Wordاداریخانهعمومی

آموزش کامل تنظیم متن در ورد Word و انتخاب فونت و اندازه آن

آموزش کامل تنظیم متن در ورد Word و انتخاب فونت و اندازه آن
آموزش کامل تنظیم متن در ورد Word و انتخاب فونت و اندازه آن
آموزش کامل تنظیم متن در ورد Word و انتخاب فونت و اندازه آن

مایکروسافت ورد (Microsoft Word) یکی از بهترین و محبوب ترین ویرایشگرهای متن حال حاضر بین کاربران در سراسر جهان می باشد که به سبب امکانات بالا و راحتی کار با آن، به این محبوبیت رسیده است.

در این مطلب از نایس استار می خواهیم آموزش کامل روش تنظیم متن در ورد (Word) به همراه چگونگی انتخاب فونت و اندازه آن را به شما کاربران عزیز ارائه دهیم…

آموزش کامل تنظیم متن در ورد (Word):

مسیر طی شده: Word >> Select text >> Home >> Font

برای اعمال تنظیمات دلخواه بر روی متن، در ابتدا شما باید آن قسمت از متن مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای این منظور می توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl A کیبورد را فشار دهید تا کل متن انتخاب شود و یا با استفاده از نشانگر موس، بخش مورد نظر خود از متن را از ابتدا تا انتهای دلخواه انتخاب نمایید.

حالا نوبت به انجام تنظیمات متن می رسد که تمامی گزینه های موجود در آن در زبانه Home و بخش Font می باشد.

انتخاب متن مورد نظر برای تنظیم فونت

در ادامه موارد مهم موجود در این قسمت را به تفکیک بررسی می کنیم…

آموزش انتخاب فونت متن و اندازه آن در ورد:

برای انتخاب فونت مورد نظر، شما کافیست پس از انتخاب متن، روی لیست کشویی بزرگ تر در بخش Font زبانه Home ورد کلیک کنید و سپس از لیست باز شده فونت مورد نظرتان را انتخاب و روی آن کلیک نمایید.

در مطالب گذشته نایس استار روش نصب فونت دلخواه برای استفاده در ورد آموزش داده شده است که در صورت تمایل می توانید روی لینک مربوط به آن کلیک کرده و مطلب مربوطه را بخوانید.

انتخاب فونت دلخواه برای متن در ورد

اما برای انتخاب اندازه فونت، می توانید روی لیست کوچکتر موجود در کنار لیست کشویی انتخاب فونت کلیک کنید و اندازه فونت مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

علاوه بر این می توانید اندازه فونت دلخواهتان را بر حسب یک عدد صحیح در همین کادر وارد کرده و برای اعمال آن Enter را بزنید.

بعلاوه در کنار این کادر دو آیکون کوچک شامل حرف A و به همراه یک فلش رو به بالا (آیکون افزایش اندازه فونت متن در ورد) و یک فلش رو به پایین (آیکون کاهش اندازه فونت متن در ورد) وجود دارد که اولی برای افزایش اندازه فونت متن و دومی برای کاهش اندازه آن مورد استفاده قرار می گیرد.

تنظیم متن در ورد (Word) و انتخاب اندازه فونت

آموزش پر رنگ کردن (Bold) و مایل کردن (Italic) متن در ورد:

در صورتی که بخواهید فونت متن انتخابی شما کمی ضخیم تر شده و پر رنگ تر به نمایش در بیاید می توانید از گزینه ی به شکل B در زیر لیست کشویی انتخاب فونت استفاده نمایید و متن خود را اصطلاحا بولد (Bold) نمایید. راه ساده تر برای استفاده از این گزینه فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl B کیبورد می باشد. البته تعداد معدودی از فونت ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.

علاوه بر این شما می توانید بخشی از متن خود را به شکل مایل (Italic) نمایش دهید که برای استفاده از این گزینه می توانید روی آیکون به شکل I مایل در کنار آیکون Bold استفاده نمایید. راه ساده تر برای استفاده از این گزینه فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl I کیبورد می باشد.

آموزش پر رنگ کردن (Bold) و مایل کردن (Italic) متن در ورد

آموزش رسم خط زیر متن (Underline) و روی آن در ورد:

علاوه بر موارد مطرح شده در بالا، دو گزینه ی پر کاربرد دیگر نیز برای سفارشی سازی متن وجود دارد.

شما می توانید زیر متن انتخابی خود یک خط (Underline) به شکل دلخواه بکشید. برای این منظور کافیست پس از انتخاب متن، روی آیکون به شکل U در کنار آیکون Italic کلیک نمایید. علاوه بر این می توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl U کیبورد استفاده نمایید.

با این کار یک خط ممتد ساده زیر متن انتخابی شما رسم می شود. اگر می خواهید این خط را تغییر دهید و آن را سفارشی سازی کنید می توانید روی فلش به سمت پایین در کنار آیکون U کلیک کنید و از لیست باز شده خط مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

علاوه بر این با استفاده از گزینه More Underlines می توانید به تنظیمات سفارشی سازی بیشتری برای آندرلاین دسترسی پیدا کنید و با کلیک روی گزینه Underline Color رنگ خط زیر متن را انتخاب نمایید.

آموزش رسم خط زیر متن (Underline) و روی آن در ورد

به جز آندرلاین، در ورد قابلیت رسم خط روی متن نیز وجود دارد. برای استفاده از این گزینه پس از انتخاب متن، روی آیکون به شکل (آیکون رسم خط روی متن در ورد) در کنار آیکون Underline کلیک نمایید.

آموزش رسم خط روی متن در ورد

موارد نامبرده در این مطلب جز مهمترین تنظیمات متن در ورد می باشد. با این وجود تنظیمات بیشتری در ورد برای سفارشی سازی متن وجود دارد که از جمله ی آن می توان به تغییر رنگ متن اشاره نمود. برای یادگیری تنظیمات بیشتر برای سفارشی سازی متن در ورد اینجا کلیک کنید…


(1) روش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و
روش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و حل مشکل تغییر نکردن فونت ورد


(2) چگونه می توان متن Word را صفحه بندی
چگونه می توان متن Word را صفحه بندی کرد آموزش تصویری


(3) روش تغییر و تنظیم فونت پیش فرض ورد و حل مشکل تغییر نکردن
ورد یکی از کاربردی ترین و بهترین نرم افزار های تایپ است اما تنظیمان برخی از ویژگی ها در آن چندان کار آسانی نیست. تغییر فونت متن در فایل ورد آسان است اما اگر نخواهید هر بار وقت برای تغییر فونت در ورد تلف کنید ما در انزل وب


(4) متون در نرم افزار Word
آموزش تنظیم و زیباسازی متون در نرم افزار Word


(5) تغییر فونت پیشفرض ورد 2010 تا 2016 - آموزش تصویری - علم فردا
آموزش تصویری روش تغییر فونت پیشفرض ورد در آفیس 2010 آفیس 2013 و آفیس 2016 . آموزش تصویری تنظیم فونت پیشفرض برنامه مایکروسافت ورد.


(6) روش ساده تغییر فونت کلمات انگلیسی در یک متن فارسی در ورد
3- در این پنجره می توانید فونت و اندازه متن لاتین و فارسی را در بخش ها مشخص شده در شکل مشخص کنید. برای تعیین حالت فونت Bold یا Italic و نیز میتوانید حالت مورد نظر را از قسمت Font Style انتخاب کنید. اندازه آن را نیز در قسمت size می


(7) روش ساده تغییر فونت کلمات انگلیسی در یک
روش ساده تغییر فونت کلمات انگلیسی در یک متن فارسی در ورد - سریع آسان


(8) چگونه تنظیمات پیش فرض برنامه word را
چگونه تنظیمات پیش فرض برنامه word را تغییر دهیم


(9) تغییر فونت و سایز پیش فرض در word
تغییر فونت و سایز پیش فرض در word وایرناب


(10) چند روش متفاوت برای تغییر فونت متن در Word
روش دیگر برای دسترسی به این تنظیمات بعد از انتخاب کردن بخشی از متن راست کلیک کردن بر روی آن است و در این حالت شما میبایست وارد گزینه Font شوید. حال شما تمامی تنظیمات قرار داده شده در خصوص فونت را در اختیار دارید که می

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا