عمومی

اکتیویژن بلیزارد برای پرونده آزار و اذیت جنسی کارکنان زن به توافق رسید

اکتیویژن بلیزارد برای پرونده آزار و اذیت جنسی کارکنان زن به توافق رسید

اکتیویژن بلیزارد ساعاتی پیش اعلام کرد که با کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر ایالات متحده برای پرونده آزار و اذیت جنسی کارکنان زن به توافق رسیده است.

این شکایت و پرونده حاشیه‌های زیادی را برای اکتیویژن بلیزارد به همراه داشته و این کمپانی تعدادی از مدیران بالا رتبه خود را اخراج کرده است. در پی توافق با کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر ایالات متحده، اکتیویژن بلیزارد در حال ایجاد یک صندوق 18 میلیون دلاری برای جبران و پرداخت غرامت مطالبات افراد واجد شرایط است. پولی که استفاده نشود به خیریه‌های مختلف داده می‌شود که برای بهبود تنوع و برابری زنان را در صنعت بازی‌های ویدئویی تلاش می‌کند.

رابرت کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، با انتشار بیانیه‌ای در این باره گفت:

هیچ جایی در شرکت ما برای تبعیض، آزار و اذیت یا هرگونه رفتار نابرابر وجود ندارد و من از کارمندانی که شجاعانه تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند سپاسگزارم. متاسفم که فردی باید این رفتارهای نامناسب را تجربه می‌کرد. من همچنان بر قول خود پایبند هستم که اکتیویژن بلیزارد را به یکی از فراگیرترین و محترم‌ترین محیط‌های کاری در جهان تبدیل کنم. ما همچنان در تعهد خود برای از بین بردن مزاحمت‌ها و تبعیض‌ها در محل کار هوشیار خواهیم بود. ما از EEOC برای مشارکت سازنده آن تشکر می‌کنیم و در حال انجام تعهدات خود برای از بین بردن رفتارهای نامناسب در محل کار هستیم.

نکته مهم این است که این کمپانی در بیانیه نهایی خود ادعای هرگونه تخلفی را رد می‌کند، اما این توافق را انجام داده تا تا از هر گونه هزینه، حواس پرتی و دعوای احتمالی جلوگیری کند. البته باید ذکر کنیم که این توافق، پایانی برای پرونده محسوب نمی‌شود و دادگاه باید آن را تایید کند. پرداخت 18 میلیون دلار تنها کاری نیست که اکتیویژن بلیزارد باید انجام دهد و تغییراتی نیز باید در کمپانی شکل بگیرد.

  • به روزرسانی سیاست‌ها، شیوه‌ها و آموزش برای پیشگیری و از بین بردن مزاحمت‌ و تبعیض در محل کار خود، از جمله پیاده سازی یک سیستم بازبینی عملکرد گسترده با تمرکز بر فرصت‌های برابر
  • ارائه نظارت مستمر و بررسی برنامه‌های آموزشی شرکت، سیاست‌های بازجویی، چارچوب انضباطی و رعایت آن‌ها با تعیین مشاور شخص ثالث برای فرصت برابر که یافته‌های آن به طور منظم به هیئت مدیره و همچنین کمیسیون گزارش خواهد شد.

اکتیویژن بلیزارد

پس از نهایی شدن این توافقات، اکتیویژن باید به مدت سه سال آن‌ها را اجرا کند. باید به این نیز اشاره کنیم که پای کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا نیز به پرونده اکتیویژن بلیزارد باز شده بود. سازمان SEC به عنوان نماینده‌ای از دولت آمریکا خواهان یادداشت‌های ثبت شده در جلسات هیئت مدیره از سال 2019، پرونده شش کارمند سابق بوده و چند نفر از مدیران اکتیویژن بلیزارد از جمله بابی کوتیک، را احضار کرد.

همه چیز از جایی آغاز شد که چند ماه پیش اداره اشتغال و مسکن کالیفرنیا از اکتیویژن بلیزارد به خاطر ایجاد فرهنگی که در آن کارمندان زن با آزار و اذیت جنسی مداوم رو به رو هستند شکایت کرد. واکنش بد این کمپانی باعث عصبانیت کارکنان شد تا 3000 هزار کارمند این شرکت نامه‌ای به نشانه اعتراض امضا کنند و خواهان تغییرات اساسی باشند.

این فشارها تا حدی نتیجه بخش بود و رئیس، مدیر بخش منابع انسانی بلیزارد و چند نفر دیگر از شرکت اخراج شدند، اما چندی پیش این شرکت دوباره به «مخفی کردن و سرکوب شواهد» و از بین بردن اسناد مورد نیاز آن‌ها برای تحقیقات متهم شد.


(1) شرکت اکتیویژن بلیزارد متهم به آزار جنسی و کلامی کارمندان زن شد
شرکت اکتیویژن بلیزارد متهم به آزار جنسی و کلامی کارمندان زن شد


(2) شرکت اکتیویژن بلیزارد متهم به آزار جنسی و کلامی کارمندان زن شد - مجله خبری و تفریحی خبرگزار
شرکت اکتیویژن بلیزارد متهم به آزار جنسی و کلامی کارمندان زن شد - مجله خبری و تفریحی خبرگزار


(3) پروندهای بزرگ بر علیه Activision Blizzard به ثبت رسید
پروندهای بزرگ بر علیه Activision Blizzard به ثبت رسید


(4) انتقاد کارمندان یک شرکت آمریکایی از بی توجهی نسبت به آزار و اذیت - مهر
انتقاد کارمندان یک شرکت آمریکایی از بی توجهی نسبت به آزار و اذیت - مهر


(5) اکتیویژن بلیزارد در پی اتهامات آزار جنسی کارکنان در سکوت عجیبی فرو رفته است سرگرمی خبری
اکتیویژن بلیزارد در پی اتهامات آزار جنسی کارکنان در سکوت عجیبی فرو رفته است سرگرمی خبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =

دکمه بازگشت به بالا