آموزش های سرور ویندوزوبمستران

اورسل سرور مجازی چیست Over Sell

اورسل سرور مجازی چیست Over Sell
اورسل سرور مجازی چیست Over Sell

با مطلب اورسل سرور مجازی چیست – Over Sell از وبلاگ نایس استار در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه اورسل سرور مجازی و آموزش نحوه تشخیص Over Sell بودن یک VPS و یا اختصاصی بودن منابع سرور مجازی در مجازی ساز vmware به صورت تصویری را خدمت شما بیان کنیم.

در ادامه با آموزش اورسل سرور مجازی چیست – Over Sell همراه نایس استار باشید.

اورسل چیست ؟

اگر بخواهیم اورسل سرور مجازی (Over Sell) را در یک جمله تعریف کنیم یعنی فروش بیش از ظرفیت واقعی سرور که در نتیجه بی کیفیتی در سرور نتایج و پی آمد های این گونه VPS ها می باشد.

در سرور و هاست فروش اورسل هاست می تواند مربوط به پارامترهایی همچون فضا، پهنای باند، پردازنده (cpu)، حافظه ی موقت (ram)، ظرفیت پورت و … باشد.

این روز های همه وی پی اس فروش ها برای فروش بیشتر و تبلیغات شعار اصلی آن ها فروش وی پی اس با منابع اختصاصی است ! حالا باید دید کدام سرور ها منابع اختصاصی هست و کدام سرور ها منابع اشتراکی و یا اورسل !

اما یکی از اساسی ترین سوالاتی که ممکن است در این بحث به وجود بیاید که آیا انجام این کار از جانب فروشنده نوعی کلاه برداری و عدم صداقت با مشتریان نیست؟ برای اینکه به این سوال پاسخ مثبت بدهیم رعایت شرایطی ضروری است که در ادامه خواهد آمد بدین معنا که تخطی از هر کدام از موارد زیر سبب خواهد شد که فروش اورسل هاست کاری غیرقانونی باشد:1- تضمین دسترسی مشتری به تمام امکانات خریداری شده در هر زمان
2- عدم کاهش سرعت یا کیفیت سرویس بر اثر اورسل کردن سرویس
3- صداقت با مشتری در اعلام ویژگی های سرویس فروخته شده
4- تاثیر دادن این کار بر کاهش قیمت تمام شده ی سرویس برای مشتری

تمامی سرورهایی که مجازی ساز انها KVM , OpenVZ می باشد و از پنل سولوس وی ام و ویرچوالیزور استفاده میکنند دارای منابع اختصاصی می باشند ، از آن جایی که اکثرا سرویس دهنده های ایرانی از vmware استفاده می کنند و نسبت به KVM , OpenVZ مزایای خاص خودش را داراست اما بحث ما این نیست پس میریم سراغ برسی ماشین های مجازی روی vmware.

از کجا بدانیم یک ماشین مجازی ساخته شده توسط vmware منابع اختصاصی هست یا خیر؟

تنها یک راه برای فهمیدن این موضوع وجود دارد آن هم پنل تحت وب هست . حال چطور میشود این موضوع رو توسط پنل تحت وب فهمید؟

خب خیلی سادس وقتی شما پنل تحت وب دارید تمام منابع اختصاص داده شده به سرور رو میتوانید مشاهده کنید برخی از افراد میگوبند که “ما رم یک سفارش دادیم رم یک هم گرفتیم ، منابع سرور ما اختصاصی هست” که باید عرض کنیم خدمتتان خیر ، متاسفانه به این صورت نیست در ادامه با ما همراه باشید تا با هم برسی کنیم.

