سئو سایتوبمستران

اشتباهات مرگبار در سئو سایت

اشتباهات مرگبار در سئو سایت
اشتباهات مرگبار در سئو سایت
اشتباهات مرگبار در سئو سایت

با سلام خدمت شما همراهان و کاربران نایس استار ، امروز قصد داریم مطلبی دیگر از دسته سئو در اختیار شما تحت عنوان اشتباهات مرگبار در سئو سایت قرار بدیم.

در مطلب قبلی به توضیح و تعریف کلی از سئو پرداختیم که می توانید آن مطلب را در اینجا بخوانید.

سئو مجموعه ای از روش ها فعالیت ها می باشد که انجام درست آن ها باعث جلب توجه موتور های جست و جو به سایت شما خواهد شد.

اما همیشه این روش ها تاثیر مثبت نخواهد داشت و گاهی اوقات سهوا و به علت نداشتن اطلاعات کافی یا آشنایی کامل با تکنیک ها باعث می شود تمام فعالیت های که تحت عنوان سئو صورت می پذیر نتیجه عکس داده و حتی باعث نابودی سایت ما شود.

در این مطلب می خواهیم به معرفی اشتباهاتی بپردازیم که عدم توجه به آنها می تواند برای ما بسیار تلخ باشد.

اشتباهات مرگبار در سئو سایت

1. کلمات کلیدی یا کلید واژه ها :

یکی از مهم ترین و اصلی ترین اشبتاهات در سئو سایت انتخاب نادرست و اشتباه کلمات کلیدی سایت خود و یا حتی پست های قرار گرفته در سایت است.

کلمات کلیدی در حقیقت نتایج جست و جوی کاربران و موتور های جست و جو هستند، اشتباه در انتخاب کلمات کلیدی به نوعی باعث گمراهی موتور های جست و جو می شود.

از طرفی استفاده بیش از و به نوعی بزرگنمایی کلمات کلیدی ممکن است در ابتدا جواب دهد اما پس از آن بدون شک موتور های جست و جو به ویژه گوگل شما را جریمه خواهند کرد.

پس از انجام این اشتباهات درباره کلمات کلیدی خودداری کنید تا مانع از درست رفتن کاربران ورودی به سایت خود شوید.

این کلمات کلیدی همراه با انتخاب عنوان مناسب برای مطالب و لینک های داخلی مواردی هستند که مربوط به سئوی داخلی سایت هستند که باید دقت زیادی روی آنها داشت.

2. بک لینک ها :

بک لینک ها دارای نقش انکار ناپذیری تا این لحظه در سئو سایت داشته اند و موتورهای جست و جو نیز توجه زیادی روی آن ها دارند.

اما باید توجه داشت که هر بک لینکی نمی تواند مفید واقع شود و برای سایت ما سودمند باشد. استفاده از بک لینک های زیاد که بیشتر آنها کیفیت و رنک مناسبی ندارند یا استفاده از بک لینک هایی که قبلا توسط مونور های جست و جو جریمه شدند و اسپم خورده اند و نامربوط به سایت شما هستند نه تنها برای شما هیچ نتیجه ای مفیدی نخواهند داشت بلکه باعث می شوند سایت شما نیز به نوعی دچار افت شود و شما نیز توسط مونور های جست و جو جریمه شوید.

پس باید گفت نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم و فقط به فکر تعداد زیادی بک لینک به سایت خود باشیم.

از طرفی نیز دقت داشته باشید که اگر اقدام به ثبت لینک و بک لینک می کنید، لینک ها NoFollow نباشند زیرا این نوع لینک حقیقتا ارزش خاصی ندارند و این لینک های نوع Follow دارای ارزش برای بک لینک هستند.

الگوریتم پنگوئن گوگل یکی از آن ها الگوریتم های موتورهای جست و جو می باشد که روی بک لینک ها توجه خاصی دارد.

3. بهینه سازی تصاویر و سرعت سایت :

بسیاری از مدیران سایت ها و یا نویسنده های سایت توجه زیادی به کیفیت و حجم تصاویر ندارند و هیچ اقدامی برای بهبود و بهینه سازی وضعیت تصاویر سایت خود انجام نمی دهند.

اما باید بدانید که بهینه سازی تصاویر یکی از راه های افزایش سرعت سایت و لود آن است باعث می شود مخاطب ورودی به سایت شما کمتر معطل شود. و از طرفی تحلیل عکس از طریق گوگل نیز ما را بر این میدارد که اقدام به توضیح درباره عکس ها بکنیم.

برای همین سرعت سایت و لود آن برای موتورهای جست و جو به ویژه گوگل جدیدا از اهمیت ویژه ای برخوردار گشته پس باید توجه داشت که کاهش لود سایت تاثیر زیادی در نتایج موتور های جست و جو خواهد داشت.

4. عدم تولید محتوا و به روز رسانی :

یکی دیگر از روش های مهم برای جلب نظر موتور های جست و جو به سایت خود اقدام به تولید محتوا و به روز نگه داشتن سایت است.

به روز نگه داشتن سایت با انتشار مطالب صورت می پذیرد اما صرفا قرار دادن پست برای به روز نگه داشتن سایت کافی نیست بلکه مشاهده شده بسیاری از افراد برای به روز نگه داشتن سایت خود اقدام به کپی برداری محض از سایت های دیگر می کنند که این کار نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه باعث خواهد شد موتور های جست و جو توجهی به سایت شما نکنند و شما را جریمه کنند.

برای تولید محتوا می توان از سایت های دیگر کمک گرفت و با دانش خود اقدام به ثبت مطلبی جدید کرد و به موتور های جست و جو نشان داد که سایتی پویا هستید اما کپی برداری مطلق هیچ سودی نخواهد داشت.

5. غفلت از کاربران :

درست است که توجه به موتور های جست و جو از اهمیت زیادی برخوردار است و باعث رشد سایت شما خواهند شد.

اما باید دقت کنیم که بی توجهی به کاربران و خواسته های آنها مانع از حضور دوباره آنها در سایت ما خواهد شد و آنها به سرعت سایت ما را ترک خواهند کرد که مدت زمان حضور آنها در سایت را کاهش می دهد.

پس هر اقدامی در جهت سئو و جلب توجه موتور های جست و جو انجام می دهید باید دقت کنید که به کیفیت سایت شما لطمه وارد نکند و دلیل خروج کاربر از سایت شما نشود.

6. فراموش کرد شبکه های اجتماعی :

چه بخواهیم و چه نخواهیم شبکه های اجتماعی در دنیای امروز نقش انکار ناپذیری در زندگی روزمره افراد دارند.

پس توجه داشته باشید که حضور فعال و موثر در شبکه های اجتماعی و ارائه مطالب مفید در زمینه موضوعی سایت خود باعث جلب نظر افراد شده و دلیلی برای حضور آنها در سایت ما خواهند شد.

همچنین شبکه های اجتماعی راهی برای برندسازی نیز به حساب می آیند که پس از موتور های جست و جو از اصلی ترین راه های جذب کاربران به سایت هستند. پس اهمیت آنها را فراموش نکنید و حضوری فعال و موثر داشته باشید.


(1) اشتباهات رایج در سئو 5 اشتباه مرگبار
اشتباهات رایج در سئو 5 اشتباه مرگبار SEO - آکادمی جذب مارکتینگ


(2) 7 اشتباه مرگبار سئو در کسب و کار کوچک
7 اشتباه مرگبار سئو در کسب و کار کوچک شماعدم استفاده از آنالیتیکس


(3) 10 مورد از اشتباهات رایج در سئو و بهینه
10 مورد از اشتباهات رایج در سئو و بهینه سازی سایت


(4) اشتباهات رایج سئو - وبلاگ cmstop آموزش
اشتباهات رایج سئو - وبلاگ cmstop آموزش طراحی وب سایت و بهینه سازی


(5) 5 مورد از اشتباهات رایج سئوseo
5 مورد از اشتباهات رایج سئوseo وبمستران بسیار مهم و کاربردی


(6) 7 اشتباه مرگبار سئو در کسب و کار کوچک شماعدم استفاده از
7 اشتباه مرگبار سئو در کسب و کار کوچک شماصاحبان کسب و کار کوچک اغلب نمی خواهند برای خدمات حرفه ای سئو پرداخت کنند.سئو توسط کارکنان شرکت برای مالک سایت است.


(7) 5 مورد از اشتباهات رایج سئوseo
5 مورد از اشتباهات رایج سئوseo وبمستران بسیار مهم و کاربردی وب مک


(8) سئو اشتباهات رایج و مرگبار - وب سایت علمی تخصصی nCIS وب
در این مطلب قصد داریم درباره اشتباهات رایج سئو با شما عزیزان صحبت کنیم تا سعی کنیم از این اشتباهات دوری کنیم و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و زمینه را برای رشد وبسایت و کسب و کار خود از نظر سئو فراهم کنیم.


(9) اشتباهات رایج در سئو 5 اشتباه مرگبار - وردپرس من
اشتباهات رایج در سئو طبق تجربه ای که کسب کردم اشتباهات رایج در سئو یکی از موضوعاتی هست که اکثر سئوکار ها و وبمستر ها شاید درگیرش بشن و با انجام دادن این اشتباهات بدون شک ضرر های زیادی رو متحمل میشن که فقط با دونستن این


(10) 5 مورد از اشتباهات رایج سئوseo
5 مورد از اشتباهات رایج سئوseo وبمستران بسیار مهم و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا