Google Chromeخانهعمومیمرورگر اینترنت

آموزش ذخیره صفحات وب سایت ها توسط مرورگر کروم و فایرفاکس

اگر اهل گشت و گذار در دنیای وب باشید، بی شک در بین صفحاتی که در اینترنت آن ها را مشاهده کرده اید، صفحاتی بوده اند که به خاطر محتوای ارزشمندشان، تصمیم گرفته اید که آن صفحات را در کامپیوتر خود ذخیره کنید و هر بار که نیاز داشتید دوباره آن ها را باز کرده و از آن ها استفاده نمایید.

در این مطلب از نایس استار می خواهیم روش ذخیره صفحات وب سایت های مختلف را در مرورگرهای گوگل کروم (Google Chrome) و موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) به صورت جداگانه آموزش دهیم.

آموزش ذخیره صفحات وب سایت ها توسط مرورگر کروم و فایرفاکس:

پس از انجام مراحلی که در این آموزش گفته می شود، صفحه سایت مورد نظر به صورت یک فایل html و یک پوشه شامل فایل های مورد نیاز این فایل در کامپیوتر شما ذخیره می شود و شما هر بار که فایل html را توسط یک مرورگر باز کنید، صفحه ذخیره شده درست همان گونه که به صورت اینترنتی برای شما بارگذاری شده بود، بارگذاری می شود و می توانید از محتویات آن استفاده کنید.

توجه داشته باشید که فایل و پوشه نامبرده به هم وابسته هستند و با پاک کردن یا جا به جایی هر کدام از آن ها دیگری نیز پاک یا جا به جا می شود. نام پوشه مربوط به فایل html عینا همان نام فایل مربوطه است که به انتهای آن عبارت “_files” افزوده شده است.

آموزش ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر گوگل کروم (Google Chrome):

برای ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر کروم ابتدا مطمئن شوید که صفحه مورد نظر به صورت کامل بارگذاری شده است و زبانه (Tab) مربوط به آن فعال است.

حالا به عنوان راحت ترین راه برای ذخیره صفحه اینترنتی، می توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl S کیبورد خود را فشار دهید.

علاوه بر این می توانید روی آیکون (آیکون ورود به منو برای ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر گوگل کروم (Google Chrome)) در سمت راست نوار بالای گوگل کروم کلید کنید و از منوی باز شده گزینه More tools را انتخاب کرده و سپس Save page as را بزنید.

آموزش ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر گوگل کروم (Google Chrome)

حالا در پنجره باز شده محل مورد نظر خود را برای ذخیره سازی فایل و پوشه مربوط به آن انتخاب کنید. در صورت نیاز نام پیش فرض آن ها را از قسمت File name تغییر دهید و سپس روی Save کلیک کنید.

انتخاب محل ذخیره سازی برای ذخیره صفحات وب سایت ها توسط مرورگر گوگل کروم (Google Chrome)

پس از اندکی صبر، صفحه وب سایت مورد نظر شما به راحتی دانلود شده و ذخیره می شود.

دانلود صفحات وب سایت ها توسط مرورگر گوگل کروم (Google Chrome)

حالا می توانید با مراجعه به محل ذخیره سازی انتخابی، فایل html و پوشه مربوط به آن را مشاهده کنید و برای باز کردن آن، روی فایل html دابل کلیک نمایید.

فایل html ذخیره شده از صفحه وب انتخابی و پوشه مربوط به آن در کامپیوتر

آموزش ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox):

برای ذخیره سازی صفحه ی وب مورد نظر خود توسط مرورگر فایرفاکس نیز، در ابتدا آن را در مرورگر باز کنید و زبانه آن را فعال نمایید.

حالا به عنوان روش آسان تر، کلیدهای ترکیبی Ctrl S کیبورد خود را فشار دهید تا پنجره ذخیره سازی نمایش داده شود.

علاوه بر این می توانید با کلیک روی آیکون (آیکون ورود به منو برای ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)) در سمت راست نوار بالای فایرفاکس، وارد منوی آن شوید و سپس روی Save Page As کلیک کنید.

آموزش ذخیره صفحات وب سایت ها در مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)

حالا در پنجره باز شده محل ذخیره سازی را انتخاب کرده، در صورت نیاز نام مورد نظر را در قسمت File name وارد کنید و سپس Save را بزنید.

انتخاب محل ذخیره سازی برای ذخیره صفحات وب سایت ها توسط مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)

پس از آن دانلود صفحه ی وب مورد نظر شما آغاز می شود و در نهایت در مسیر انتخابی شما ذخیره خواهد شد.

دانلود صفحات وب سایت ها توسط مرورگر موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)

حالا می توانید به مسیر انتخابی بروید تا فایل html به همراه پوشه مربوط به آن را مشاهده کنید. با کلیک روی فایل html نیز می توانید آن را باز کرده و استفاده نمایید.

فایل html ذخیره شده از صفحه وب انتخابی و پوشه مربوط به آن در کامپیوتر

همان طور که در این مطلب دیدید، در صورتی که بخواهید صفحات وب سایت ها را به صورت فایل های html ذخیره کنید، یک پوشه وابسته به آن ها هم به ناچار به وجود می آید. اما اگر شما صفحات وب خود را به صورت یک فایل PDF ذخیره کنید، تنها یک فایل PDF در اختیار خواهید داشت و هیچ فایل و پوشه ای، وابسطه به آن به وجود نخواهد آمد. برای یادگیری روش ذخیره صفحات وب سایت ها به صورت PDF در مرورگر کروم اینجا و در مرورگر فایرفاکس اینجا کلیک کنید…


(1) آموزش 5 روش ترجمه سایت و صفحات وب در
آموزش 5 روش ترجمه سایت و صفحات وب در مرورگر کروم فایرفاکس و


(2) آموزش تبدیل صفحات وب به PDF آنلاین در کروم فایرفاکس
آموزش تبدیل صفحات وب به pdf آنلاین در کروم فایرفاکس اندروید و آیفون. یکی از نیازهای ما هنگام وب گردی و تهیه مقاله تبدیل صفحات وب به pdf است که می توانید برای چاپ و یا مطالعه به صورت آفلاین در مناطقی که اینترنت در دسترس


(3) آموزش مسدود کردن سایت های تبلیغاتی در
آموزش مسدود کردن سایت های تبلیغاتی در فایرفاکس و کروم


(4) آموزش مسدود کردن Block کردن وب سایت ها در مرورگر
آموزش جلوگیری از بسته شدن ناگهانی تب های مرورگر فایرفاکس و کروم برای شما عزیزان رو نمیدونم ولی برای من خیلی پیش اومده که چندین تب رو در مرورگرم باز کردم و وقتی خواستم چند تاشون رو ببندم به اشتباه صفحه ای


(5) آموزش ذخیره صفحات وب در گوگل کروم رسانه کلیک
در ادامه آموزش ذخیره صفحات وب در گوگل کروم را مشاهده می کنید. نحوه ذخیره صفحات وب در گوگل کروم. وارد برنامه گوگل کروم شوید سپس به صفحه ای که قصد ذخیره آن را دارید بروید. روی دکمه منو کلیک کرده و سپس روی More Tools Save Page As


(6) 4 روش ذخیره آدرس سایت همه تب های باز شده در گوگل کروم و
امروز قصد دارید در انزل وب نحوه کپی و ذخیره کردن یکجا همه عنوان و آدرس های url در تب های باز شده مرورگرهای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس را به شما آموزش دهیم.


(7) آشنایی با مرورگر کروم و قابلیت های آن
آشنایی با مرورگر کروم و قابلیت های آن ذخیره کردن مستقیم فایل یا


(8) ذخیره آسان صفحات وب در فایرفاکس
ذخیره آسان صفحات وب در فایرفاکس


(9) آموزش 5 روش ترجمه سایت و صفحات وب در مرورگر کروم
آموزش 5 روش ترجمه سایت و صفحات وب در مرورگر کروم فایرفاکس و.. یکی از دغدغههای همهی ما استفاده از مطالب صفحات وبی است که به زبان فارسی نیستند.


(10) 11 روش حل مشکل باز نشدن سایت ها در فایرفاکس گوگل کروم و
11 روش حل مشکل باز نشدن سایت ها در فایرفاکس گوگل کروم و سایر مرورگرها. برای شما هم پیش آمده است ببینید تمام اتصالات اینترنت برقرار است و هیچ مشکلی در ارتباط وجود ندارد اما برخی از وب سایت ها در مروگر باز نمی شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =

دکمه بازگشت به بالا