Wordاداریخانهعمومی

انتخاب شیوه های متنوع قرار گرفتن تصویر و متن در ورد

انتخاب شیوه های متنوع قرار گرفتن تصویر و متن در ورد
انتخاب شیوه های متنوع قرار گرفتن تصویر و متن در ورد

در مطلب گذشته روش افزودن تصویر داخل ورد و پاورپوینت و برخی تنظیمات ابتدایی آموزش داده شد.

توجه داشته باشید که مطالب آموزش داده شده در این پست فقط برای نرم افزار ورد هستند و در پاورپوینت این قابلیت ها وجود ندارد.

در این مطلب تعیین شیوه قرار گرفتن تصویر و متن در کنار هم بیان می شود.

پس از وارد کردن تصویر می توان با کلیک کردن روی آن و سپس انتخاب تب format در نوار بالای ورد تنظیمات مختلف مربوط به تصویر را انجام داد.

انتخاب شیوه های متنوع قرار گرفتن تصویر و متن در کنار هم:

مسیر طی شده: add image>>select image>>format>>wrap text

در ورد می توان شیوه ی قرار گرفتن تصویر در کنار متن را به دلخواه مشخص نمود. به عنوان مثال متن می تواند روی تصویر یا پشت آن قرار بگیرد. یا متن فقط در بالا و پایین تصویر موجود باشد یا علاوه بر بالا و پایین در کناره های تصویر نیز نمایش داده شود و یا بسیاری از موارد مختلف.

در تب فرمت و از قسمت wrap text می توان گزینه ی دلخواه را مشخص کرد تا نمایش تصویر به همان شیوه صورت گیرد.

گاهی اوقات نیز در کنار تصویر سمت راست آیکونی مشابه آیکون wrap text نمایش داده می شود که به عنوان میانبری برای تنظیمات آن می باشد.

انتخاب شیوه های قرار گرفتن متن و تصویر در کنار هم

در تصویر زیر نمونه هایی از تنظیمات موجود را مشاهده می کنید. با توجه به شکل آن ها می توان به کاری که نسبت به تصویر و متن انجام می دهند پی برد. اما با این حال توضیحات برخی از آن ها را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

شیوه های متنوع قرار گرفتن متن و تصویر در کنار هم

نکته ی قابل توجه این است که در حالت پیش فرض تصویر در خطوط متن و در کنار آن ها قرار می گیرد و حتی با جا به جایی آن نمی توان تصویر را به هر مکان دلخواه از صفحه منتقل کرد.

اما با انتخاب هر یک از این موارد گفته شده در بالا برای تعیین شیوه ی قرار گیری متن و تصویر می توانید با نشانگر موس تصویر را گرفته و به راحتی به هر موقعیت دلخواهی از صفحه که تمایل دارید منتقل کنید.

تعیین حریم دلخواه برای تصویر نسبت به متن:

با انتخاب گزینه edit wrap points از لیست باز شده ی قسمت wrap text در اطراف تصویر خطوط قرمزی نمایش داده خواهند شد که با تغییر هر یک از گوشه های این کادر قرمز با استفاده از موس حریم تصویر نسبت به متن مشخص می شود.

توجه داشته باشید که این گزینه تنها در صورتی فعال خواهد بود که گزینه ای به غیر از گزینه ی اول یعنی in line with text فعال باشد.

در تصویر زیر حریم سمت چپ تصویر به صورت یک خط مورب مشخص شده است که همان طور که می بینید متن نیز از این حریم تجاوز نکرده است.

انتخاب دلخواه حریم تصویر نسبت به متن در ورد


(1) ایجاد پسزمینههای متنوع برای صفحات Word
ایجاد پسزمینههای متنوع برای صفحات Word - پویان


(2) آموزش ورد نحوه اضافه کردن و سازماندهی متن در ورد
اگر قصد دارید از نسخه جدید ورد استفاده کنید پس اول باید نحوه اضافه کردن متن ویرایش متن و سازماندهی آن را یاد بگیرید. در سری آموزشهای قدم به قدم ورد تا امروز با محیط برنامه آشنا شدیم و یاد گرفتیم چطور سند جدیدی برای


(3) نحوه کنار هم قرار دادن عکس و نوشته در ورد بدون به هم ریختگی
چگونه متن را دور تا دور عکس قرار دهیم و استفاده از فرمتهای از پیش تعریف شده حالت پیش فرض ورد برای قرار دادن عکس در کنار متن بدین گونه است که متن و پایینترین قسمت عکس در یک سطر قرار میگیرند.


(4) آموزش قرار دادن تصاویر و Clipart در ورد 2010
آموزش Word 2010 آشنایی با Word 2010 قرار دادن تصاویر و Clipart در ورد 2010 مقدمه قرار دادن تصویر بر روی متن بهترین روش برای زنده کردن متن است و حالا این برنامه هم به شما چندین روش را پیشنهاد میدهد که بتوانید تصویر در متن خود بگذارید.


(5) نحوه اضافه کردن و چینش صحیح تصاویر و متن در نرم افزار Word
در ادامه سری جذاب آموزش های نرم افزار ورد در این پست نحوه درج کردن اضافه کردن تصاویر را در میان متون و همچنین ویرایش چینش های مختلف متن و تصویر بصورت تصویری و گام به گام به شما آموزش می دهیم. . اضافه کردن تصاویر به متون


(6) 5 روش گذاشتن عکس متن و رنگ در پس زمینه Background صفحه
نحوه قرار دادن یک متن پیش فرض در بک گراند Word. اما اگر قصد دارید یک متن پیش فرض را در بک گراند فایل ورد خود قرار دهید به سربرگ DESIGN بروید. Watermark را انتخاب کنید. از منوی ظاهر شده Custom watermark را انتخاب کنید.


(7) آموزش ورد اضافه کردن تصویر و تنظیم حالت متن - بیشتر با
کم کردن حجم فایلهای ورد با تغییراتی در نحوه استفاده از عکسها برای قرار دادن متن در اطراف تصویر . 1- تصویری که میخواهید متن را در اطراف آن قرار دهید انتخاب کنید. زبانه Format در سمت راست روبان ظاهر خواهد شد. در زبانه Format


(8) سه ترفند ساده برای کار با Word که حتما باید آن ها را بدانید
ورد چیزی بیشتر از یک ابزار کاربردی برای گزارش و نوشتن متن های مختلف است. ساخته مایکروسافت با ویژگی های مختلفش می تواند آزادی عمل بیشتری به کاربران بدهد. در مطلب پیش رو روی بعضی از قابلیت های ساده همین نرم افزار دست


(9) آموزش گذاشتن عکس در ورد با یک روش ساده همراه با تصویر
26.11.2018 در ادامه نحوه گذاشتن عکس در نسخه های 2003 2007 و 2010 ورد را بیان می کنیم. گذاشتن عکس در ورد. انتخاب مکان عکس. در قدم اول باید فابل وردی که می خواهید تصویر را به آن بیافزایید باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =

دکمه بازگشت به بالا