لطفا به تصاویر شماره 1 و 2 دقت فرمایید :

تصویر شماره 1

تصویر شماره 2

سپس بعد از اینکه ماشین مجازی توی vmware ساخته میشود همانظور که می بینید می توانیم مموری (RAM) و سی پی یو ماشین را مدیریت کنیم که تصویر شماره یک بیانگر مدیریت سی پی یو و تصویر شماره دو بیانگر مموری می باشد. در عکس شماره 2 تا کادر قرمز رنگ مشاهده می کنید اولی منابعی که برای ماشین داده شده و باید در اون میزان محدودیت ایجاد شود را نمایش میدهد در اینجا ماشین مجازی ما RAM 4 هست و حد نرمال رو به شما نمایش میدهد و اگر ماشین شما منابع اختصاصی باشد باید در کادر دوم بعد از بر داشتن تیک آن لیمیت عدد 4096 نشون داده شود .

برسی ماشین مجازی از طریق پنل تحت وب

تصویر شماره 3

همانطور که مشاهده می کنید در تصویر شماره 3 سی پی یو در کادر قرمز بزرگ نمایش داده شده است و مموری در کادر آبی بزرگ همانطور که در بخش سی پیو میبنید shares normal باید عدد 4000 باشد که در اینجا 2000 هست و همچنین shares memory باید در 4096 باشد که روی 2000 هست که نشان از آن است که این سرور اورسل شده است یعنی VPS که به شما داده شده با رم 4 و سی پیو 4 کور اما در حقیقت رم سرور شما 2 هستش و سی پیو شما 2000 که این عدد در وی ام ویر برای دو کور حساب میکند بهتر بگیم دو کور ، همانگونه که در تصویر می بینید ما به همان وی پی اس ریموت زده ایم و تسک منیجر رو فعال کردیم و به تب پرفورمنس رفتیم و همانطور که مشاهده می کنید مموری استفاده شده 4 گیگ هست و 44.3 مگابیت خالی وقتی شما پنل تحت وب ندارید میگید “خب بله ما رممون 4 استفادمون هم زیاده” اما وقتی پنل تحت وب داشته باشید میبنید که این طور نبوده و شما در واقع دارید از 2 گیگ رم استفاده میکنید و این دو گیگ رم تو ماشین 4 گیگ به شما نشون داده میشه ما در اینجا نصف زدیم حتی میشود کمتر از یک گیگ هم زد حتی کمترین مقداری که فکر میکنید خب در تصویر شماره 4 سی پی یو رو برسی میکنیم.

تصویر شماره 4

همانطور که در تصویر شماره 4 مشاهد میکنید در تسک منیجر شما 4 کور سی پیو مشاهده میکنید که 6 درصد سی پیو استفاده شده است خب ما به شما ثابت میکنیم که مقدار استفاده سی پیو کمتر از این مقدار هست ، برای اینکه خدمت شما این موضوع را نمایش بدهیم با ما همراه باشید تا تصاویر از پنل تحت وب با منابع اختصاصی و حالت های مموری و سی پی یو را در تسک منیجر به شما نشان بدهیم

لطفا به تصویر شماره 5 دقت کنید:

تصویر شماره 5

ما به محض اینکه منابع سرور را به حالت عادی تغییر دادیم فورا تصویر برداری کردیم همانطور که در پنل تحت وب مشاهد میکنید منابع اختصاصی هستند و در تسک منیج میبنید که کم کم مقدار استفاده شده سی پیو پایین امده و به یک حد متوسط میرسد و در آن حد متوسط باقی میماند اینجا مصرف واقعی شما نشان داده میشود چون منابع شما اختصاصی و در حد نرمال هست همانطور که پایین نمودار میبنید 2.1 گیگ مموری استفاده شده و 1.9 گیگ مموری خالی می باشد و همچنین با ما همراه باشید تا در تصویر شماره 6 CPU رو مجدد مورد برسی قرار دهیم .

تصویر شماره 6

همانطور که میبنید سی پیو نیز در پنل تحت وب به صورت اختصاصی و نرمال هست و در تسک منیجر مصرف واقعی سی پی یو شما 1 درصد از سی پیو کل هست در حالتیکه روی 2000 تا محدودیت ایجاد شده بود این رقم 6 درصد بود .

حالا خودتان تفاوت های یک سرور اورسل و یک سرور با منابع اختصاصی را مشاهده کردید.

برخی از فروشنده ها میگویند که “ما رم یک بهتون میدیم” اما امکان نصب ویندوز 2008R2 , همچنین 2012 و 2012R2 وجود ندارد شما میتوانید فقط ویندوز 2003 سفارش بدید که حاکی از اورسل بودن ماشین مجازی که در اختیار شما قرار داده خواهد شد می باشد.

امیدواریم که از این مطلب استفاده کرده باشید و این مقاله توانسته باشد شما رو در انتخاب صحیح VPS راهنمایی کرده باشد .

در نایس استار سرور های مجازی با منابع اختصاصی ارائه می شود و کاربران محترم میتوانند از حداکثر توان و منابع سرور مجازی خریداری شده خود بهره ببرند.

در نایس استار قیمت های بسیار مناسب و کیفیت بسیار بالا شما را شگفت زده خواهد کرد.


(1) تهران هاست فروش اورسل هاست over sell
تهران هاست فروش اورسل هاست over sell چیست


(2) راهنمای کامل خرید سرور مجازی
راهنمای کامل خرید سرور مجازی


(3) مقایسه و خرید سرور مجازی - کیان سرور
مقایسه و خرید سرور مجازی - کیان سرور مقایسه و خرید سرور مجازی


(4) راهنمای کامل خرید سرور مجازی
اورسل در سرور های مجازی رواج زیادی داشته و اکثر سرور های مجازی بر پایه اورسل به فروش می رسند به همین دلیل استاندارد کلی کیفیت سرور های مجازی در سطح بسیار پایینی ثابت شده و ممکن است اکثر کاربران نیز انتظار عملکرد واقعی مطابق با مشخصات درج شده سرور را نداشته باشند.


(5) فروش ویژه سرورمجازی هلند با هارد
فروش ویژه سرورمجازی هلند با هارد پرسرعت raid 10 دوپردازشگر


(6) فروش اورسل هاست چیست - کیان سرور
در این مطلب می خوایم در مورد فروش اورسل هاست over sell یا فروش بیش از ظرفیت واقعی صحبت کنیم.این واژه در بحث هاست و هاستینگ بیشتر مربوط به سرویسهای اشتراکی ماننده هاست اشتراکی یا سرور مجازی و سرویسهای مانند اینها می شود.در


(7) سرور مجازی چیست - نحوه کار سرورهای مجازی
سرور مجازی را می توان به عنوان یک وب سرور تعریف کرد که منابع رایانه را با دیگر سرورهای مجازی به اشتراک می گذارد و یک سرور اختصاصی نیست. با داشتن یک سرور مجازی کل کامپیوتر اختصاص به اجرای نرم افزار سرور ندارد بلکه بین دو یا چند ماشین مجازی تقسیم می شود.


(8) تهران هاست فروش اورسل هاست over sell چیست
در این مطلب می خوایم در مورد فروش اورسل هاست over sell یا فروش بیش از ظرفیت واقعی صحبت کنیم. این واژه در بحث هاست و هاستینگ بیشتر مربوط به سرویسهای اشتراکی ماننده هاست اشتراکی یا سرور مجازی و سرویسهای مانند اینها می شود.


(9) OverSell چیست
02.04.2012 تو مثال بالا اورسل روی هارد سی پی یو و سرعت شبکه اتفاق می افته و کیفیت سرویس رو افتضاح می کنه. منظور من از اورسل روی هارد تو مثال بالا بحث حجمش نیست بحث latency هست. یعنی مدت زمانی که طول می کشه هارد یه آدرس خاصی از حافظه رو برای شما بخونه.


(10) سرور مجازی یا VPS چیست - صفحه 2
03.08.2014 سرور مجازی یا vps چیست WFruit Fruit Supplier and Wholesale تاپیک به صورت خودکار بعد از 5 ثانیه آپدیت میشود بنابراین برای نمایش پست های جدید نیازی به رفرش صفحه نیست حالت ریفرش اتوماتیک به علت بی توجهی شما به این صفحه غیر فعال شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − یک =

دکمه بازگشت به بالا