ایمیلاینترنتخانهعمومی

نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل Gmail

نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل Gmail
نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل Gmail
نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل Gmail
نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل Gmail
نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل Gmail

حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید با استفاده از اکانت جیمیل خود ایمیلی را ارسال کنید اما پس از ارسال آن متوجه شوید که آدرس ایمیل فرستنده را اشتباه وارد کرده اید یا در ایمیل خود چیزی را از قلم انداخته اید! در این موارد شاید به فکر روش های بازگرداندن ایمیل ارسال شده خود افتاده باشید.

جالب است بدانید که سرویس جیمیل دارای قابلیتی برای بازگردانی ایمیل ارسال شده می باشد. البته این ویژگی به معنای آن نیست که شما وقتی ایمیل خود را فرستادید بعد از یک مدت طولانی 10 دقیقه ای، یک ساعتی یا حتی 1 روزه بتوانید ایمیل ارسال شده خود را از اینباکس ایمیل مقصد خارج کنید و بتوانید آن را برگردانید.

با قابلیت بازگردانی ایمیل ارسال شده در سرویس جیمیل، شما حداکثر 30 ثانیه وقت خواهید داشت تا بتوانید ایمیل ارسال شده را بازگردانی نمایید. البته در حقیقت در این ویژگی جیمیل به شما 30 ثانیه مهلت اطمینان از ارسال ایمیل می دهد و پس پایان 30 ثانیه آن را برای مخاطب ارسال می کند.

با این حال همین ویژگی بازگردانی ایمیل نیز بسیار مفید می باشد و به شما توصیه می کنیم حتما آن را فعال نمایید. در ادامه با نایس استار همراه باشید تا روش فعال کردن قابلیت بازگرداندن ایمیل ارسال شده توسط سرویس جیمیل را بیاموزید.

نحوه بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل (Gmail):

انجام تنظیمات مورد نیاز برای بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل:

مسیر طی شده: Gmail >> Settings icon >> Settings >> General >> Undo Send >> Your Settings >> Save Changes >> Enjoy!

برای فعال کردن قابلیت برگرداندن ایمیل ارسال شده، ابتدا باید وارد تنظیمات جیمیل شوید.

برای این منظور روی آیکون به شکل چرخ دنده در سمت راست نوار بالایی جیمیل (مانند تصویر زیر) کلیک کنید و پس از آن گزینه ی Settings را انتخاب نمایید.

انجام تنظیمات مورد نیاز برای بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل

حالا در زبانه General تنظیمات جیمیل، به دنبال بخشی با عنوان Undo Send بگردید.

اگر از جیمیل نسخه جدید و مدرن استفاده می کنید، قابلیت بازگردانی ایمیل ارسال شده به صورت پیش فرض برای شما فعال خواهد بود و شما فقط می توانید مهلتی که به شما داده می شود برای لغو کردن ارسال ایمیل را تعیین نمایید.

برای این منظور از لیست کشویی موجود در قسمت Undo Send زمان مورد نظر خود را برحسب ثانیه انتخاب نمایید که حداکثر این زمان 30 ثانیه می باشد.

انجام تنظیمات مورد نیاز برای بازگرداندن ایمیل ارسال شده در نسخه جدید و مدرن جیمیل

اما اگر از جیمیل نسخه ی قدیمی و کلاسیک استفاده می کنید بعد از طی مسیر گفته شده در بالا و در بخش Undo Send تنظیمات، شما ابتدا می توانید قابلیت برگرداندن ایمیل ارسال شده را با تیک دار کردن گزینه ی Enable Undo Send فعال نمایید و سپس از لیست کشویی مربوطه، زمان مورد نظر خود را بر حسب ثانیه انتخاب نمایید که باز هم حداکثر این زمان 30 ثانیه می باشد.

بنابراین در نسخه ی قدیمی جیمیل بر خلاف نسخه ی جدید آن شما می توانید قابلیت بازگردانی جیمیل ارسال شده را به کلی غیر فعال نمایید.

انجام تنظیمات مورد نیاز برای بازگرداندن ایمیل ارسال شده در نسخه قدیمی و کلاسیک جیمیل

اما پس از فعال کردن این قابلیت و تعیین زمان مورد نظر برای ذخیره سازی تغییرات به انتهای صفحه مراجعه کرده و روی Save Changes کلیک کنید.

ذخیره تنظیمات انجام شده برای بازگرداندن ایمیل ارسال شده در جیمیل

پس از این کار، قابلیت بازگرداندن ایمیل ارسال شده برای شما فعال شده است.

روش استفاده از قابلیت بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل:

حالا برای تست ایمیل جدیدی را ایجاد کرده و آن را ارسال نمایید. پس ارسال خواهید دید که در گوشه ی پایین سمت چپ (در نسخه ی قدیمی جیمیل بالای صفحه) پیامی نمایش داده می شود که شامل گزینه ی Undo می باشد و شما می توانید با کلیک روی این گزینه ایمیل ارسال شده را بازگردانی نمایید.

البته توجه داشته باشید که گزینه ی آن بسته به انتخاب شما در قسمت تنظیمات، تنها برای حداکثر 30 ثانیه نمایش داده خواهد شد و پس از آن محو می شود.

قابلیت بازگرداندن ایمیل ارسال شده از طریق سرویس جیمیل

همچنین در صورتی که قبل از گذشت این 30 ثانیه شما به بخش های دیگر جیمیل خود مراجعه کنید، پیام نمایش داده شده در گوشه پایین سمت چپ محو خواهد شد و دیگر امکان بازگردانی جیمیل ارسال شده وجود نخواهد داشت.


(1) آموزش بازگردانی ایمیل ارسال شده در
آموزش بازگردانی ایمیل ارسال شده در جیمیل Gmail لیبانو


(2) ریکاوری بازگرداندن ایمیل های حذف شده
ریکاوری بازگرداندن ایمیل های حذف شده در Gmail - بخش آموزش خبری


(3) آموزش بازیابی اکانت جیمیل در صورت
آموزش بازیابی اکانت جیمیل در صورت فراموش کردن پسورد جیمیل موبایل کمک


(4) آموزش تصویری بازیابی جیمیل gmail
آموزش تصویری بازیابی جیمیل gmail فراموش شده در اندروید android


(5) آموزش ارسال ایمیل در جیمیل
آموزش تصویری ارسال ایمیل در جیمیل محبوب ترین سرویس پست الکترونیک دنیا. ارسال پست الکترونیک ایمیل بسیار کار ساده ای است. کافی است مراحل زیر را به دقت انجام دهید


(6) 3 روش بازیابی ایمیل های پاک شده جیمیل نجات جان ایمیل حذف
3 روش بازیابی ایمیل های پاک شده جیمیل نجات جان ایمیل حذف شده بدون شک جیمیل یکی از محبوب ترین و کاربر پسند ترین سرویس ارسال ایمیل با بیش از یک میلیارد کاربر در سطح جهان است. پیکره بندی سیستم


(7) بازگرداندن ایمیل ارسالشده در Gmail
بازگرداندن ایمیل ارسالشده در Gmail


(8) ارسال یا لغو ارسال پیامهای Gmail - رایانه - Gmail راهنما
نحوه عملکرد رونوشت مخفی گیرندگان متوجه نمیشوند کسی را به رونوشت مخفی اضافه کردهاید. هر فردی که به رونوشت مخفی اضافه میکنید میبیند که با استفاده از رونوشت مخفی اضافه شده است. همچنین گیرندگان پیام را در فیلدهای به و رونوشت مشاهده خواهد کرد.


(9) آموزش ارسال فایل از طریق جیمیل نسخه تحت وب موبایل کمک
سرویس جیمیل این امکان را در اختیار کاربرانش قرار میدهد تا فایل های با حداکثر حجم 50 مگابایت را به طور مستقیم و از طریق ایمیل ارسال کنند اما اگر فایل یا فایل های مورد نظر شما حجمی بیشتر از 50 مگابایت داشته باشد جیمیل از


(10) ترفند بازگرداندن ایمیل ارسال شده در جیمیل
آموزش بازگرداندن ایمیل ارسال شده در Gmail در مرحله اول وارد حساب خود در سرویس Gmail شوید. پس از ورود به حساب جیمیل خود بر روی چرخ دنده تنظیمات کلیک کرده و گزینه Settings را کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا