خانهسیستم های مدیریت محتوا CMSعمومیمدیریت سایت

ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس

ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس
ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس
ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس
ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس
ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس

در مطالب گذشته روش نصب افزونه ها و پوسته ها را در وردپرس آموزش دادیم.

علاوه بر این گفتیم که هم افزونه ها و هم پوسته ها دارای تنظیماتی هستند که در اکثر موارد به راحتی توسط هر فردی قابل انجام بوده و نیاز به دانش خاصی ندارند.

اما همان طور که می دانید هیچ افزونه و پوسته ای کامل نیست و ممکن است برخی از نیازهای شما را برطرف نکند. علاوه بر این ممکن است گاهی اوقات بخواهید تغییرات اختصاصی را در افزونه یا پوسته ی مورد نظر خود اعمال کنید.

در این موارد نیاز به ویرایش پرونده های افزونه و پوسته ی مورد نظر خود دارید تا بتوانید کدهای مورد نظر خود را به آن ها اضافه کنید یا برخی از کدها را حذف یا جا به جا نمایید.

اگرچه این قبیل تغییرات نیاز به دانش کدنویسی وب دارند و توسط هر فردی قابل انجام نیستند اما مواردی وجود دارد که حتی افراد ناآشنا به کدنویسی نیز نیازمند ویرایش کدهای افزونه ها و پوسته ها می شوند. در ادامه این مطلب مثال هایی را خواهیم آورد.

اما همان طور که می دانید ویرایش پرونده های افزونه ها و پوسته ها با استفاده از قسمت مدیریت فایل های هاست در کنترل پنل نیز به راحتی قابل انجام است که می توانید برای یادگیری روش انجام آن در دایرکت ادمین، اینجا و در Cpanel، اینجا کلیک کنید.

اما جالب است بدانید که خود وردپرس نیز قسمتی را برای ویرایش این پرونده ها تعبیه کرده است که در ادامه ی این مطلب قصد داریم به معرفی این قسمت و آموزش روش ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس بپردازیم…

ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس:

ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها در بخش مدیریت وردپرس:

برای دسترسی به بخش ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها در وردپرس کافیست از نوار سمت راست روی “افزونه ها” کلیک کنید.

در لیست باز شده نام افزونه های نصب شده را مشاهده می کنید که در زیر نام همه ی آن ها گزینه ای با عنوان “ویرایش” وجود دارد که با کلیک روی گزینه ی “ویرایش” از افزونه ی مورد نظر می توانید پرونده های مربوط به ان را ویرایش نمایید.

روش دیگر برای ورود به قسمت ویرایش پرونده های افزونه این است که پس از کلیک روی “افزونه ها” از نوار سمت راست، از گزینه های نمایش داده شده، “ویرایشگر را انتخاب نمایید.

ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها و پوسته ها در وردپرس

پس از آن با صفحه ای مشابه با تصویر زیر رو به رو خواهید شد که به منظور ویرایش پرونده های افزونه ها می باشد.

از لیست کشویی بالا با عنوان “افزونه ای را برای ویرایش برگزینید” می توانید افزونه ی مورد نظر خود را برای ویرایش پرونده های آن انتخاب کنید و سپس روی “گزینش” کلیک نمایید.

پس از انتخاب افزونه، لیستش از پرونده های مربوط به آن در سمت چپ نمایش داده می شود، که با کلیک روی هر کدام از آن ها افزونه باز شده و کدهای داخل آن در وسط صفحه و در کادری مخصوص نمایش داده می شود.

شما می توانید کدهای مورد نظر خود را به آن ها اضافه کنید یا برخی از کدهای موجود را حذف یا ویرایش نمایید.

سپس برای ذخیره ی تغییرات انجام شده روی “به روزرسانی پرونده” کلیک نمایید.

ویرایش پرونده ها و کدهای افزونه ها در بخش مدیریت وردپرس

اگر نیاز به جستجو در میان کدها دارید می توانید از قابلیت 5جستجوی مرورگر خود استفاده نمایید.

در پایان توصیه می کنیم که اگر به کدنویسی و افزونه ی مورد نظر آشنایی ندارید، حدالمقدور پرونده های افزونه ها را ویرایش نکنید تا عملکرد وب سایت شما با مشکل رو به رو نشود.

ویرایش پرونده ها و کدهای پوسته ها در بخش مدیریت وردپرس:

پوسته ها و پرونده های آن ها نیز از طریق قسمت مدیریت وردپرس قابل ویرایش هستند.

برای این منظور نشانگر موس خود را در نوار سمت راست روی “نمایش” قرار دهید و سپس از لیست باز شده گزینه “ویرایشگر” را انتخاب نمایید.

پس از آن صفحه ای مشابه با قسمت ویرایش افزونه ها مشاهده می کنید که از لیست کشویی بالای آن می توانید پوسته ی مورد نظر خود را برای ویرایش پرونده های آن انتخاب نمایید. گزینه ی پیش فرض همواره پوسته ی فعال در سایت شما می باشد.

از قسمت سمت چپ نیز می توانید پرونده ی مورد نظر خود را برای ویرایش انتخاب کنید و پس از آن به ویرایش کدهای آن در کادر مربوطه پرداخته و سپس برای ذخیره سازی “به روزرسانی پرونده” را بزنید.

ویرایش پرونده ها و کدهای پوسته ها در بخش مدیریت وردپرس

ویرایش کدهای پوسته ها در وردپرس به حساسیت افزونه ها نمی باشد و در صورت اشتباه در آن ها، تنها ظاهر سایت شما با مشکل رو به رو خواهد شد که قابل رفع می باشد.

معمولا ویرایش کدهای پوسته ها و افزودن کدهای جدید به پرونده های آن ها کاربرد بیشتری دارد. به عنوان مثال می توانیم بگوییم که اگر قصد 6کسب درآمد از سایت خود را توسط کدهای تبلیغاتی و پاپ آپ را دارید، باید کدهایی که توسط سایت های ارائه دهنده ی این تبلیغات به شما داده می شود را در میان کدهای پرونده های پوسته ی خود اضافه کرده و آن ها را ذخیره نمایید.

معمولا این کدها در پرونده ی پابرگ پوسته (footer.php) قرار داده می شوند. کدهای تبلیغاتی تنها یک مثال بود و ممکن است شما نیاز به افزودن کدهای مختلف دیگری نیز به این پرونده ها پیدا کنید.


(1) ویرایش قالب وردپرس با افزونه ویرایش
ویرایش قالب وردپرس با افزونه ویرایش قالب وردپرس


(2) مدیریت و کار با پوسته ها در وردپرس - وب
مدیریت و کار با پوسته ها در وردپرس - وب روبیک


(3) وردپرس با طعم فارسی حذف منوی ویرایشگر
وردپرس با طعم فارسی حذف منوی ویرایشگر پوسته در پیشخوان


(4) ابزارک ها در وردپرس - آموزش وردپرس آموزش ووکامرس
یکی از قسمتهای مهم در قالب وردپرس استفاده از ابزارکها در سایدبار فوتر و سایر بخشهای قالب با توجه به نوع آن است.


(5) آموزش بخش های وردپرس راهنمای تصویری بخشهای وردپرس یا
در این آموزش قصد داریم به شرح مختصری از بخش های وردپرس پرداخته و زیربخش های سیستم مدیریت محتوا وردپرس را شرح دهیم. به این ترتیب با قسمت های وردپرس بیشتر آشنا خواهیم شد.


(6) دسته و برچسب در وردپرس استفاده از دسته ها و برچسب ها
دسته و برچسب در وردپرس. در جلسه ی هفتم از مدرسه ی همیار وردپرس در خدمت شما هستیم.. دسته و برچسب در وردپرس. در جلسه ی ششم به بخش نوشته ها رسیدیم و ویرایشگر دیداری و متنی وردپرس را بررسی کردیم. همچنین نحوه ی ایجاد یک نوشته و


(7) ایجاد نوشته در وردپرس - همیاروردپرس
ایجاد نوشته در وردپرس. امروز هم با یکی دیگر از جلسات مدرسه ی همیار وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم. در جلسات قبلی طبق برنامه ریزی نحوه ی نصب و راه اندازی وردپرس را در محیط های مختلف توضیح دادیم و در جلسه ی پیشین نیز با


(8) وبسایتهای چندزبانه در وردپرس و مقایسه 4 افزونه مفید برای
وبسایتهای چندزبانه در وردپرس. افزونههای ترجمه وبسایت وردپرسی دارای قابلیتهای متعدد و مزایا و معایب خاص خود هستند. این افزونهها را قبل از انتخاب باید بهطور کامل بررسی و تجزیهوتحلیل کرد چون نمیتوان پس از مدتی


(9) ویرایشگر کدها در وردپرس با WP Editor و استفاده از آن در
ویرایشگر افزونهها جهت ویرایش افزونه که از مسیر افزونهها Plugin Editor قابل دسترسی است. ویرایشگر قالب به منظور ویرایش قالبهای شما و از مسیر نمایش Theme Editor قابل دسترسی است.


(10) آموزش طراحی سایت با وردپرس بدون یک خط
آموزش طراحی سایت با وردپرس بدون یک خط کدنویسی - ماهدیس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا