خانهسیستم های مدیریت محتوا CMSعمومیمدیریت سایت

افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی

افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی
افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی
افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی
افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی
افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی

حتما تاکنون در سایت های مختلفی عضو شده اید و در آن ها به عنوان یک مشترک، از حساب کاربری (اکانت) خود برای موارد متفاوتی بسته به نوع آن سایت استفاده کرده اید.

علاوه بر این بدیهی به نظر می رسد، که یک سایت و به خصوص سایت های بزرگ و پر بازدید برای تولید محتوای خود تنها یک نویسنده ندارند و بسته به سیاست های مدیر آن سایت تعدادی نویسنده کاربر آن سایت بوده و توسط اکانت اختصاص داده شده به خود، به انتشار مطلب در سایت مربوطه می پردازند.

دو مورد گفته شده در مطالب بالا تنها مثال هایی برای نقش های یک کاربر در یک سایت می باشد.

اما جالب است بدانید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیز قابلیت عضویت کاربران در سایت را به صورت پیش فرض دارند و حتی می توان نقش های متعددی به کاربران داد و بسته به آن نقش، دسترسی کاربران را تنظیم نمود.

در این مطلب می خواهیم قدری بییشتر در مورد کاربران و عضویت آن ها در سایت وردپرسی صحبت کرده و روش افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت را آموزش دهیم.

افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی:

روش های عضویت کاربران جدید در سایت:

عضویت کاربران جدید در سایت های وردپرسی به دو طریق، معمول می باشد. روش اول، ایجاد صفحه ی عضویت اختصاصی در سایت برای عضویت عمومی افراد مختلف به عنوان کاربر در سایت می باشد. معمولا این حالت ممکن است به صورت پیش فرض در سایت های وردپرسی وجود نداشته باشد و برای استفاده از آن، شما باید از افزونه های مخصوص و پوسته های دارای این قابلیت استفاده کنید.

حالت دوم که مانند حالت قبلی عمومی نمی باشد، عضویت کاربران در سایت وردپرسی توسط خود مدیر سایت می باشد.

اگر شما مدیر یک سایت هستید و می خواهید تعدادی کاربر را با نقش های متفاوت به سایت خود بیافزایید می توانید به شکلی که در ادامه توضیح داده می شود عمل کنید.

ورود به قسمت کاربران وردپرس، مشاهده ی لیست آن ها و تغییر نقش آن ها:

ابتدا روی گزینه “کاربران” در نوار سمت راست قسمت مدیریت وردپرس کلیک کنید.

در صفحه ی باز شده لیستی از کاربران سایت خود را مشاهده خواهید کرد که اولین آن ها خودتان هستید. در قسمت نقش نیز، می توانید نقش کاربران را مشاهده کنید.

علاوه بر این از همین قسمت قابلیت ویرایش اطلاعات کاربران سایت شما و تغییر نقش آن ها با تیک دار کردن مربع کنار نام کاربر یا کاربران مربوطه و سپس استفاده از لیست کشویی تعیین نقش بالایی (مانند تصویر زیر) وجود دارد.

افزودن کاربر جدید یه سایت توسط مدیر سایت وردپرسی:

برای افزودن کاربر جدید، از بالای صفحه روی “افزودن” کلیک کنید.

لیست کاربران سایت وردپرسی به همراه خلاصه مشخصات آن ها

حال در صفحه ی باز شده می توانید مشخصات کاربر مورد نظر خود را از جمله نام کاربری، ایمیل او، نام و نام خانوادگی و دیگر مشخصات را وارد کنید.

همچنین از قسمت رمز عبور، می توانید رمز عبوری دلخواه برای ورود کاربر شما به سایت وارد کنید یا توسط وردپرس یک رمز خودکار و ایمن تولید نمایید.

اگر می خواهید ایمیلی شامل مشخصات مورد نیاز آن کاربر برای ورود به سایت برای او ارسال شود تیک گزینه ی جلوی عبارت “فرستادن آگاه ساز به کاربر” را بزنید.

مورد آخر مشخصات کاربر، تعیین نقش او می باشد که می توانید از لیست کشویی مربوطه آن را انتخاب نمایید.

در این لیست گزینه های مشترک (همان کاربران معمولی سایت ها برای دریافت خدمات)، مشارکت کننده (برای مشارکت در مدیریت وب سایت)، نویسنده (برای انتشار مطالب جدید در سایت)، ویرایشگر (برای ویرایش مطالب منتشر شده) و مدیر کل (با دسترسی آزاد به همه ی قسمت های مدیریت وردپرس) وجود دارد.

برای هر کدام از این نقش تنها بخش های مخصوصی که با توجه به عنوان نقش مورد نیاز آن ها می باشد در دسترس قرار دارد، و دیگر قسمت های مدیریت سایت وردپرسی (به جز مدیر کل) برای آن ها غیر قابل دسترسی می باشد. شما می توانید با توجه به نظر و تشخیص خود نقش مورد نظر را برای کاربر جدید از این لیست کشویی انتخاب نمایید.

سپس برای افزودن کاربر جدید روی “افزودن کاربر تازه” کلیک کنید.

افزودن کاربران تازه با نقش های متفاوت در سایت وردپرسی

پس از آن مشاهده خواهید کرد که کاربر جدید به لیست کاربران سایت شما افزوده شده است. حال با دراختیار گذاشتن نام کاربری و رمز عبور تعیین شده به آن کاربر، او از این پس می تواند با نقش مخصوص به خود وارد سایت شود و به انجام وظایف خود بپردازد.

افزوده شدن نام کاربر جدید به لیست کاربران


(1) آموزش افزودن کاربر در وردپرس و نقش های
آموزش افزودن کاربر در وردپرس و نقش های کاربری وردپرس - پایگاه دانش


(2) افزودن نقش کاربری به وردپرس بدون نصب
افزودن نقش کاربری به وردپرس بدون نصب افزونه


(3) افزودن برچسب نقش کاربری در نظرات وردپرس
افزودن برچسب نقش کاربری در نظرات وردپرس - آریا وردپرس


(4) مدیریت دسترسی کاربران در وردپرس و معرفی
مدیریت دسترسی کاربران در وردپرس و معرفی کل نقش ها به همراه فیلم آموزشی


(5) تعیین نقش کاربران در وردپرس طراحی سایت اسپیناس - Tehran
امروزه در سایت هایی که تعین نقش کاربران در وردپرس امروزه به راحتی در سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس ساخته ومدیریت می شوند از منوی کاربران پنل سایت قابل انجام است.برای انجام این کار کافی است در پنل مدیریت سایت وارد منوی کاربران شده و بر روی گزینه افزودن کلیک کنید.


(6) آموزش افزودن کاربر در وردپرس و نقش های کاربری وردپرس
22.09.2017 در این آموزش افزودن کاربر در وردپرس و نقش های کاربری وردپرس و چگونگی تغییر سطح دسترسی کاربران در وردپرس همچنین حذف کاربران در وردپرس پرداخته ایم.


(7) افزودن نقش کاربری به وردپرس بدون نصب افزونه
در پایان کار شما با انتخاب گزینه افزودن کاربر تازه میتوانید این کار را بهپایان برسانید. همچنین شما با کلیک بر روی گزینه فرستادن آگاه ساز اطلاعات ورود به سایت را برای کاربر توسط ایمیل ارسال میکنید. که میتوانید تیک این گزینه را بهدلخواه فعال و یا غیرفعال نمایید.


(8) آموزش طراحی سایت با وردپرس رایگان فیلم
آموزش طراحی سایت با وردپرس رایگان فیلم کامل ایکارسو


(9) کاربران در پنل وردپرس و نحوه ایجاد و
کاربران در پنل وردپرس و نحوه ایجاد و تعریف دسترسی


(10) آموزش مدیریت کاربران در وردپرس انواع نقش های کاربری در
منوی کاربران در وردپرس به شما این امکان را می دهد که کاربران را با نقش های مختلف اضافه کنید. پس از ایجاد کاربر می تواند با استفاده از نام کاربری و رمز عبور به سایت شما وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا