خانهعمومیمدیریت سایت

آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت

آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت
آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت
آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت
آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت
آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت

در مطالب گذشته نایس استار در مورد نیازهای راه اندازی یک وب سایت توضیحاتی دادیم که از جمله ی آن انتخاب یک دامنه یا آدرس برای سایت بود.

اما دامنه ی یک سایت ممکن است به عنوان مهمترین عامل پیشرفت آن به حساب آید چرا که مخاطبان تنها از طریق آن می توانند وارد سایت شما شده و از آن استفاده نمایند و هرچه دامنه ی انتخاب بهتر بتواند به اطلاع مخاطبان مختلف برسد و سریع تر و راحت تر در ذهن آن ها جای بگیرد سایت شما پربازدیدتر خواهد بود.

از این رو در زمینه ی انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت رعایت نکاتی الزامی است که قصد داریم در این مطلب به آن ها بپردازیم.

با ما برای آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت همراه باشید…

آشنایی با نکات مهم انتخاب دامنه ی مناسب برای سایت:

1) منحصر به فرد بودن دامنه و نبودن دامنه ای مشابه آن:

منحصر به فرد بودن دامنه و نبودن دامنه ای مشابه آن یکی از نکات مهم انتخاب دامنه و تبدیل کردن آن به یک برند و حک کردن در آن در ذهن کاربران می باشد.

در صورتی که دامنه ی انتخابی شما هیچ مشابه دیگری نداشته باشد علاوه بر اینکه باعث تحقق خود به خودی مورد بعدی (قابلیت به خاطر سپردن آسان دامنه) می شود، باعث می شود که افراد سایت های دیگر را به جای سایت شما وارد نکنند و به سایتی دیگر هدایت نشوند.

این مورد می تواند در زمینه ی اضافه کردن یا کم کردن تنها یک حرف یا علامت بیشترین کاربرد را داشته باشد.

بعضا پیش می آید که دامنه ی انتخابی شما قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است و شما تنها با اضافه کردن یا کم کردن یک حرف دامنه ی جدیدی را ثبت می کنید که این به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

به عنوان مثال دامنه ی دوم وب سایت نایس استار learnsoftwares.ir می باشد. اگر در قسمت آدرس مرورگر خود همین دامنه را بدون s پایانی وارد کنید وارد سایت دیگری خواهید شد که هیچ ارتباطی با نایس استار ندارد.

بنابراین اگر این دامنه آدرس اصلی وب سایت باشد افراد با شنیدن نام دامنه برای مراجعه به آن، احتمالا به وب سایت دوم هدایت می شوند تا وب سایت نایس استار.

علاوه بر این ثبت دامنه های یکسان با پسوندهای متفاوت نیز می تواند دامنه ی شما را از منحصر به فرد بودن بیرون آورد که در ادامه ی این مطلب قدری بیشتر به آن می پردازیم.

2) قابلیت به خاطر سپردن آسان دامنه و املای آن:

یک از مهمترین مواردی که باید برای انتخاب نام دامنه ی مناسب برای سایت در نظر بگیرید قابلیت به خاطر سپردن آسان آن می باشد.

واضح است که هرچه دامنه ی شما منحصر به فردتر، جذاب تر، جدیدتر و البته کوتاه تر باشد بهتر به خاطر سپرده می شود.

علاوه بر این در برخی از موارد اگر حس کنجکاوی شنونده با شنیدن نام سایت شما بر انگیخته شود باعث می شود که آن نام و دامنه حتی برای همیشه در ذهن او باقی بماند.

به عنوان مثل نایس استار که ترکیبی از کلمه ی یاد (یاد گرفتن) فارسی و it (آن) انگلیسی می باشد موجب ایجاد کلمه ی جدیدی شده است که به دلیل بر انگیختن حس کنجکاوی شنونده موجب می شود که نام آن در ذهن او حک شود.

علاوه بر این باید املای کلمات انتخابی شما آسان باشد. این مورد به خصوص برای ما فارسی زبان بسیار پر اهمیت تر است چرا که در صورت استفاده از کلمات انگلیسی با املای دشوار ممکن است کاربران آدرس را اشتباه تایپ کرده و یا با خطا مواجه شوند یا وارد سایت دیگری شوند.

3) کوتاه بودن نام دامنه:

اگرچه در مورد قبلی به این نکته اشاره کوچکی شد اما به دلیل اهمیت آن تصمیم گرفتیم که در یک مورد جداگانه به آن اشاره کنیم.

واضح است که کوتاه بودن نام دامنه موجب به خاطر سپردن آسان تر خود آن و همچنین املای آن می شود که در نهایت کاربران راحت تر آن را تایپ کرده و وارد سایت شما می شوند.

به عنوان مثال دامنه ی nicestar.ir با پنج حرف و املای فوق العاده ساده بسیار بهتر از دامنه ی طولانی و کمی مشکل learnsoftwares.ir می باشد.

4) عدم استفاده از اعداد و خط تیره:

موکدا توصیه می شود که از خط تیره و اعداد مختلف در دامنه ی خود استفاده نکنید.

خط تیره علاوه بر این که می تواند زیبایی دامنه ی شما را به خطر بیاندازد، احتمال اشتباه آن با آندرلاین ( به تشابه – و _ توجه کنید!) توسط کاربران وجود دارد که این باعث می شود که نتوانند به سادگی به سایت شما دسترسی پیدا کنند.

در مورد اعداد نیز استدلال مشابهی وجود دارد که در میان انبوهی از اعداد مشابه بهتر این است که از هیچ کدام از آن ها استفاده نشود!

5) انتخاب دامنه ای مرتبط با موضوع سایت:

اگرچه در مورد دوم گفتیم که ایجاد کلمات جدید و انتخاب آن ها به عنوان دامنه موجب به خاطر سپردن بهتر آن ها به دلیل برانگیختن کنجکاوی شنونده می شود اما در عین حال بهتر است که در دامنه ی خود از کلمات معنی دار مرتبط با موضوع سایت خود استفاده کنید.

به عنوان مثال کلمه ی یاد در ابتدای نایس استار به کلمه ی یادگیری که رسالت اصلی آن می باشد اشاره دارد. این مورد بیشتر در 2سئوی سایت خود را نشان می دهد.

6) توجه به پسوندهای انتخابی و ثبت دامنه برای چند پسوند مهم:

همان طور که در مورد اول گفتیم وجود دامنه های یکسان با سایت شما و با پسوندی متفاوت می تواند سایت شما را از منحصر به فرد بودن بیرون آورده و موجب سرگردانی کاربران شود.

بنابراین برای جلوگیری از بروز این مشکل ابتدا به شما توصیه می کنیم که هنگامی که دامنه ای را انتخاب و ثبت می کنید مطمئن شوید که همانند آن با پسوندی متفاوت ثبت نشده باشد. به عنوان مثال شما دامنه ای با پسوند ir ثبت کرده اید اما سایتی دقیقا با همان دامنه اما با پسوند com وجود دارد که این می تواند فاجعه ای هم برای سایت شما و هم برای سایت مشابه باشد.

همچنین بهتر است هنگامی که یک دامنه ی یکتا را ثبت می کنید، همان دامنه با پسوندهای مهم را نیز مانند com یا ir ثبت کنید تا در آینده فرد دیگری آن دامنه را ثبت نکرده و موجب اخلال در پیشرفت سایت شما نشود.

7) نکات سئوی دامنه (جایگاه بهتر در نتایج جستجو):

همان طور که می دانید در دنیای مدیریت سایت های امروزی کسب جایگاه بهتر در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر یکی از مهمترین نیازهای سایت ها است که بار قسمتی از این مهم بر دوش دامنه ی انتخابی قرار می گیرد.

به عنوان مثال موتورهای جستجوگر سایت هایی که در دامنه ی آن ها کلمه ی کلیدی موضوع اصلی سایت وجود دارد را در نتایج خود، در جایگاه بالاتری نمایش می دهند.

به عنوان مثال دامنه ی learnsoftwares.ir در موضوعات مرتبط با آموزش نرم افزارها می تواند جایگاه بهتری را در نتایج حتی نسبت به دامنه ی nicestar.ir کسب کند البته اهمیت این موضوع به اندازه ی موارد شمرده شده در بالا نمی باشد.

علاوه بر این تاریخ انقضای دامنه ی شما می تواند مورد توجه موتورهای جستجوگر قرار گرفته و در نتایج آن ها تاثیر بگذارد. به عنوان مثال جستجوگرها ممکن است دامنه ای که انقضای آن در چهار سال آینده می باشد را بهتر از دامنه ای که انقضای آن در 6 ماه آینده است و سرنوشت آن پس از 6 ماه معلوم نیست نمایش دهند.

همچنین تاریخ ثبت دامنه و در اصل قدمت سایت شما نیز تاثیر زیادی در نتایج دارد و هرچه از تاریخ ثبت آن بیشتر گذشته باشد موتورهای جستجوگر بیشتر به سایت شما اعتماد کرده و مطالب آن را در نتایج بالاتر خود نمایش می دهند.

با توجه به نکات بیان شده در این مقاله می توانید دامنه ی مناسب را برای سایت خود انتخاب کرده و آن را در شرکت های معتبر ثبت نمایید.

طلاهاست یک شرکت معتبر در زمینه ی ثبت انواع دامنه است که قیمت های بسیار مناسبی را در این زمینه تعیین کرده است:

www.talahost.com

اما پس از ثبت دامنه باید آن را به هاست خود متصل کنید. برای یادگیری روش تنظیم DNSهای دامنه برای اتصال به هاست کلیک کنید…


(1) نکات مهم در انتخاب نام دامنه وب سایت
نکات مهم در انتخاب نام دامنه وب سایت - وب روبیک


(2) نکات مهم انتخاب دامنه برای سئو سایت
نکات مهم انتخاب دامنه برای سئو سایت کسب و کار اینترنتی طراحی


(3) 10 نکته طلایی در انتخاب دامنه مناسب
10 نکته طلایی در انتخاب دامنه مناسب برای وب سایت


(4) آموزش انتخاب نام دامنه چگونه یک اسم
آموزش انتخاب نام دامنه چگونه یک اسم مناسب انتخاب کنیم - باشگاه


(5) آشنایی با تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه برای بستر سازی استاندارد
علاوه بر تجهیزات مناسب برای بستر سازی شبکه باید هر کدام از این تجهیزات به نحوه صحیح نیز پیاده سازی شوند تا در کار کرد شبکه خللی ایجاد نشود. آشنایی با انواع تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه


(6) دامنه چیست ثبت دامنه و استفاده از آن چگونه انجام می شود
نکات مهم در مورد انتخاب دامنه مناسب. در حال حاضر بیش از یک میلیون سایت با دامنه ir. وجود دارد. برای دامنههای خارجی فعال در ایران مثل com. آمار درستی در دسترس نیست. دامنههای ثبتشده در کل دنیا


(7) ایران وب لایف مگ 18 نکته ی طلایی برای
ایران وب لایف مگ 18 نکته ی طلایی برای انتخاب دامنه معرفی انواع


(8) 15 نکته طلایی جهت انتخاب دامنه مناسب
25.05.2017 انتخاب دامنه مناسب چه دامنه ای برای سایت و کسب و کار ما مناسب است انتخاب دامنه مناسب را میتوان یکی از مهم ترین اقدامات در جهت راه اندازی یک سایت دانست که امروزه به یکی از چالشی ترین مرحله ها در ایجاد هویت آنلاین شما


(9) انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت و
انتخاب نام دامنه مناسب برای سایت و فروشگاه اینترنتی چه مراحلی دارد


(10) آشنایی با شغل دامپزشک - ای استخدام
آشنایی با شغل دامپزشک. اگر به حیوانات علاقه زیادی داشته و از کارهای حوزه پزشکی لذت می برید این شغل برای شما مناسب است. دامپزشکان مراقب سلامت حیوانات هستند. آنها به تشخیص درمان و تحقیق روی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا