عمومی

10 دلیل که نشان میدهد اساسینز کرید و واچ داگز از یک دنیا هستند

اساسینز کرید و واچ داگز از فرنچایزهای بزرگ یوبی‌سافت هستند که هر موقع معرفی می‌شوند، توجه اینترنت را نیز به سمت خود جلب می‌کنند و در تیتر یک اخبار و وبسایت‌ها نیز قرار می‌گیرند. سازندگان تا کنون چیز خاصی در مورد مشترک بودن جهان‌های این دومجموعه چیزی نگفته‌اند، اما اگر ریزبین باشید و به ماجرا نیز علاقه‌مند، شواهد واضحی خواهید یافت که نشان می‌دهند اساسینز کرید و واچ داگز داخل دنیایی یکسان قرار دارند.

این مدارک چه صرفا ایستر اگ و شیطنت سازندگان باشد و چه پایه‌ریزی برای رساندن این دو به یکدیگر در آینده، می‌خواهیم 10 مورد از علت‌هایی که باور داریم مربوط به ارتباط اساسینز کرید و واچ داگز است را با هم بررسی کنیم. همراه باشید.

Leap of Faith در واچ داگز لیجن


نخستین مورد شاید کمی سخت‌گیرانه و جزئی به نظر برسد، اما اصلا قابل چشم‌پوشی نیست. در جریان یکی از مراحل اصلی واچ داگز لیجن، شما باید به خانه شخصی با نام Hamish بروید و اطلاعاتی را از او بدزدید. برای انجام این کار مجبور به غیر فعال کردن سیستم دفاعی خانه او خواهید بود که شما را تا سقف خانه می‌کشاند؛ اینجاست که اگر دقت کنید، متوجه نشانی از بازی اساسینز کرید خواهید شد.

با رفتن به لبه ساختمان، خود را آماده پرش کنید. بعد از فشردن دکمه پرش به صدایی که از بازی بیرون خواهد آمد گوش کنید! بله، شما صدای عقابی را خواهید شنید که همیشه پس از Leap of Faith در اساسینز کرید می‌شنیدید. با توجه به اینکه Leap of Faith حرکتی مخصوص اساسین‌ها است، می‌توان گمان برد که عقاب‌ها، هکرهای ددسک را نیز از گروه اساسین‌ها حساب کرده و با همان چشم به آنان نگاه می‌کنند.

نوادگان Jacob Frye در واچ داگز


یکی از نکات جالب واچ داگز لیجن این است که شما می‌توانید پروفایل مامورهای خود را بررسی کنید. افرادی که قرار است در خدمت‌تان باشند هر یک قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند و امکان بررسی برخی از ایمیل‌های آنان در کنار دیگر اطلاعات شخصی نیز برای شما موجود است. یکی از همین مامورها دارای اطلاعات جالبی است که ما را به دنیای اساسینز کرید پرتاب می‌کند.

پیش از انتشار رسمی بازی، تصویری لو رفته بود که نشان می‌داد ماموری از افراد DedSec در موبایل خود عبارت «نوادگان Jacob Frye» را سرچ کرده و ماموریت داشته تا آن‌ها را پیدا کند! حتما می‌دانید که جیکوب یکی از شخصیت‌های اصلی Assassin’s Creed Syndicate بود، پس می‌توان نتیجه گرفت که او و خواهرش «ایوی»، تا مدت زمان مشخصی در لندن حضور داشته‌اند و هم‌اکنون فرزندان آن‌ها در پایتخت انگلستان زندگی می‌کنند و اتفاقا تحت نظر گروه DedSec نیز قرار دارند.


خرید ماگ حرارتی طرح Watch Dogs

یادگاری‌های اساسین‌ها


اگر ماموریت‌های فرعی واچ داگز لیجن را تجربه کنید قطعا به این مورد برخورد خواهید کرد. در یکی از مقبره‌های شهر، مجسمه‌هایی نمادین از اساسین‌های شناخته شده لندن (جیکوب و ایوی) قرار دارد و در کنار آن‌ها نیز می‌توانید چند یادگاری از آنان را ببینید.

عصای ایوی، گردنبند جیکوب، چند شیء مرتبط به اساسین‌های AC Brotherhood همه در واچ داگز لیجن به نمایش گذاشته شده‌اند تا به مخاطب گوشزد کنند که دنیای این دو مجموعه یکی است و آرمان اساسنین‌ها هنوز هم نمرده است.

Abstergo در بازار سهام حضور دارد!


کمپانی Abstergo در مجموعه اساسینز کرید پوشش مخفی تمپلارها در دنیای مدرن بود که از طریق ان، به اهداف شوم خود می‌رسیدند یا لااقل تلاش می‌کردند که برسند. آن‌ها در هر صنعتی که فکرش را بکنید دستی داشتند و همچنان برای رسیدن به حکومت جهانی خود تلاش می‌کردند.

در بازی واچ داگز لیجن نیز اگر به بیلبوبردهای تجاری نگاه کنید، متوجه خواهید شد که Abstergo هنوز هم پا بر جاست و به کار خود ادامه می‌دهد. یکی از مکان‌هایی که می‌توانید چنین بیلبوردی پیدا کنید نزدیکی سیرک Piccadilly است که طبق تصویر بالا، مقدار رشد سهام Abstergo در بازار سهام را نشان می‌دهد که اتفاقا انگار وضع خوبی هم دارند!


خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla نسخه PS5

کارمندان سابق Abstergo


حضور Abstergo نه فقط در نسخه سوم واچ داگز، بلکه در اولین نسخه این مجموعه نیز اتفاق می‌افتد. اگر به موبایل مردم نقوذ کنید و پروفایل آن‌ها را چک کنید، متوجه خواهید شد که برخی از آنان کارمند سابق این کمپانی بوده‌اند و برای آن‌ها کار می‌کرده‌اند.

این نشان می‌دهد که تمپلارها در دنیای واچ داگز نیز مشغول به فعالیت هستند و شاید حتی همین افرادی که آن‌ها را می‌بینید، تمپلار باشند که در پوششی مخفی به زندگی شرورانه خود ادامه می‌دهند.

اشاره به کمپانی Blume در اساسینز کرید


Blume کمپانی‌ای در دنیای واچ داگز است که مسئول خلق سیستم ctOS نیز می‌باشد. این سیستم به دولت‌های فاسد کمک می‌کند تا زندگی شخصی مردم را زیر نظر داشته باشند و بتوانند به راحتی از آنها جاسوسی کنند. با توجه به چیزی که در Assassin’s Creed 4 Black Flag شاهدش هستیم، انگار Blume توانسته نظر Abstergo را جلب کند!

در یکی از بخش‌های مدرن اساسینز کرید بلک فلگ، شما قادر به کاوش در دفتر Abstergo هستید و می‌توانید به تعداد زیادی از مدارک و ایمیل‌های جالب توجه دسترسی پیدا کنید، یکی از همین ایمیل‌ها به Blume مرتبط است و نشان می‌دهد که دو کمپانی خبیث در حال آغاز همکاری هستند تا به اهداق شیطانی خود برسند. نامه‌ای که از طرف بلوم به ابسترگو فرستاده شده به این شرح است: «آینده در Blume است. ما مشتاق همکاری با شما هستیم.»


خرید اکشن فیگور Watch Dogs طرح ایدن پیرس

لوگوی Erudito در واچ داگز 2


یکی از راه‌های مقابله اساسین‌ها با تمپلارها در دنیای مدرن (ابسترگو)، ایجاد گروهی کوچک از هکرها تحت عنوان Erudito بود. این گروه شاید به بزرگی و عظمت ابسترگو نباشند، اما به نوبه خود همیشه فعالیت‌های مثبتی انجام می‌دادند و اهداف خوبی را پیش می گرفتند. در واچ داگز 2 ما می‌توانیم لوگوی این گروه را روی دیوار ببینیم که به فیلمی سینمایی اشاره دارد.

پوستر تبلیغاتی این فیلم با اسم Disbeliever در سطح شهر سان فرانسیسکو پیدا می‌شود و نشان دهنده‌ی علامت Erudito است. این لوگو دقیقا مشابه چیزی است که ابسترگو استفاده می‌کند، اما به شکل وارونه.

مدیرعامل Abstergo در واچ داگز


در اولین نسخه از واچ داگز، طی یکی از ماموریت‌های فرعی شما موظف به کشتن شخصی با اسم Olivier Garneau می‌شوید که انگار در برخی آزمایشات ژنتیکی دخالت داشته و از همین راه به تبه‌کاری مشغول بوده. پس از تعقیب و گریزی که منجر به کشته شدن اُلیویر به دست شما می‌شود، می‌توانید اطلاعات او را بررسی کنید تا به نکات جالبی برسید.

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، Olivier Garneau مدیرعامل بخش سرگرمی‌های Abstergo بوده و قبل از کشته شدنش، توسط پیمان برادی نیز تحت تعقیب بوده؛ چشم بسته می‌توان گفت که منور از پیمان برادری همان گروه اساسین‌ها است. خوشبختانه شما در نقش ایدن پیرس ماموریت ناتمام اساسین‌ها را تمام می‌کنید و زندگی مدیرعامل فاسد ابسترگو را به پایان می‌رسانید.


خرید ست لگوی Assassin’s Creed

تصویری از کشته شدن مدیرعامل در AC Origins


اساسینز کرید اوریجینز در ابتدای کار شما را با شخصیت لیلا حسن آشنا می‌کند و بازیکن را در کفش‌های وی قرار می‌دهد، زنی که برای ابسترگو کار می‌کند و روحش هم خبر ندارد که این گروه با تمپلارها در ارتباط هستند. اگر در دنیای مدرن اوریجینز نگاهی به لپ‌تاپ لیلا بیندازید متوجه کته جالبی خواهید شد که به مورد بالا اشاره دارد.

تصویری از ایدن پیرس که در حال کشتن Olivier Garneau می‌باشد. گرچه در این فایل اشاره‌ای به نام ایدن نشده، ولی خب با یک نگاه به کت و کلاه شخص می‌توان فهمید که وی کیست و با توجه به ماموریت موجود در واچ داگز 1، کاملا مشهود است که فرد قاتل ایدن است و انگار توسط ابسترگو نیز تحت نظر می‌باشد.

بسته الحاقی مخصوص اساسینز کرید برای واچ داگز


این شاید واضح‌ترین دلیلی باشد که ارتباط دنیای اساسینز کرید و واچ داگز را نشان می‌دهد. بسته الحاقی مخصوص واچ داگز لیجن کراس اور رسمی دنیای این بازی با AC را آغاز می‌کند و نشان می‌دهد که DedSec متوجه نبرد تمپلارها با اساسین‌ها شده است. کار اینجا تمام نمی‌شود و ما قادر به پیدا کردن یکی از اعضای اساسین‌ها با اسم دارسی نیز می‌شویم.

دارسی در حال فرار از دست ابسترگو است و برای خود مخفی‌گاهی هم دست و پا کرده و حتی هیدن بلید نیز دارد. در یکی از مقبره‌ها شاهد مجسمه جیکوب و ایوی فرایف شخصیت‌های اصلی AC Syndicate و ادوارد کنوی، کاراکتر اصلی AC Black Flag نیز هستیم.

این 10 مورد از دلایلی هستند که نشان می‌دهند جهان واچ داگز و اساسینز کرید در ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر قرار دارند و مکمل هم هستند. شاید یوبی‌سافت در آینده تصمیم بگیرد این کراس‌اورها را بیشتر کرده و محصولی حول محور همین قضیه منتشر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا