KMPlayerپخش کننده صوت و تصویرخانهعمومی

آموزش تنظیم KMPlayer برای ادامه پخش فیلم از همان موقعیت پایان یافته قبلی

آموزش تنظیم KMPlayer برای ادامه پخش فیلم از همان موقعیت پایان یافته قبلی
آموزش تنظیم KMPlayer برای ادامه پخش فیلم از همان موقعیت پایان یافته قبلی

حتما برای شما هم پیش آمده است که نتوانید یک فیلم را به صورت کامل مشاهده کنید و مجبور شوید در حین پخش آن، لپ تاپ را خاموش کنید و به کارهای خود بپردازید و در زمانی دیگر به تماشای ادامه ی فیلم بپردازید.

در این مواقع حتما موقعیت و زمانی که از پخش فیلم می گذرد را مشاهده و یادداشت می کنید یا آن را به خاطر می سپارید تا در دفعه ی بعدی دوباره فیلم را اجرا کنید و آن را به همان موقعیتی که آخرین بار در حال تماشای آن بودید و مجبور شدید پلیر را ببندید ببرید و ادامه ی فیلم را تماشا کنید.

اما راه حل ساده تری نیز در این موارد وجود دارد!

جالب است بدانید که پخش کننده محبوب KMPlayer دارای قابلیتی است که با فعال کردن آن، موقعیت پخش هر فیلمی که تماشا می کنید را هنگام بستن نرم افزار ذخیره می کند. پس از آن با مراجعه ی بعدی و باز کردن دوباره این فایل ویدئویی، فیلم شما به صورت خودکار از همان موقعیت قبلی که نرم افزار بسته شد اجرا شده و پخش آن ادامه پیدا می کند.

به این ترتیب دیگر نه نیازی به، به خاطر سپردن موقعیت اجرای فیلم وجود دارد و نه نیازی به یادآوری و آوردن دستی موقعیت پخش فیلم به محل قبلی در مراجعه بعدی احساس می شود.

البته شما می توانید با نشان گذاری کردن موقعیت مورد نظر از فیلم نیز، در مواقع بعدی به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. برای یادگیری روش نشان گذاری کردن موقعیت های مختلف فیلم در KMPlayer و نحوه ی اجرای آن ها، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه این مطلب به آموزش تنظیم KMPlayer برای ادامه پخش فیلم از همان موقعیت پایان یافته پخش قبلی می پردازیم.

آموزش روش تنظیم KMPlayer برای ادامه پخش فیلم از همان موقعیت پایان یافته پخش قبلی:

مسیر طی شده: KMPlayer >> Right Click >> Playback >> Remember Played Position

برای این منظور نرم افزار KMPlayer را باز کنید و روی صفحه اصلی آن کلیک راست نمایید.

حالا روی Playback کلیک کنید و از لیست باز شده گزینه ی Remember Played Position را انتخاب کنید تا تیک آن فعال شود.

آموزش تنظیم KMPlayer برای ادامه پخش فیلم از همان موقعیت پایان یافته قبلی

از این پس اگر هنگام تماشای هر فیلمی با استفاده از KMPlayer، پلیر خود را ببندید و در وقتی دیگر دوباره آن فیلم را با KMPlayer باز کنید، فایل ویدئویی شما به صورت خودکار از همان موقعیت پایان یافته پخش در دفعه ی قبل اجرا شده و ادامه پیدا می کند.

البته اگر به صورت خودکار بعد از اجرای دوباره فایل، موقعیت اجرای فیلم به همان موقعیت پخش قبلی بازنگشت می توانید کلیدهای ترکیبی Ctrl R کیبورد خود را فشار دهید تا به موقعیت پخش قبلی باز گشته و ادامه ی فیلم را پخش نماید.

اگر می خواهید سرعت پخش یک فیلم را تغییر دهید، به شما پیشنهاد می کنیم مطلب افزایش سرعت پخش فیلم در KMPlayer را بخوانید…


(1) KMPlayer - زیفایو
KMPlayer - زیفایو


(2) آموزش برش قسمتی از فیلم در پلیر KMPlayer آموزش نرم افزارها
آموزش برش قسمتی از فیلم در پلیر KMPlayer در نرم افزار kmplayer که یکی از بهترین پلیرها به شمار می آید برای بریدن قسمتی از فیلم باید پس از باز کردن و پخش ویدیو راست کلیک کنید و به قسمت Capture و سپس Video Capture بروید.


(3) آموزش نرم افزار jetAudio تنظیمات پخش
آموزش نرم افزار jetAudio تنظیمات پخش


(4) آموزش تنظیمات زیرنویس و پخش ویدیو در MX Player و VLC و
از نقاط قوت vlc میتوان به قابلیت پخش فایلهای صوتی و تصویری از شبکه به صورت استریم اشاره و همینطور قابلیت پخش ویدیو به صورت شناور یا همان تصویر در تصویر pip اشاره کرد که در اپلیکیشنهای پخش ویدیو کمتر دیده میشود.


(5) نمایش چند فیلم در KMPlayer به صورت همزمان
اگر از نرم افزار KMplayer استفاده کرده باشید می دانید که فقط می توانید یک فایل صوتی تصویری را مشاهده کنید و اگر فایل جدیدی را باز کنید فایل قبلی دیگر پخش نمی شود و فایل جدید شروع به پخش می شود. در این مطلب آموزشی قصد داریم به شما نحوه نمایش چند فایل به صورت همزمان در KMPlayer آموزش دهیم.


(6) آموزش KMPlayer
اگر از نرم افزار KMplayer استفاده کرده باشید می دانید که فقط می توانید یک فایل صوتی تصویری را مشاهده کنید و اگر فایل جدیدی را باز کنید فایل قبلی دیگر پخش نمی شود و فایل جدید شروع به پخش می شود. در این مطلب آموزشی قصد داریم به


(7) آموزش انزل وب
آموزش انزل وب


(8) آموزش نرم افزار jetAudio مرداد 1388
آموزش نرم افزار jetAudio مرداد 1388


(9) کلیدهای میانبر KMPlayer دانلود فیلم آموزش رایگان
1. KMPlayer را باز کنید. 2. کلید F 2 را فشار دهید تا به صفحه Preferences بروید. همچنین میتوانید در گوشه پایین سمت چپ پنجره KMPlayer از جعبه کنترل دارای آیکون تنظیمات آخرین آیکون موجود یعنی Preferences را انتخاب کنید.


(10) KMPlayer - زیفایو
KMPlayer - زیفایو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پانزده =

دکمه بازگشت به بالا