آموزش های فایروالوبمستران

معرفی سرویس کاربردی CloudFlare

معرفی سرویس کاربردی CloudFlare
معرفی سرویس کاربردی CloudFlare
معرفی سرویس کاربردی CloudFlare

با مطلب معرفی سرویس کاربردی CloudFlare از وبلاگ پردازIT در خدمت شما هستیم و قصد داریم در این مطلب به معرفی سرویس کلاود فلر یا CloudFlare بپردازیم. این مطلب آموزشی مربوط به دسته آموزش های فایروال نایس استار می باشد.

سرویس CloudFlare یا کلاود فلر ، یک سرویس رایگان می باشد که برای اکثر سایت ها ، هاست ها و سرور ها کاربرد دارد که با نصب این سرویس بر روی سرور و هاست موردنظر خود ، می توانید به اندازه زیادی امنیت و سرعت سرویس خود را افزایش دهید. سرویس رایگان CloudFlare بر روی انواع سایت های استاتیک و داینامیک کاربرد دارد.

این سرویس پس از نصب به نوعی یک واسط بین کاربر و سایت یا سرویس محسوب می شود. بدین معنا که در حالت عادی تمام کاربران و ربات ها جدای از عملکرد مثبت یا منفی آنها ، می توانند به راحتی به سایت یا سرویس دسترسی مستقیم داشته باشند. همچنین مسیر دسترسی به هاست و سرور نیز یک مسیر مشخص می باشد که این خود یک خطر محسوب می شود. حال اگر این کاربران ورودی هکر باشند و یا بات های مخرب و اتکر باشند می توانند علاوه بر تاثیر در کاهش سرعت سرویس باعث اثرات مخرب و غیر قابل جبران امنیتی شوند.

معرفی سرویس کاربردی CloudFlare

پس از نصب کلاود فلر ، این سرویس به عنوان واسط عمل می کند. یعنی کاربران و ربات ها برای دسترسی به سرویس یا سایت شما باید از شبکه CloudFlare عبور کنند و توسط آن تایید شوند و این شبکه نیز دسترسی مستقیمی در اختیار کاربران و ربات ها نمی گذارد و مانع از حملات DOS ، DDOS و SQL می شود که این باعث افزایش امنیت می شود .

این سرویس پس از تایید دسترسی کاربر و یا ربات ، مناسب ترین مسیر دسترسی را معرفی می کند که این خود تاثیر زیادی در سرعت سایت و سرویس خواهد داشت.

مسیر دسترسی و شبکه توزیع محتوا یا به نوعی همان CDN ، تاثیر زیادی در سرعت سایت و نهایتا سئوی سایت خواهد داشت. با نصب CloudFlare این سرویس رایگان که در مهم ترین مناطق و کشور های جهان دارای دیتاسنتر می باشد و محتوا و مطالب سایت شما را از مناسب ترین مسیر که دارای کمترین فاصله و سریع ترین راه می باشد در اختیار کاربران قرار می دهد.

این انتخاب مناسب ترین مسیر باعث می شود که دیگر نیازی به ارسال درخواست های متعدد به سرور برای دسترسی کاربر به سایت نباشد و همچنین باعث کاهش میزان پهنای لاند مصرف شده توسط سایت شما می شود.

در کنار این موارد که از کاربردی ترین مزایای CloudFlare می باشد ، باید ترکیب و مختصر سازی انواع فایل ها و کد های اسکریپتی ، CSS و HTML را که توسط این سرویس انجام می گیرد را نیز در نظر گرفت.

تمام این موارد در کنار هم باعث می شود که سرعت سرویس و سایت به شکل چشم گیری افزایش پیدا کند و تاثیر نهایی خود را در رضایت کاربران و سئوی سایت داشته باشد.

علاوه بر این ویژگی ها سرویس کلاود فلر اقدام به بررسی و آنالیز داده ها و ترافیک ورودی به سایت می کند که نتایج به دست آمده از طریق آن برای مدیریت بهتر بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود. همچنین شما از این طریق نیز می توانید ترافیکی که به سمت سایت شما می آید را کنترل و بررسی کنید. برای انجام این فرایند توسط کلاود فلر نیاز است که ترافیک ورودی به سایت شما از طریق www وارد شود.

منظور این می باشد که به طور مثال اگر سایتی به صورت nicestar.ir برای کاربران بارگذاری شود ، سرویس کلاود فلر از این ترافیک ورودی به سایت پشتیبانی نمی کند و ترافیک ورودی برای پشتیبانی توسط کلاود فلر باید از سمت www.nicestar.ir باشد.

همان طور که بیان کردیم این سرویس به صورت رایگان در دسترس همه قرار دارد ، اما برای بهره مندی از امکانات و قابلیت های بیشتر و حرفه ای تر اکانت های Pro و Business نیز در اختیار کاربران قرار گرفته. سرویس های Pro و Business آنجا کاربرد دارند که به طور مثال اگر کواهی SSL بر روی WWW دامنه سایت فعال باشد شما نیاز دارید تا از سرویس Pro استفاده کنید.

به انتهای مطلب معرفی سرویس کاربردی CloudFlare رسیدیم و امیدوار هستیم که از این مطلب استفاده کرده باشید. همچنین سعی می کنیم که در آموزش های بعدی وبلاگ نایس استار خدمت شما نحوه تنظیم CloudFlare برای سایت را آموزش دهیم.


(1) cloudflare چیست نحوه نصب رایگان
cloudflare چیست نحوه نصب رایگان کلودفلر روی وردپرس در 4 گام - وب رمز


(2) با سرویس CloudFlare آشنا شوید - هیتوس
با سرویس CloudFlare آشنا شوید - هیتوس


(3) سرویس 1.1.1.1 DNS چیست و چه کاربردی دارد
1.1.1.1 سرویس DNS جدید شرکت کلاودفلیر Cloudflare است که علاوه بر انجام وظایف DNS باعث افزایش سرعت اینترنت و ارتقای امنیت شما در فضای مجازی می شود و امکان ردگیری توسط ISP را پیچیده تر می کند.


(4) کلود فلر CloudFlare چیست همه چیز در
کلود فلر CloudFlare چیست همه چیز در مورد Cloud Flare - هاست 97


(5) معرفی سرویس کلودفلر CloudFlare - SPY24
سرویس کلودفلر سرویس هوشمندی است که بیشتر آن را با نام cdn میشناسند. ولی در واقع وظایف دیگری جز cdn بودن را ایفا میکند. با سرویس کلودفلر مدیریت و نگهداری وبسایتها آسان تر میشود.


(6) کلود فلر CloudFlare چیست همه چیز در مورد Cloud Flare
CloudFlare شبیه به برنامه واسطهای بین کاربر داخلی شبکه و اینترنت است که قابلیتهای فراوانی در راستای حفظ امنیت نظارت مدیریتی کنترل کاربران و سرویسهای ذخیره سازی دارد به این معنی که سایت شما بخشی از جامعه CloudFlare است


(7) سرویس کلود فلر چیست و چگونه کار میکند
سرویس کلود فلر چیست و چگونه کار میکند ایرانیکارت


(8) کلود فلر چیست آموزش و استفاده از CloudFlare وبلاگ ایران
CloudFlare کلودفلر از بهترین ارائه دهندگان در زمینه سرویس CDN در جهان است که با امکانات بسیار زیادی از جمله DDoS Protection و فایروال های قدرتمند می تواند عملکرد وب سایت شما را چندین برابر بهبود بخشد.


(9) سرویس 1.1.1.1 DNS چیست و چه کاربردی دارد
سرویس 1.1.1.1 DNS چیست و چه کاربردی دارد


(10) آموزش و معرفی سرویس کلود فلر Cloudflare
آموزش و معرفی سرویس کلود فلر Cloudflare دارمش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا