آموزش های عمومیوبمستران

محتوای پنهان وب چیست

محتوای پنهان وب چیست
محتوای پنهان وب چیست
محتوای پنهان وب چیست

سلام و درود به شما کاربران نایس استار. در خدمت شما همراهان عزیز وبلاگ آموزشی نایس استار هستیم و قصد داریم مطلب محتوای پنهان وب چیست که از دسته مطالب اینترنت وبلاگ می باشد را به شما ارائه کنیم.

مسلما تا به حال به طور گسترده ای از موتور های جست و جو مثل گوگل استفاده کرده اید و از نتایج نمایش داده شده توسط موتور های جست و حو بهره بردید. به طور قطع اگر موتور های جست و جو وجود نداشتند کار ما برای کار در فضای اینترنت و بین سایت ها بسیار سخت میشد.

محتوای پنهان وب چیست

مطمئنا موتور های جست و جو کارایی بسیار زیادی در زندگی روزمره مردم دارند و این موضوع را نمیشه نادیده گرفت ، اما در مواردی نیز موتور های جست و جو دارای اشکالات هستند که از نظر بسیار از ما پنهان مانده و هیچ آشنایی با این موارد نداریم.

یکی از این موارد محتوای پنهان وب یا Deep web می باشد. محتوای پنهان وب در اصل به مطالب و بخش های از فضای اینترنت و وب گفته می شود که توسط موتور های جست و جو استاندارد سازی یا ایندکس نشده اند.

پس می توان گفت که موتور های جست و جو در نتایح نمایش داده شده به کاربران ، تمام اطلاعات و گزینه هایی که وجود دارند را در درسترس کاربران خود قرار نمی دهند.

به محتوایی که به کاربران نشان داده می شود و کاربران از آنها استفاده می کنند محتوای وب سطحی یا surface web می گویند که توسط موتور های جست و حو لیست شده اند. ولی محتوای پنهان وب یا Deep web آن دسته از اطلاعات وب می باشند که موتور های جست و جوی رایج نمی توانند آنها را پیدا یا بازیابی کنند و در سایت هایی که شاید دیگر فعالیتی ندارند به نوعی دفن شده اند.

جالب است بدانید که Deep web از لحاظ حجم و انبوه اطلاعات بسیار وسیع تر از surface web یا محتوای وب سطحی می باشد.

deep web چیست

اندازه و حجم Deep web را نمی توان به طور دقیق بیان کرد زیرا اطلاعات آن مخفی می باشد اما تخمین های حدودی حاکی از این است که حجم آن به طور اعجاب آوری 500 برابر فضای surface web می باشد و هر روز نیز در حال رشد به صورت پنهان می باشد.

محتوای پنهان وب معمولا شامل دیتابیس ها ، اطلاعات بدون هایپرلینک ، صفحات خصوصی وب ، سایت های ثبت نشده در موتور های جست و جو و …. می شود که با روش های معمول موجود نمی توان به آنها دسترسی داشت.

زمانی فایل های PDF و تصاویر Flash نیز جزیی از Deep web حساب می شدند ، اما با پیشرفت موتور های جست و جو در توانایی دسترسی به این نوع فایل ها ، این فایل ها از فضای Deep web خارج شدند

تفاوت دارک وب و دیپ وب چیست

لازم است بیان کنیم که Deep web با Dark Web متفاوت است و با وجود اینکه در مواردی جای یک دیگر استفاده می شوند اما تفاوت هایی در موضوع دارند.

Dark Web یا وب تاریک در اصل بخش کوچکی از Deep web می باشد. ولی با این تفاوت که Dark Web شامل سایت های پنهان غیرقانونی می شود که توسط موتور های جست و جو ایندکس نمی شوند و برای دسته ای خاص از مردم کاربرد دارد که به دنبال کار ها و استفاده های غیر قانونی می باشند.

اما Deep web شامل تمام سایت های پنهانی می شود که توسط موتور های جست و جو ایندکس نمی شوند و برای عموم مردم نیز می تواند کاربرد داشته باشد. با بیان ساده تر به سایت های غیرقانونی موجود در فضای محتوای پنهان وب یا Deep web ، وب تاریک یا Dark Web می گویند.

به پایان مطلب محتوای پنهان وب چیست رسیدیم و امیدوار هستیم که از این مطلب آموزشی استفاده کرده باشید.


(1) محتوای پنهان وب چیست و چگونه به آن
محتوای پنهان وب چیست و چگونه به آن دسترسی پیدا کنیم


(2) محتوای پنهان وب چیست و چگونه به آن
محتوای پنهان وب چیست و چگونه به آن دسترسی پیدا کنیم طراحی سایت


(3) deep web چیست دیپ وب وب پنهان
deep web چیست دیپ وب وب پنهان وب عمیق موج باز


(4) 15 حقیقت درباره دیپ وب و دارک وب - پروشات
15 حقیقت درباره دیپ وب و دارک وب - پروشات


(5) محتوای پنهان وب چیست
محتوای پنهان وب بخشهایی از وب است که توسط موتورهای جستجو ایندکس نمیشوند. اکثر ما فکر می کنیم موتورهای جستجویی مانند گوگل و بینگ مانند اوراکل بزرگ در سه گانه ماتریکس هستند و هرچه آنها پیشنهاد میدهند درست است اما واقعیت چیز دیگری است.


(6) وب پنهان - ویکیپدیا دانشنامه آزاد
وب پنهان وب عمیق یا دیپ وب به انگلیسی Deep web بخشهایی از شبکه وب جهانگستر هستند که محتویات آن به هر دلیلی توسط موتورهای جستجوی استاندارد نشانداده نمیشوند.


(7) محتوای پنهان وب چیست و چگونه میتوانیم به آن دسترسی پیدا کنیم
محتوای پنهان وب چیست و چگونه میتوانیم به آن دسترسی پیدا کنیم حالت موضوعی. محتوای پنهان وب چیست و چگونه میتوانیم به آن دسترسی پیدا کنیم fatemeh-roshangar. ارسالها 58 موضوعها 57 تاریخ عضویت Jun 2017 1. 08-Jul-2017 0652 PM


(8) دیپ وب Deep Web یا وب پنهان چیست پارس دانلود
باید گفت که دیپ وب منبع اطلاعاتی تقریبا بی پایان است. بر اساس بعضی منابع وب ایندکس شده یا وب نرمال فقط حدود 3 تا 25 در صد کل وب است و بعضی دیگر معتقدند که محتوای این وب پنهان 500 برابر وب غیر پنهان است.


(9) دیپ وب و آنچه در وب پنهان Deep Web
دیپ وب و آنچه در وب پنهان Deep Web وجود دارد - مجله قرمز


(10) محتوای پنهان وب چیست و چگونه میتوانیم به آن دسترسی پیدا
محتوای پنهان وب با استفاده از ابزارهای موجود برای عموم قابل دسترسی است اما برای دسترسی به بخش تاریک وب نیاز به استفاده از سایت های tor است و مراحل پیچیده و بغرنجی را در برمیگیرد که کار کاربر عادی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

دکمه بازگشت به بالا