اینترنتخانهعمومی

آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل

آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل
آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل
آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل
آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل
آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل

امروزه موتور جستجوگر گوگل بهترین و محبوب ترین موتور جستجوگر در جهان و همچنین ایران به شمار می آید که دلیل آن نیز کاملا واضح است.

گوگل یک موتور جستجوگر قدرتمند است که با تمامی الگوریتمی هایی که دارد بهترین و مرتبط ترین نتایج را به کاربران نمایش می دهد.

گاهی اوقات ممکن است شما بخواهید در یک سایت خاص به دنبال مطلبی خاص بگردید. اگرچه امروزه اکثر وب سایت ها خود دارای بخشی به عنوان جستجو در مطالب و صفحات سایت می باشند اما با این حال وقتی از این بخش آن وب سایت استفاده می کنید ممکن است نتایج دقیقی را مشاهده نکنید و از نتایج ناراضی باشید.

همان طور که گفتیم گوگل با استفاده از الگوریتم هایی که دارد سعی می کند مرتبط ترین و بهترین نتایج با کلمه ی کلیدی وارد شده را برای کاربران خود نمایش دهد. بنابراین اگر شما بتوانید جستجوی خود در بین تمامی صفحات یک وب سایت خاص را توسط گوگل انجام دهید، حتما به نتایج دقیق ترین دسترسی پیدا خواهید کرد.

در ادامه ی این مطلب از نایس استار قصد داریم ترفند ساده ای را به شما عزیزان بیاموزیم تا با استفاده از آن بتوانید به جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل بپردازید.

آموزش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل:

برای این منظور ابتدا وارد وب سایت موتور جستجوگر گوگل شوید.

سپس قبل از آن که عبارت مورد جستجو خود را در کادر جستجو وارد کنید، عبارت site: را وارد کنید و بدون قرار دادن فاصله آدرس سایت مورد نظر خود را با (یا بدون) www وارد نمایید. بنابراین اگر شما بخواهید در بین تمامی صفحات وب سایت نایس استار از طریق گوگل جستجو کنید باید عبارت site:nicestar.ir را قبل از وارد کردن عبارت مورد جستجو قرار دهید.

پس از این عبارت، حالا یک فاصله (Space) قرار دهید و سپس عبارت مورد نظر خود را برای جستجو وارد کنید.

به عنوان مثال برای جستجوی کلیدواژه ی “آموزش ورد” تنها در وب سایت نایس استار، شما باید عبارت زیر را در کادر جستجوی گوگل وارد کرده و سپس google Search را بزنید:

آموزش ورد Site:nicestar.ir

روش جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نتایج نمایش داده شده توسط گوگل برای کلیدواژه “آموزش ورد” تنها مربوط به وب سایت نایس استار می باشد. با این کار می توانید مطمئن باشید که گوگل بهترین نتایج را از وب سایت مورد نظر برای شما به نمایش در آورده است.

نتایج جستجو بین صفحات یک سایت خاص توسط گوگل

حالا شما نیز می توانید طبق روش بالا، عبارت دلخواهتان را در وب سایت مورد نظر با استفاده از موتور جستجوگر گوگل پیدا کنید.

در پایان این مطلب، پیشنهاد می کنیم مطلب آموزش یافتن تصاویر مشابه یک تصویر دلخواه توسط موتور جستجوگر گوگل را نیز بخوانید…


(1) آموزش جستجوی حرفهای در گوگل چگونه در
آموزش جستجوی حرفهای در گوگل چگونه در گوگل جستجو کنیم نوین


(2) چگونه بوسیله گوگل در یک سایت خاص
چگونه بوسیله گوگل در یک سایت خاص جستجو کنیم آموزش جستجو در یک


(3) گوگل وب مستر تولز چیست - وب رمزوب رمز
گوگل وب مستر تولز چیست - وب رمزوب رمز


(4) چگونه سایت را در موتورهای جستجو ثبت کنیم زاوش
اگر موتورهای جستجو متوجه حضور صفحات وب سایت شما بر روی اینترنت نشوند وب سایت شما شانسی برای حضور در نتایج جستجو نخواهد داشت در این مقاله آموزش ثبت سایت در گوگل را می توانید مطالعه کنید


(5) ترفندهای جستجو حرفه ای در گوگل فیلم فرازسافت
اگر یک وبمستر حرفه ای هستید اگر برای جستجو تحقیقات دقیق تر خود جزییات بیشتری لازم دارید اگر هنوز هم بسیاری از دستورهای جستجو گوگل به شما آموزش داده نشده است بهتر است ترفندهای جستجو حرفه ای در گوگل را از همین مقاله بیاموزید.


(6) آموزش گوگل سرچ کنسول جدید Google
آموزش گوگل سرچ کنسول جدید Google Search Console آژانس دیجیتال


(7) Search Console سرچ کنسول چیست آموزش
Search Console سرچ کنسول چیست آموزش کامل نسخه جدید سرچ کنسول گوگل


(8) آی تی پورت چگونه مانند یک حرفه ای در گوگل جستجو کنیم
آموزش جستجو در گوگل ترفند 1 استفاده از عبارات خاص و متفاوت در جستجو هنگامی که یک عبارت مثل کلمه گل را در گوگل سرچ می کنید صدها صفحه پیش روی شما قرار می گیرد و این موضوع بیشتر باعث سردرگمی شما خواهد شد.


(9) 8 راه سریع برای index صفحات شما توسط
8 راه سریع برای index صفحات شما توسط گوگل آواسام


(10) آموزش جستجوی حرفهای در گوگل چگونه در گوگل جستجو کنیم
دستور intext به شما اجازه میدهد تا یک کلمه کلیدی خاص را در محتوای صفحات وب جستجو کنید. اگر معمولا به دنبال مقالات و پستهای وبلاگی هستید این نوع جستجوی حرفهای در گوگل به شدت به شما توصیه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا