خانهعمومیکاربردی

آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock

آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock
آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock
آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock
آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock
آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock

همان طور که می دانید کیبوردهای کامپیوترها و لپ تاپ ها دارای یک ردیف اعداد در نوار بالای حروف و یک بخش اعداد مرتب شده به شکل ماشین حساب (تصویر زیر) در سمت راست می باشند که استفاده از آن ها راحت تر است.

البته در برخی از لپ تاپ ها این کلیدهای ماشین حسابی در بین حروف قرار دارند و با فشردن کلید fn کیبورد و سپس عدد مربوطه قابل استفاده هستند.

اما حتما شما هم با این مشکل برخورده اید که هنگام فشردن کلیدهای بخش ماشین حسابی در برنامه های مختلف مثل ورود با PIN در ویندوز، استفاده از ماشین حساب ویندوز و … این اعداد به هیچ عنوان کار نمی کنند و شما مجبورید از ردیف اعداد بالای حروف کیبورد استفاده کنید.

حتما بارها فکر کرده اید که کیبورد شما خراب شده است!! اما نه، رفع مشکل اعداد کیبورد تنها با فشردن یک کلید امکان پذیر است.

در ادامه ی این مطلب از نایس استار به آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد کامپیوترها و لپ تاپ ها می پردازیم.

آموزش رفع مشکل کار نکردن بخش اعداد کیبورد و استفاده از کلید Num Lock:

دلیل این مشکل قفل بودن بخش اعداد سمت راست کیبورد می باشد.

همه ی کیبوردها دارای دکمه ای با عنوان Num Lock می باشند که توسط آن بخش اعداد ماشین حسابی کیبورد غیر فعال می شود.

این کلید معمولا در گوشه بالا-سمت چپ بخش اعداد سمت راست کیبورد قرار دارد.

موقعیت کلید Num Lock کیبوردها در بخش اعداد سمت راست آن

معمولا روی کیبوردها چراغی وجود دارد که در صورتی که بخش اعداد سمت راست کیبورد شما قفل شده باشند، این چراغ روشن خواهد بود. این چراغ معمولا با یک عدد (1 یا 9) مشخص می شود که در برخی لپ تاپ ها داخل یک قفل می باشد. (تصویر یک نوع چراغ Num Lock در کیبورد) تصویر یک چراغ Num Lock می باشد.

شما برای رفع مشکل کار نکردن اعداد کیبورد خود کافیست Num Lock کیبورد را فشار دهید تا چراغ مربوطه خاموش شود و از آن پس به راحتی از بخش اعداد سمت راست کیبورد خود استفاده کنید.

اگرچه معمولا بخش اعداد سمت راست کیبورد به صورت خودکار توسط ویندوز قفل می شوند، اما در صورتی که شما بخواهید خودتان این بخش را غیر فعال و قفل کنید می توانید یک بار دیگر Num Lock را فشار دهید تا چراغ مربوطه روشن شود.


(1) روش حل مشکل کار نکردن Num Lock و بخش
روش حل مشکل کار نکردن Num Lock و بخش اعداد کیبورد در ویندوز 10


(2) Aftabgardan - رفع یک مشکل روی کیبورد
Aftabgardan - رفع یک مشکل روی کیبورد لپ تاپ من حروف ح خ ه ع ت ن


(3) 10 روش رفع مشکل کار نکردن بعضی از دکمه
10 روش رفع مشکل کار نکردن بعضی از دکمه های کیبورد لپ تاپ و


(4) کلیدهای عددی سمت راست کیبورد
ضمن تشکر از پاسخ دوست عزیزمون یعنی کلید Num lock روشن هست و باز عمل نمی کنه اگر اینطور هست شما کلید Fn روی کیبورد رو بگیرید و اونوقت اعداد رو وارد کنید ببینید عمل می کنه با احترام


(5) حل مشکل کار نکردن کیبورد لپتاپ در ویندوز
روش حل مشکل کار نکردن Num Lock و بخش اعداد کیبورد در ویندوز 10 . یکی از مشکلاتی که در استفاده از کیبورد در ویندوز 10 ممکن است به وجود بیاید کار نکردن کلید Num Lock است. گاهی حتی با فشار دادن این کلید برای فعال کردن کلیدهای بخش


(6) آموزش رفع مشکل کیبورد در سیستم ویندوز تصویری وبلاگ عارف
مرحله اول رفع مشکل کیبورد در مرحله اول برای رفع مشکل کیبورد باید در صفحه کامپیوتر تان با کمک موس یا Mouse راست کلیک کنید . پس از آن مانند شکل گزینه Personalize را انتخاب کنید.


(7) 10 روش رفع مشکل کار نکردن بعضی از دکمه های کیبورد لپ تاپ و
10 روش رفع مشکل کار نکردن بعضی از دکمه های کیبورد لپ تاپ و کامپیوتر. شما در حال کار با لپ تاپ خود هستید و ناگهان کلید i و یا بخشی از صفحه کلید شما از کار می افتد و بدتر از همه زمانی است که به طور کامل صفحه کلید از کار می افتد.


(8) آموزش حل مشکل کار نکردن کیبورد در ویندوز 10
آموزش حل مشکل کار نکردن کیبورد در ویندوز 10 . در برخی از نسخه های ویندوز 10 کلید های f در بالای کیبورد و کلید اعداد سمت راست کیبورد کار نمیکنند. این دکمه ها بسیار پر کاربرد و موثر هستند و کار نکردن آنها بسیار عذاب آور است.


(9) روش حل مشکل کار نکردن Num Lock و بخش اعداد کیبورد در ویندوز 10
پس از Restart کردن ممکن است مشکل کار نکردن بخش اعداد و کلید Num Lock برطرف شده باشد اما اگر اینگونه نیست میتوانید مراحل را تکرار کنید و تعدادی سرویس دیگر را غیرفعال کنید.


(10) تنظیمات کیبورد تنظیمات کیبورد کامپیوتر در ویندوز
تنظیمات کیبورد بخش Ease of Access. در تنظیمات کیبورد کامپیوتر در ویندوز 10 می توانید چند گزینه مفید و کاربردی پیدا کنید. به تنظیمات ویندوز مراجعه کنید و از قسمت Change PC settings گزینه Ease of Access را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 14 =

دکمه بازگشت به بالا