خانهعمومیفتوشاپ Photoshopگرافیک Graphics

آموزش کامل بازگشت به مراحل قبل در فتوشاپ

آموزش کامل بازگشت به مراحل قبل در فتوشاپ
آموزش کامل بازگشت به مراحل قبل در فتوشاپ

اگر با نرم افزارهای کامپیوتری مانند ورد، پاورپوینت، فتوشاپ کار کرده باشید حتما برای شما نیاز به بازگشت به مراحل قبلی به وجود آمده است.

در صورتی شما عملی را در این نرم افزارها انجام دهید و بخواهید آن را خنثی کرده و به حالت یا حالت های قبل تر بازگردانید استفاده از قابلیت های Back یا Undo بسیار مورد نیاز می شود. نیاز به این قابلیت در فتوشاپ به دلیل ویرایش تصاویر بیشتر از نرم افزارهای ویرایش متن مانند ورد و … احساس می شود.

در ادامه با نایس استار همراه باشید تا روش های بازگشت یا Back در فتوشاپ را به صورت کامل و تصویری بیاموزید.

آموزش روش آسان تر بازگشت به مراحل قبل در فتوشاپ:

راحت ترین روش برای بازگشت به حالت یا حالت های قبل در یک پروژه فتوشاپ استفاده از کلیدهای ترکیبی می باشد.

در صورتی که در فتوشاپ یک عمل انجام دهید و یا از یک ابزار استفاده کنید و سپس بلافاصله از انجام آن کار پشیمان شوید می توانید از قابلیت Back یا Undo استفاده کنید. البته 1قابلیت Redo نیز در فتوشاپ وجود دارد که می توانید در این مطلب بیشتر با آن آشنا شوید.

بازگشت آسان به تنها یک مرحله قبل در فتوشاپ:

برای بازگشت به مرحله قبل در فتوشاپ مانند هر نرم افزار دیگری به راحتی می توان از کلیدهای ترکیبی Ctrl Z کیبورد استفاده کرد.

شما با یک بار فشردن این کلیدها می توانید به یک مرحله قبل (بازگشت به حالت قبل از آخرین عمل انجام شده) بازگردید.

در بیشتر نرم افزارها مانند ورد با دوباره فشردن این کلیدهای ترکیبی می توانید به مرحله ی قبل تر نیز بازگردید اما متاسفانه در فتوشاپ با فشردن دوباره Ctrl Z، به مرحله ی جلو (اصطلاحا Redo) باز می گردید و عملا دوباره تغییرات آخرین عمل انجام شده شما، اعمال می شود.

بازگشت پی در پی به مراحل قبل در فتوشاپ:

اگر بخواهید در فتوشاپ به مراحل قبل تر نیز بازگردید باید از کلیدهای ترکیبی Alt Ctrl Z کیبورد استفاده کنید. با هر بار فشردن این سه کلید به صورت همزمان شما به یک مرحله قبل تر باز خواهید گشت.

اگر می خواهید مانند نرم افزارهای ورد و … با فشردن هر باره کلیدهای ترکیبی Ctrl Z بازگشت های پی در پی داشته باشید و هر بار به یک مرحله قبل تر بازگردید پیشنهاد ما خواندن مقاله آموزش تغییر کلیدهای میانبر فتوشاپ برای بازگشت پی در پی می باشد.

نکته ای که در بازگشت پی در پی در فتوشاپ وجود دارد این است که چه در حالت استفاده از کلیدهای ترکیبی و چه در حالت استفاده از لیست History، تعداد مراحل بازگشت محدود می باشد و از یک مرحله به بعد (به صورت پیش فرض 20 مرحله) دیگر امکان بازگشت به حالت های قبل تر وجود ندارد. اگر می خواهید این محدودیت را بردارید تا بتوانید به مراحل خیلی قبل تر مثلا مرحله پنجاهم یا بیشتر دسترسی داشته باشید، خواندن این مقاله را پیشنهاد می کنیم.

روش استفاده از منوهای فتوشاپ برای بازگشت به حالت های قبل در فتوشاپ:

اگرچه به نظر منطقی می آید که از کلیدهای ترکیبی اشاره شده در بالا استفاده کنید اما گاهی به دلایلی شما نمی توانید یا نمی خواهید از این کلیدها استفاده کنید. در این صورت می توانید از نوار بالای فتوشاپ روی گزینه Edit کلیک کنید.

در ابتدای لیست باز شده سه گزینه وجود دارد که گزینه اول با عبارت Undo … شروع می شود که با کلیک روی آن تنها به یک مرحله قبل باز می گردید.

همچنین اگر بخواهید به مراحل قبل تر دسترسی پیدا کنید کافیست از گزینه ی سوم یعنی Step Backward استفاده کنید.

استفاده از منوهای فتوشاپ برای بازگشت به حالت های قبل در فتوشاپ

البته روش دیگری نیز برای بازگشت به مراحل قبل وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

روش استفاده از لیست History برای بازگشت آسان به چندین مرحله قبل تر در فتوشاپ:

علاوه بر کلیدهای ترکیبی Alt Ctrl Z، فتوشاپ لیستی از تمامی چند مرحله آخر (به صورت پیش فرض 20 مرحله آخر) را در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید به راحتی مرحله مورد نظر خود را از این لیست انتخاب کنید تا به سرعت تغییرات اعمال شده در فتوشاپ تا مرحله انتخاب شده از لیست، از پروژه حذف شود.

برای مشاهده این لیست کافیست مانند تصویر زیر روی آیکون (آیکون باز کردن لیست History برای بازگشت آسان به چندین مرحله قبل تر در فتوشاپ) کلیک کنید تا لیست مربوط به شما نمایش داده شود و تنها با کلید روی مرحله مورد نظر بتوانید به آن حالت بازگردید. در این لیست آیکون ابزار استفاده شده به همراه نام آن نمایش داده می شود تا در انتخاب راحت تر باشید.

علاوه بر این با انتخاب مراحل بالایی، مراحل زیر آن به صورت کمرنگ در می آید که نشان دهنده حذف تغییرات مربوط به آن از پروژه فتوشاپ می باشد. البته امکان کلیک دوباره روی این گزینه های کم رنگ شده برای اعمال تغییرات تا آن مرحله نیز وجود دارد.

همچنین با انتخاب اولین گزینه در لیست History، کلیه تغییرات حذف شده و تصویر اولیه ای که در فتوشاپ بازکرده اید نمایش داده می شود.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تغییرات اعمال شده در دو مرحله آخر (یعنی وارد کردن متن های “آسیا” و “آفریقا”) از پروژه فتوشاپ حذف شده اند.

استفاده از لیست History برای بازگشت آسان به چندین مرحله قبل تر در فتوشاپ


(1) آموزش افزایش تعداد Undo در فتوشاپ
آموزش افزایش تعداد Undo در فتوشاپ


(2) آموزش افزایش تعداد Undo در فتوشاپ تک
آموزش افزایش تعداد Undo در فتوشاپ تک تیپ آموزش های روز دنیا


(3) کلید آندو یا برگشت پشت سرهم در فتوشاپ ستاره
در فتوشاپ نسخه مک کلید میانبری که برای بازگشت پیدرپی تعریفشده option command Z است که با طی مراحل زیر این کلید را نیز به command Z تغییر خواهیم داد نرمافزار فتوشاپ را اجرا کنید.


(4) معرفی تمامی کلیدهای میانبر فتوشاپ - روکسو
معرفی تمامی کلیدهای میانبر فتوشاپ - روکسو


(5) آموزش طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ به صورت کامل و مرحله به
در مطلب امروز با کمک نرمافزار فتوشاپ مراحل طراحی یک کارت ویزیت را به صورت کامل برای شما شرح خواهیم داد. در این مطلب میآموزید چگونه با استفاده از اشکال هندسی ساده متنها ساده و قرار دادن آنها در موقعیتهای مناسب


(6) فتوشاپ Photoshop از مبتدی تا پیشرفته - فرادرس
آموزش فتوشاپ Photoshop - مقدماتی . مدرس مهندس مهدی اشرفی. Photoshop یکی از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای کار با تصاویر دیجیتال و ویرایش آن ها استفاده می شود در این آموزش سعی داریم به صورت کامل و گام به گام ابزارها و


(7) کلید آندو یا برگشت پشت سرهم در فتوشاپ چیست
کلید آندو یا برگشت پشت سرهم در فتوشاپ چیست


(8) آموزش 10تکنیک فتوشاپ حرفه ای که عکاسی
آموزش 10تکنیک فتوشاپ حرفه ای که عکاسی من را تغییر دادند - هنر فردی


(9) بازگشت به عقب در فتوشاپ - beytoote.com
این کار با فشار دکمههایی از صفحه کلید بهصورت پی در پی و یا کلیک روی نام هر عمل انجام گرفته در پانل تاریخچه امکان پذیر خواهد بود. 20 مرحله بازگشت در این پانل از قسمت EditPreferencesPerformance تا 1000 مرحله قابل افزایش می باشد که


(10) بازگشت به عقب در فتوشاپ
بازگشت به عقب در فتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا