خانهسیستم های مدیریت محتوا CMSعمومیمدیریت سایت

انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس

انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس
انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس
انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس
انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس
انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس

همان طور که می دانید، تاریخ و زمان را می توان به چند شکل متفاوت بسته به موقعیت مورد استفاده و نظر و سلیقه ی استفاده کننده، نمایش داد.

به عنوان مثال هم می توان تاریخ را به صورت روز، سال و نام ماه (مانند 21 مرداد، 1396) نمایش داد و هم می توان به جای نام ماه از عدد اختصاص داده شده به آن (1396-05-21) استفاده کرد و دیگر فرمت های موجود و رایج.

علاوه بر این زمان را عمدتا می توان به صورت 12 ساعتی نمایش داد و عبارت های “قبل از ظهر” و “بعد از ظهر” را در کنار آن افزود، یا آن را به اختصار و به صورت 24 ساعتی نمایش داد.

وردپرس نیز از این قاعده مستثنی نیست و خوشبختانه دارای قسمتی برای انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان می باشد. ساختار انتخاب شده در این قسمت بسته به پوسته ی مورد استفاده، می تواند در ظاهر سایت نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

در ادامه ی این مطلب برای یادگیری چگونگی انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس با ما همراه باشید…

انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس:

برای این منظور از نوار سمت راست قسمت مدیریت وردپرس، روی “تنظیمات” کلیک کرده و سپس وارد قسمت “همگانی” شوید.

حال در سمت چپ با دو قسمت رو به رو خواهید شد که به ترتیب دارای عنوان “ساختار تاریخ” و ساختار زمان” بوده و اولی برای انتخاب ساختار تاریخ و دومی برای انتخاب ساختار زمان می باشد.

شما می توانید گزینه ی مورد نظر خود را، از بین لیست موجود انتخاب کنید یا با انتخاب گزینه ی آخر با عنوان “دلخواه” ساختاری دلخواه را ایجاد کرده و استفاده نمایید. البته برای ایجاد ساختار دلخواه نیاز به اطلاعات و مستنداتی دارید که می توانید با کلیک روی “مستندات برای ساختار تاریخ و زمان” به آن ها دسترسی داشته و از آن ها استفاده نمایید.

نکته ی قابل ذکر در این قسمت این است، که در صورتی که افزونه ی “وردپرس فارسی” (تقویم جلالی) در سایت شما نصب نشده باشد یا غیر فعال باشد، تاریخ و نمونه های نمایش داده شده در این قسمت شامل روز، ماه (نام ماه) و سال به صورت میلادی می باشند.

در پایان پس از انتخاب ساختارهای مورد نظر برای ذخیره سازی تغییرات و اعمال آن ها روی “ذخیره ی تغییرات” کلیک نمایید.

انتخاب و تغییر ساختار تاریخ و زمان در وردپرس


(1) تنظیم تاریخ و ساعت محلی در وردپرس
تنظیم تاریخ و ساعت محلی در وردپرس - هاست نگار


(2) آموزش تغییر فرمت تاریخ در وردپرس - توسط
آموزش تغییر فرمت تاریخ در وردپرس - توسط تیم راهنمای وردپرس


(3) تنظیم فرمت زمان و تاریخ در وردپرس
تنظیم فرمت زمان و تاریخ در وردپرس وبلاگ سون هاست


(4) تغییر نشانی سایت در وردپرس - آموزش تغییر آدرس سایت وردپرسی
در صورتی که قصد استفاده از روشهای گفته شده از این مقاله را دارید چه برای منظور تغییر دامنه در وردپرس و چه برای اینکه اقدام به حل مشکل ساختار آدرس در وردپرس بکنید.


(5) تنظیمات در وردپرس - همیاروردپرس
در بخش ساختار تاریخ چگونه میتوانم تاریخ سیستم وردپرس را از شمسی به قمری تغییر دهم یعنی هم در بخش نمایش و هم در کنترپنل و نوشته ها از گزینه مستندات که اشاره شده هم بنده چیزی سر در نمی آورم.


(6) تنظیمات ساعت در وردپرس و رفع مشکل تنظیم
تنظیمات ساعت در وردپرس و رفع مشکل تنظیم ساعت در وردپرس به همراه


(7) تنظیمات فرمت زمان و تاریخ در وردپرس - اسکریپت ها
تنظیمات فرمت زمان و تاریخ در وردپرسReviewed by Sadegh on Aug 10Rating تنظیمات فرمت زمان و تاریخ در وردپرس آیا تا کنون به تغییر دادن فرمت زمان و تاریخ فکر کرده اید آیا تمایلی به مختصر کردن ماهمخفی کردن سال یا نمایش زمان در سایتتان


(8) راهنمایی کامل تنظیمات وردپرس و سفارشی
راهنمایی کامل تنظیمات وردپرس و سفارشی سازی آن آموزش ویدیویی


(9) انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس
در حالت پیشفرض ساختار پیوند یکتا وردپرس بر اساس آیدی نوشته ساخته میشود که با مراجعه به مسیر تنظیمات پیوندهای یکتا قادر به تغییر پیوند یکتا در وردپرس بوده و میتوانید از ساختار دلخواه در آن استفاده کنید.


(10) نوشتن مطلب در وردپرس و آموزش نحوه مدیریت نوشتهها در وردپرس
نوشتن مطلب در وردپرس. نوشتن مطلب در وردپرس و نحوه مدیریت نوشته ها و پست ها در وردپرس را در این مقاله از آموزش وردپرس مورد بررسی قرار می دهیم خب تا این جای کار و آموزش وردپرس اگر با آموزش های وردپرسی ما همراه بودید و نصب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

دکمه بازگشت به بالا