پخش کننده صوت و تصویرخانهعمومیمالتی مدیا

آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer

آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer
آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer
آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer
آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer
آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer

در مطالب گذشته نایس استار روش نمایش زیرنویس فیلم در نرم افزار PotPlayer را آموزش دادیم.

معمولا زیرنویس ها با فیلم هماهنگ هستند اما در برخی از موارد متاسفانه زیرنویس با صدای بازیگران هماهنگ نیز و جلوتر یا عقب تر از آن می باشد.

در این مواقع شما باید زمان پخش زیرنویس را جلوتر یا عقب تر از پخش ویدئو قرار دهید، تا نمایش جملات آن، با صدای بازیگران همزمان شود.

روش انجام این کار بسیار آسان است. در ادامه با نایس استار همراه باشید تا چگونگی هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer را به صورت تصویری بیاموزید.

روش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer:

چگونگی جلو بردن یا عقب بردن زیرنویس به اندازه 0٫5 ثانیه:

برای این منظور پس از این که فیلم و زیرنویس را در پات پلیر پخش کردید، روی صفحه کلیک راست نمایید و روی Subtitles کلیک نمایید.

پس از آن، از منوی جدید، گزینه ی Subtitle Sync را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، لیست جدیدی شامل چندین گزینه برای هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم از طریق جلوتر یا عقب تر بردن آن یا تغییر سرعت پخش زیرنویس نمایش داده می شود.

روش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در نرم افزار PotPlayer

در صورتی که می خواهید زیرنویس به اندازه 0٫5 ثانیه جلوتر از خود فیلم (-0٫5) پخش شود، روی گزینه 0٫5 Sec. Faster کلیک کنید. هر بار که روی این گزینه کلیک می کنید، زیرنویس به اندازه 0٫5 ثانیه جلوتر می افتد. اما برای راحتی و سرعت بیشتر جلو بردن زیرنویس می توانید کلید > کیبورد خود را نیز فشار دهید. با هر بار فشردن این دکمه نیز، زیرنویس شما به اندازه 0٫5 ثانیه جلو می افتد.

موقعیت کلیدهای > و < و / در کیبورد، در تصویر پایانی این مطلب نمایش داده شده است.

اما اگر می خواهید زیرنویس به اندازه 0٫5 ثانیه عقب تر از خود فیلم (0٫5) باشد، می توانید روی گزینه ی 0٫5 Sec. Slower کلیک کنید. همچنین برای سرعت بیشتر در عقب بردن زیرنویس، می توانید هر بار کلید < کیبورد را فشار دهید.

پس از آن مقدار جلو رفتن (یا عقب رفتن) زیرنویس با یک خط آبی رنگ در گوشه بالا سمت چپ نرم افزار نمایش داده می شود. به عنوان مثال زیرنویس ما به اندازه 1٫5 ثانیه جلوتر از فیلم (-1٫5) می باشد.

مشاهده مقدار جلوتر یا عقب تر افتادن پخش زیرنویس در PotPlayer

چگونگی جلو بردن یا عقب بردن زیرنویس به اندازه 5 یا 50 ثانیه:

با این حال اگر می خواهید با سرعت های بیشتری زمان پخش زیرنویس را جلوتر یا عقب تر ببرید می توانید از گزینه های دیگر لیست (تصویر اول) استفاده کنید.

اگر می خواهید زیرنویس هر بار به اندازه 5 ثانیه جلو بیوفتد می توانید از گزینه ی 5 Sec. Faster یا کلیدهای ترکیبی Ctrl > کیبورد استفاده کنید و اگر می خواهید زیرنویس هر بار به اندازه 5 ثانیه عقب بیوفتد می توانید گزینه ی 5 Sec. Slower را انتخاب کنید یا کلیدهای ترکیبی Ctrl < کیبورد را فشار دهید.

همچنین اگر می خواهید این تغییرات 50 ثانیه 50 ثانیه باشند، برای جلوتر بردن زیرنویس می توانید از گزینه 50 Sec. Faster یا کلیدهای ترکیبی Alt > و برای عقب تر بردن آن از گزینه ی 50 Sec. Slower یا کلیدهای Alt < استفاده کنید.

برگرداندن زمان پخش زیرنویس به حالت اولیه:

در نهایت ممکن است بخواهید هماهنگی زیرنویس و فیلم را به همان حالت اول پیش فرض (اختلاف پخش فیلم و زیرنویس صفر ثانیه) بازگردانید. برای این منظور نیز کافیست از لیست، گزینه ی Default Subtitle Sync را انتخاب کنید یا برای راحتی خود کلید / کیبورد را فشار دهید.

دکمه های کیبورد برای هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در PotPlayerدر پایان پیشنهاد می کنیم به مطلب همزمان کردن نمایش زیرنویس و فیلم در KMPlayer نیز سر بزنید.


(1) آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در
آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در PotPlayer - رفع ارور - err0r.ir


(2) آموزش هماهنگ سازی زیر نویس در پوت پلیر
آموزش هماهنگ سازی زیر نویس در پوت پلیر ذخیره تغییرات فول کده


(3) آموزش تغییر زیرنویس فیلم در PotPlayer
آموزش تغییر زیرنویس فیلم در PotPlayer - رفع ارور - err0r.ir


(4) آموزش تنظیم زیرنویس با KMPlayer
اینجا میخوام در مورد نرم افزار پرکاربرد KMPlayer و نحوه پخش فیلم به همراه زیرنویس توضیحاتی رو بدم. چطور میتونیم زیر نویس موبوط به یک فیلم رو روی اون فیلم قرار بدیم و پخش کنیم روش اول تو این روش اول باید فیلمتون رو با kmplayer


(5) آموزش همگام سازی زیرنویس SRT و SUB فیلم
آموزش همگام سازی زیرنویس SRT و SUB فیلم و ویدیو در ویندوز 10 8 و


(6) هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم - جلو عقب بردن زیرنویس در
هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در VLC Player جلو عقب بردن زیرنویس در هنگام پخش فیلم در KM Player تنظیم زمان و هماهنگ سازی زیرنویس فیلم کلید میانبر برای جلو عقب زیرنویس فیلم


(7) آموزش هماهنگ کردن و تنظیم زیرنویس فیلم در پات پلیر
نرم افزار PotPlayer دارای طراحی مدرنی می باشد و به سادگی قابل تنظیم میباشد از سایر ویژگی های نرم افزار می توان به وجود وب کم پشتیبانی از دستگاه های تلویزیون آنالوگ و دیجیتال پخش ویدئو بدون تیکDXVA و پخش زنده ویدئوهای آنلاین اینترنتی اشاره کرد.


(8) آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در PotPlayer - رفع ارور
PotPlayer. PotPlayer یکی از محبوب ترین پخش کننده های صوتی و تصویری است که در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد.. چگونه زیرنویس فیلم را هماهنگ کنیم ابتدا نرم افزار را اجرا و فیلم مورد نظر را پخش کنید زیرنویس را به آن اضافه کنید


(9) آموزش هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم در VLC
13.07.2019 به این ترتیب به آسانی می توانید زیرنویس های تان را در نرم افزار vlc پلیر با فیلم هماهنگ کنید بدون این که نیاز به دانلود زیرنویس دیگری داشته باشید یا از فرد دیگری بخواهید زیرنویس را برای شما هماهنگ کند.


(10) آموزش هماهنگ کردن زیرنویس srt با فیلم
آموزش هماهنگ کردن زیرنویس srt با فیلم در پلیر KM POT VNC MX Player

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =

دکمه بازگشت به بالا