آموزش های سی پنلوبمستران

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel
ریدایرکت کردن دامنه در cpanel
ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

با سلام خدمت شما همراهان و کاربران گرامی نایس استار ، امروز قصد داریم مطلبی تحت عنوان ریدایرکت کردن دامنه در cpanelرا از دسته آموزش های سی پنل در اختیار شما قرار دهیم.

ریدایرکت (Redirect) ، به نوعی هدایت از یک مسیر به یک مسیر دلخواه و جدید است که با انجام این کار وقتی آدرس سایت مورد نظر را به مرورگر دهید ، مرورگر به طور خودکار فرد را به آدرس جدید منتقل می کند.

ریدایرکت نه تنها برای دامنه اصلی سایت کاربرد دارد بلکه برای زیردامنه نیز کاربرد دارد و می توان از آن استفاده کرد.

برای ریدایرکت کردن ابتدا نیاز است که که دامنه مورد نظر شما به صورت اددون دامین(Addon domain) یا پارک دامین(Park domain) بر روی هاست وجود داشته باشد.

برای ریدایرکت کردن ساب دامین (Sub domain) نیز باید آن را در هاست خود قرار داده باشید.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل هاست خود شوید.

پس از ورود از بخش Domains گزینه Redirects یا Manage Redirects کلیک کرده تا وارد صفحه جدید شودید.

در صفحه جدید اولین گزینه ای که الزامیست که آن را مشخص کنید گزینه Type می باشد که به صورت کشویی است ، زیرا ریدایرکت کردن سایت یا ساب دامین در سئو اثر زیادی خواهد داشت.

شما باید مشخص کنید که اگر ریدایرکت کردن شما به صورت موقت است گزینه Temporary 302 را انتخاب کنید. و اگر در غیر این صورت است گزینه Permanent 301 را انتخاب کنید.

اگر ریدایرکت به صورت موقت باشد تمام بازدید های آن برای دامنه اصلی ثبت خواهد شد و اگر به طور موقت نباشد بازدید ها برای همان دامنه ثبت می شود.

از منو کشویی بعدی ، نام دامنه ای را که میخواهید هدایت کنید انتخاب کنید.

اگر می خواهید برای تمام دامنه ها و زیر دامنه های موجود ریدایرکت اعمال شود گزینه پیش فرض یا All Public Domains را انتخاب کنید.

اگر می خواهید یک صفحه یا یک فهرست را هدایت کنید، می توانید از فیلد متن زیر منوی کشویی یا همان کادر سوم استفاده کنید و نام پوشه یا فایل را وارد کنید.

پس از این در قسمت Redirect to شما باید آدرس دامنه ای که می خواهید به آن صفحات انتقال داده شوند را وارد کنید. فراموش نکنید که در ابتدا HTTP یا HTTPS وارد کنید.

در بخش www.redirectin مشخص می کنید که می خواهید ریدایرکت با WWW ، بدون WWW یا هر ترکیب دو حالت باشد. ( Redirect With or without www )

در آخر نیز می توانید گزینه Wild Card Redirectبه دلخواه فعال یا غیر فعال کنید.

این گزینه به این صورت عمل می کند که به طور فرض آدرس سایت شما nicestar.ir است و شما آن را به nicestar.ir ریدایرکت کرده اید ، یک کاربر آدرس nicestar.ir/cpanel-hosting را وارد می کند، اگر گزینه Wild Card Redirect غیرفعال باشد کاربر به همان آدرس ریدایرکت شده اصلی که nicestar.ir باشد منتقل می شود و باید دوباره صفحه مورد نظر خود را پیگیری کند.

اما اگر گزینه Wild Card Redirect فعال باشد کاربر وقتی آدرس nicestar.ir/Cpanel-hosting وارد کرد دقیقا به همین آدرس منتقل می شود و این یعنی کاربر علاوه بر انتقال به سایت مقصد ، به همان آدرس دلخواه خود نیز انتقال داده می شود.

در نهایت نیز بر روی گزینه Add کلیک کرده تا تنظیمات اعمال شود.

در اینجا به پایان آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cpanel از نایس استار رسیدیم و امیدواریم این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

اگر سایتی پربازدید دارید یا گزینه ای مناسب برای سایت خود می خواهید، ما به شما هاست سی پنل ایران را پیشنهاد می کنیم.


(1) آموزش Redirect کردن آدرس در cPanel
آموزش Redirect کردن آدرس در cPanel - هاست نگار


(2) آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel


(3) نحوه ریدایرکت یک آدرس به آدرس دیگر در
نحوه ریدایرکت یک آدرس به آدرس دیگر در هاست سی پنل فیلم آموزشی


(4) ریدایرکت کردن وب سایت در Cpanel - مجله اینترنتی ماهان سرور
در گام پنجم یکی از سه گزینه زیر را انتخاب کنید گزینه اول .Only redirect with www. با انتخاب این گزینه تنها کاربرانی که در URL خود پیش از نام دامنه از پیشوند www. استفاده کرده باشند ریدایرکت میشوند.


(5) آموزش Redirect کردن آدرس در cPanel - هاست نگار
آموزش Redirect کردن آدرس در cPanel 27 شهریور 1395 دیده شود.برای انجام ریدایرکت دامنه قبل از انجام فرآیند حتما باید دامنه مورد نظر در هاست لینوکس اددون و یا پارک شده باشد همچنین برای انجام ریدایرکت ساب دامین باید ساب دامین در


(6) آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel
آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cPanel در این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه یک دامنه یک زیر دامنه یا سابدامین و یا مسیری خاص از هر یک را به مسیر جدید و دلخواه خود هدایت کرده یا اصطلاحا ریدایرکت کنید.


(7) آموزش نحوه پارک کردن دامین در CPanel آموزش ریدایرکت
در آموزش ویدیویی و متنی نحوه پارک کردن دامین در CPanel قصد داریم بهتون نحوه ریدایرکت اتوماتیک سایت رو آموزش بدیم.


(8) آموزش Redirect کردن دامنه در سی پنل
آموزش Redirect کردن دامنه در سی پنل ارائه شده توسط تیم آموزشی


(9) Redirect کردن دامنه در cPanel
Redirect کردن دامنه در cPanel


(10) پارک Addon و ریدایرکت دامنه در Cpanel - مرکز آموزش - سرورپارس
آموزش پارک دامین Addon دامین و ریدایرکت در Cpanel ابتدا تفاوت بین Addon Domain و Park Domain را بررسی می کنیم Aliases یا پارک دامین در صورتی که قصد دارید دامنه ی دوم شما محتویات دامنه ی اصلی شما را نمایش دهد یعنی دو دامنه یک سایت را نمایش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا