژوهشگاه دانش های بنیادین است و زیر نظر این پژوهشگاه که در تهران قرار دارد به فعالیت می پردازد.

شناسه ایرنیک چیست

همانطور که توضیح دادیم افراد برای ثبت دامنه ملی نیاز به شناسه ایرنیک و تایید هویت خود دارند. شما برای ثبت دامنه دلخواه خود با پسوند IR. نیاز دارید تا وارد سایت ایرنیک شوید و در این سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام در سایت ایرنیک که آدرس آن به نشانی nic.ir می باشد ، یک کد شناسایی 11 کارکتری که ترکیبی از اعداد و حروف است برای شما صادر می شود.

شما با این کد شناسایی می توانید از ایرنیک و تمام نمایندگی های آن اقدام به خرید و ثبت دامنه ملی کنید. البته توجه داشته باشید دامنه ای که از طریق شناسه 11 کارکتری ایرنیک خریداری می کنید ، دقیقا با همان اطلاعاتی ثبت می شود که شما در هنگام ثبت نام در سایت ایرنیک وارد کرده اید و مشخصاتی که در قسمت Whois دامین خریداری شده به نمایش گذاشته می شود همان اطلاعات وارد شده در هنگام ثبت نام در سایت ایرنیک است.

پس حتما توجه داشته باشید که اطلاعات ورودی برای ثبت نام و دریافت شناسه در سایت ایرنیک به درستی وارد شوند که باعث بروز مشکلات احتمالی در آینده نشود.

شما برای ثبت دامنه IR. ملزم به استفاده از کد شناسایی ایرنیک هستید و همچنین شما می توانید از طریق پنل مدیریتی که ایرنیک در اختیار هر کاربر قرار می دهد ، دامنه های ثبت شده خود را به راحتی مدیریت کنید.

شما می توانید از طریق شرکت نایس استار به راحتی کار های ثبت دامنه و یا انتقال تمدید دامنه ملی یا بین المللی خود را با مناسب ترین تعرفه های روز انجام دهید.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت شرکت ، از طریق منو در قسمت مربوط به خدمات دامین ، تعرفه دامین با پسوند های مختلف را مشاهده کرده و اقدامات مورد نیاز خود را انجام دهید.

به پایان این مطلب رسیدیم و امیدواریم که مطلب ایرنیک چیست مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


(1) شناسه ایرنیک چیست فیلم آموزشی
شناسه ایرنیک چیست فیلم آموزشی


(2) شناسه ایرنیک چیست
شناسه ایرنیک چیست


(3) شناسه ایرنیک چیست - آن دیجیتال
شناسه ایرنیک چیست - آن دیجیتال


(4) شناسه نیک ایرنیک چیست آموزش ساخت شناسه ایرنیک - دیتا
15.01.2019 وبلاگ شناسه نیک ایرنیک چیست آموزش ساخت شناسه ایرنیک . View Larger Image یکی از پیش نیازهای ثبت دامنه ای ار ساخت شناسه ایرنیک است. حتما از شما نیز هنگام ثبت دامنه های با پسوند .ir خواسته شده که شناسه نیک یا ایرنیک خود را


(5) دامنههای اینترنتی ایرنیک
اطلاعات تماس با ایرنیک . آدرس پست الکترونیک [email protected] پشتیبانی برخط فقط در روزهای کاری از شنبه تا چهارشنبه بین ساعت 1400 تا 1500 به وقت تهران پاسخگو میباشد. تلفن 98 21 2358 7000 فقط در روزهای کاری از شنبه تا


(6) شناسه ایرنیک چیست وبنولوگ
شناسه ایرنیک چیست منظور از ایرنیک سایت nic.ir است که متولی ثبت و ساماندهی دامنههای ملی ir و دیگر دامنههای وابسته به آن مثل co.ir میباشد. هر چند که برای خرید دامنه ملی مثلا ir میتوانید از همین سایت اقدام نمایید


(7) ساختن شناسه کاربری ایرنیک
اطلاعات تماس با ایرنیک . آدرس پست الکترونیک [email protected] پشتیبانی برخط فقط در روزهای کاری و بین ساعت 1400 تا 1500 به وقت تهران پاسخگو میباشد. تلفن 98 21 2358 7000 فقط در روزهای کاری و بین ساعت 900 تا 1200 و 1330


(8) ایرنیک
اطلاعات تماس با ایرنیک . آدرس پست الکترونیک [email protected] پشتیبانی برخط فقط در روزهای کاری از شنبه تا چهارشنبه بین ساعت 1400 تا 1500 به وقت تهران پاسخگو میباشد. تلفن 98 21 2358 7000 فقط در روزهای کاری از شنبه تا


(9) شناسه ایرنیک چیست آکادمی آموزشی
شناسه ایرنیک چیست آکادمی آموزشی اولین دیتا


(10) آموزش ثبت شناسه شخص حقوقی در سایت ایرنیک
آموزش ثبت شناسه شخص حقوقی در سایت ایرنیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا