خانهعمومیفتوشاپ Photoshopگرافیک Graphics

تنظیمات رم Ram در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار

تنظیمات رم Ram در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار
تنظیمات رم Ram در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار
تنظیمات رم Ram در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار
تنظیمات رم Ram در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار
تنظیمات رم Ram در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار

همان طور که می دانید رم (Ram) یکی از اجزای کامپیوتر و لپ تاپ می باشد که به عنوان حافظه ی موقت، یکی از مهمترین نقش ها را در اجرای نرم افزارهای مختلف کامپیوتری ایفا می کند.

هنگامی که شما یک نرم افزار را اجرا می کنید، در حقیقت فایل های آن نرم افزار در حافظه ی رم به صورت موقت ذخیره می شوند تا هنگام نیاز CPU به سرعت در اختیار این قطعه قرار داده شوند.

هرچه نرم افزار و کاری که با آن انجام می دهید سنگین تر باشد نیاز به حجم بیشتری از این حافظه ی موقت پیدا می شود.

فتوشاپ به عنوان یک نرم افزار قدرتمند ویرایشگر تصاویر، برای روان و بدون مشکل کار کردن نیازمند حجم قابل توجهی از رم می باشد که البته سرعت عملکرد این نرم افزار بستگی به میزان سنگینی کاری که شما با آن انجام می دهید نیز دارد.

بسته به میزان رم کامپیوتر یا لپ تاپ شما، این نرم افزار به صورت خودکار درصدی از حافظه رم را برای استفاده به خود اختصاص می دهد که البته این حداکثر میزانی از حافظه موقت است که به فتوشاپ داده می شود و در اکثر اوقات کمتر از این میزان تعیین شده توسط فتوشاپ اشغال می شود.

با این حال اگر شما یک فتوشاپ کار حرفه ای هستید و توسط این نرم افزار کارهای سنگینی انجام می دهید احتمال آن وجود دارد که با کندی فتوشاپ به دلیل حافظه ی رم کم مواجه شده باشید.

در ادامه ی این مطلب قصد داریم تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ و روش افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار را آموزش دهیم.

تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار:

مسیر طی شده: Photoshop >> Edit >> Preferences >> Performance >> Memory Usage >> Your Settings >> OK

برای ورود به تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ از زبانه Edit در بالای صفحه گزینه ی Preferences را انتخاب کرده و سپس از لیست باز شده، روی گزینه Performance کلیک کنید.

ورود به تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ

در پنجره ی باز شده قسمتی با عنوان Memory Usage وجود دارد که می توانید با استفاده از گزینه های موجود در آن مقدار حافظه ی رم اختصاص داده شده به فتوشاپ را تغییر دهید.

در این قسمت، بخشی برای نمایش کل حافظه رم موجود (Available RAM) وجود دارد. بخش دوم مقدار حافظه ی ایده آل برای اختصاص دادن به نرم افزار (Ideal Range) مشخص شده است.

اما در کادر موجود در بخش سوم با عنوان Let Photoshop Use می توانید مقدار حافظه ی رم مورد نظر خود را برای اختصاص به فتوشاپ با توجه به بخش Available RAM و برحسب مگابایت وارد نمایید.

شما می توانید این مقدار حافظه را افزایش یا کاهش دهید اما هرچه مقدار حافظه رم را برای فتوشاپ افزایش دهید، سرعت کارکرد فتوشاپ افزایش یافته و احتمالا سرعت فعالیت های جانبی که در کامپیوتر یا لپ تاپ شما انجام می شود هنگام اجرای فتوشاپ کاهش می یابد.

پس از آن برای ذخیره تغییرات OK را بزنید.

تنظیمات رم (Ram) در فتوشاپ و افزایش مقدار رم اختصاص داده شده به این نرم افزار

در پایان پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با تاریخچه و کش (Cache) فتوشاپ و روش تنظیم و پاک کردن آن ها اینجا کلیک کنید.


(1) رم RAM در فتوشاپ کافی نیست
رم RAM در فتوشاپ کافی نیست


(2) RAM فاقد کافی در فتوشاپ نیست. حل مشکل
RAM فاقد کافی در فتوشاپ نیست. حل مشکل کمبود RAM در فتوشاپ


(3) حل مشکل هنگام ذخیره کردن در فتوشاپ
حل مشکل هنگام ذخیره کردن در فتوشاپ رضا گرافیک مجله آنلاین گرافیک


(4) بالا بردن مقدار رم کامپیوتر
معمولا در رم های 256 این مقدار بین 768-384 متغیر است که 384 حداقل و 768 حداکثر می باشد. درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به Ram دهید انتخاب کنید. گزینه Custom size را فعال کنید . اندازه های خود را در این قسمت وارد کنید.


(5) آموزش اختصاص دادن فضای هارد به عنوان رم
معمولا در رم های 256 این مقدار بین 768-384 متغیر است که 384 حداقل و 768 حداکثر می باشد. درایوی را که می خواهید در آن مقدار فضایی را اختصاص به Ram دهید انتخاب کنید. گزینه Custom size را فعال کنید . اندازه های


(6) آشنایی با رم ویدیویی و استفاده از رم سیستم به عنوان VRAM
رم ویدیویی یا vram چیست و روش چک کردن مقدار رم گرافیکی در ویندوز و نحوه افزایش vram اختصاصی در ویندوز 10 و افزایش رم ویدیویی از طریق بایوس و افزایش رم ویدیویی از طریق رجیستری ویندوز 10 حافظهی ram در کامپیوتر حافظهای است


(7) دانلود RamCleaner v7.1 - نرم افزار افزایش سرعت کامپیوتر
نرم افزار RamCleaner فضای حافظه را بهینه می سازد و با مدیریت بر تمام پروسه های اجرا شده در حافظه سرعت سیستم را افزایش می دهد و از هنگ کردن های پی در پی سیستم جلوگیری می کند . نرم افزار RamCleaner علاوه بر Cpu Ram کامپیوتر و کارکرد آن


(8) افزایش سرعت کار فتوشاپ
افزایش سرعت کار فتوشاپ


(9) بهینه سازی فتوشاپ - سایت عکاسی
بهینه سازی فتوشاپ - سایت عکاسی


(10) 10روش برای افزایش سرعت فتوشاپ
فتوشاپ عاشق حافظهRAM است واگر جلوی آن رانگیرند تا آخرین بیت حافظه کامپیوترتان رامصرف خواهدکرد.بنانبراین باید مقدار حافظه ای که به فتوشاپ اختصاص می دهید را محدود کنید .تنظیمات مربوط به محدود کردن مقدار حافظه مصرفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا