Google Chromeخانهعمومیمرورگر اینترنت

روش حذف آدرس یک سایت از مرورگر گوگل کروم

روش حذف آدرس یک سایت از مرورگر گوگل کروم
روش حذف آدرس یک سایت از مرورگر گوگل کروم
روش حذف آدرس یک سایت از مرورگر گوگل کروم

یکی از قابلیت های کاربردی مرورگرهای امروزی امکان ذخیره سازی وب سایت هایی است که قبلا از آن ها بازدید کرده اید که باعث می شود در دفعات بعدی بتوانید راحت تر و سریع تر به آن وب سایت دسترسی پیدا کنید.

به عنوان مثال وقتی که شما قبلا از یک وب سایت بازدید کرده اید و پس از مدتی، حالا می خواهید دوباره به آن مراجعه کنید، کافیست در نوار آدرس مرورگر (Address Bar) خود تنها بخشی از آدرس سایت را تایپ کنید تا در پایین نوار آدرس، لیستی از صفحات آن سایت که قبلا آن ها را مشاهده کرده اید نمایش داده شوند تا بدون نیاز به تایپ ادامه ی آن آدرس، بتوانید آدرس صفحه ی مورد نظر خود را انتخاب و دوباره از آن بازدید کنید.

نمایش لیست صفحاتی از این سایت که قبلا بازدید شده اند.

اما گاهی اوقات به دلایلی شما می خواهید تمامی این آدرس های ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید تا هنگام تایپ، آدرس آن وب سایت برای شما نمایش داده نشود.

در این مواقع شما می توانید در مرورگر گوگل کروم با استفاده از قابلیت Clear browsing data تاریخچه (History) مرورگر خود را پاک کنید تا آدرس سایت مورد نظر شما نیز از آن پاک شود. عیب این روش این است که تمامی آدرس های وب سایت هایی که در یک بازه ی زمانی از آن ها بازدید کرده اید به کلی پاک خواهند شد در حالی که شاید شما نخواهید برخی از آن ها را حذف کنید و فقط بخواهید آدرس سایت مورد نظر را از تاریخچه ی مرورگر حذف نمایید.

برای حذف کامل آدرس یک وب سایت خاص از مرورگر نیز روش آسانی وجود دارد. در ادامه با نایس استار همراه باشید تا روش حذف آدرس یک سایت دلخواه از مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) را بیاموزید.

آموزش روش حذف آدرس یک سایت دلخواه از مرورگر گوگل کروم:

مسیر طی شده: Google Chrome >> Menu >> History >> History >> Search Domain Site >> Select the history of all pages >> DELETE >> Remove

روش دسترسی به لیست تاریخچه ی بازدید از وب سایت مورد نظر:

برای حذف آدرس یک وب سایت دلخواه از مرورگر کروم، ابتدا باید به لیست تاریخچه ی بازدیدهای خود (History) از وب سایت های مختلف دسترسی پیدا کنید.

برای این منظور با کلیک روی آیکون (آیکون ورود به منو در گوگل کروم) در سمت راست نوار بالای این نرم افزار وارد منوی آن شوید. سپس روی گزینه ی History کلیک کنید و در لیست جدید نیز دوباره گزینه ی History را انتخاب نمایید.

البته برای دسترسی به لیست History مرورگر روش ساده تری نیز وجود دارد و آن فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl H کیبورد می باشد.

ورود به تاریخچه ی بازدیدها (History) در گوگل کروم

پس از آن لیست کامل و بلند بالایی از تمامی وب سایت های بازدید شده برای شما نمایش داده می شود اما شما باید این لیست را کوچک کنید به طوری که تنها وب سایت مورد نظرتان در آن نمایش داده شود.

برای این منظور دو راه وجود دارد.

روش اول و آسان تر این است که آدرس اصلی سایت (دامنه) مورد نظر خود را در نوار جستجوی موجود در بالای صفحه تایپ کنید تا تنها لیست تاریخچه ی بازدید وب سایت مورد نظر شما نمایش داده شود. به عنوان مثال آدرس اصلی سایت نایس استار “nicestar.ir” می باشد.

روش دوم این است که از لیست تاریخچه ی بازدیدها، یکی از صفحات وب سایت مورد نظرتان را که قبلا به آن مراجعه کرده اید را بیابید و پس کلیک روی آیکون سه نقطه موجود در رو به روی آن، گزینه ی More from this site را انتخاب کنید تا لیستی خالص از صفحات وب سایت مورد نظر نمایش داده شود.

مشاهده ی لیست تاریخچه ی بازدید از صفحات سایت مورد نظر

انتخاب گزینه های لیست تاریخچه بازدید صفحات سایت مورد نظر و حذف آن ها:

حالا نوبت به انتخاب تمامی گزینه های این لیست می رسد که این کار به راحتی و با تیک دار کردن مربع کنار هر گزینه از لیست امکان پذیر است. متاسفانه در حال حاضر امکان تیک دار کردن دسته جمعی این گزینه ها وجود ندارد و شما باید یکی یکی مربع کنار گزینه های تاریخچه ی بازدید صفحات وب سایت مورد نظر خود را تیک دار نمایید.

توجه داشته باشید که ممکن است برخی از گزینه های موجود در این لیست، مربوط به سایت مورد نظر شما نباشند و تنها به دلیل وجود آدرس اصلی وب سایت مربوطه در لینک وب سایت دوم، نمایش داده شده باشند. البته با حذف لینک های وب سایت دوم نیز مشکلی به وجود نخواهد آمد!

پس از تیک دار کردن همه ی گزینه های لیست، برای حذف آن ها از تاریخچه ی مرورگر کروم، کافیست روی گزینه ی DELETE در نوار بالای صفحه کلیک کنید.

حذف همه ی تاریخچه ی بازدید از صفحات سایت دلخواه

پس از آن پیامی برای شما نمایش داده می شود که برای تایید حذف آدرس این وب سایت باید روی Remove کلیک نمایید.

حذف آدرس سایت مورد نظر از مرورگر گوگل کروم

پس از آن خواهید دید که لیست شما خالی شده و هیچ گزینه ای با آدرس اصلی سایت مورد نظر در تاریخچه ی مرورگر وجود ندارد.

حذف موفقیت آمیز تاریخچه ی بازدید از تمامی صفحات وب سایت مورد نظر

حالا برای امتحان کافیست در نوار آدرس مرورگر بخشی از آدرس سایت حذف شده را وارد کنید تا مشاهده کنید که هیچ کدام از آدرس های آن سایت برای شما نمایش داده نمی شود.

حذف موفقیت آمیز آدرس یک سایت دلخواه از مرورگر گوگل کروم

حذف دیگر اطلاعات ذخیره شده از سایت مورد نظر در مرورگر کروم:

اما گاهی اوقات ممکن است سایت مورد نظر شما در صفحه ی ابتدایی مرورگر کروم که شامل چند کاشی از وب سایت های با بیشترین بازدید می باشد، نیز نمایش داده شود.

برای حذف آن سایت از این لیست نیز کافیست روی علامت ضربدر موجود در بالا-سمت راست کاشی مربوطه کلیک نمایید تا بلافاصله از لیست حذف شود.

حذف سایت مورد نظر از لیست کاشی های صفحه ی ابتدایی مرورگر کروم

همچنین اگر در سایت مذکور اکانتی داشته باشید و قبلا نام کاربری و رمز عبور اکانت خود را در مرورگر ذخیره کرده باشید، با حذف آدرس سایت از مرورگر، رمز و نام کاربری شما از آن پاک نخواهد شد. اگر می خواهید رمزهای ذخیره شده از اکانت یک سایت خاص در مرورگر خود را پاک کنید، پیشنهاد می کنیم اینجا کلیک کنید.


(1) حذف تاریخچه گوگل کروم و نحوه پاک کردن
حذف تاریخچه گوگل کروم و نحوه پاک کردن history گوگل کروم


(2) نحوه پاک کردن سابقه جستجو در نوار آدرس
نحوه پاک کردن سابقه جستجو در نوار آدرس مروگر


(3) آموزش بلاک کردن یک سایت در مرورگر کروم
آموزش بلاک کردن یک سایت در مرورگر کروم و فایرفاکس فرازسافت


(4) حذف لینک های پیشنهادی مروگر کروم در
حذف لینک های پیشنهادی مروگر کروم در گوگل کروم برتر رایانه کمک


(5) آموزش مسدود کردن سایت ها در گوگل کروم یا کل کامپیوتر گجت
اگر به دنبال راهی برای مسدود کردن سایت ها در گوگل کروم هستید ما با چند روش مختلف این کار را به شما آموزش میدهیم. اگر از کروم استفاده نمیکنید نیز مشکلی نیست راه حلی برای بلاک کردن سایت ها در کل کامپیوترتان را نیز


(6) نحوه پاک کردن کش یک سایت خاص در
نحوه پاک کردن کش یک سایت خاص در مرورگرهای Chrome و IE و Opera و


(7) آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم
آموزش حذف history مرورگر گوگل کروم


(8) نحوه پاک کردن سابقه جستجو در نوار آدرس مروگر
حذف آدرس سایت در نوار آدرس پاک کردن سابقه جستجو در نوار آدرس حذف سابقه مرور ترفندهای مروگر حذف سابقه مرور حذف سابقه جستجو در گوگل کروم پاک کردن نوار آدرس اینترنت نحوه پاک کردن سابقه جستجو در نوار آدرس مروگر پاک


(9) روش حذف کوکی های سایت گوگل از مرورگر Chrome روشتک
روش حذف کوکی های سایت گوگل از مرورگر Chrome حذف کوکی ها باعث می شود تا از همه اکانت ها وحساب های کاربری خود بیرون شوید اما مرورگر کروم در این میان یک استثنا قرار داده و آن هم امانت یا حساب کاربری گوگل می باشد.


(10) خاص در مرورگر گوگل کروم
چگونگی پاک کردن کش یک سایت خاص در مرورگر گوگل کروم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا