عمومی

10 انیمیشن برتر سریالی مناسب بزرگسالان بر اساس نمرات IMDb

انیمیشن‌های بزرگسالانه اغلب نتایج بدی می‌گیرند اما این 10 اثر سریالی موفق شدند که این کلیشه را نادیده بگیرند و تأثیر فرهنگی عمده‌ای بر جای بگذارند.

بسیاری از افراد در سنین کودکی برخی کتاب‌های طنز یا کارتون‌هایی را دنبال می‌کردند که پر از عبارات اغراق آمیز و حس شوخ طبعی ساده بود و معلمان بارها هشدار می دادند که این آثار ذهن در حال رشد مخاطبان خود را خراب می‌کنند. متأسفانه چنین هشدارهایی تا کنون بی‌اثر بوده است زیرا هنوز تعداد زیادی از بینندگان این نوع انیمیشن و کارتون در سن رشد هستند یا حتی روزهای بزرگسالی خود را پشت سر می‌گذرانند.

انیمیشن‌های بزرگسال به قسمت عمده‌ای از آثار پر بیننده تلویزیون تبدیل شده‌اند؛ تماشای تلویزیون تبدیل شد؛ زیرا مدیران استودیو سرانجام متوجه شدند که بازار گسترده‌ای برای این صنعت خارج از رده سنی کودکان وجود دارد. کارتون‌های بزرگسالان که از نمادهای ضدفرهنگی مجله «هوی متال»، فیلم «فیرتز گربه» و تأثیرات «رالف باکشی» و «رابرت کرامب» استفاده می‌کنند، شهرت زیادی میان افراد خام و بدون حساسیت پیدا کرده‌اند؛ زیرا کاریکاتوریست ها و انیماتورها از این فرصت استفاده می کنند تا محصولات کاملاً سبک سرانه بسازند.

انیمیشن‌ها و کمدی‌هایی که ممکن است کودک معمولی آن را (حداقل بدون حضور والدین) دوست نداشته باشند. انیمیشن بزرگسالان به خودی خود شکلی از هنر هستند و این لیست قصد دارد بهترین‌های آن‌ها را بر اساس IMDb معرفی کند.

10. پسران پارک تریلر: سری انیمیشنی

صنعت انیمیشن دارای سابقه طولانی در ساخت انیمیشن‌های بی‌سروته است. معمولاً هر اثر کارتونی محبوب بزرگسال اقتباسی از یک نسخه در رده سنی کودکان محسوب می‌شود. البته این مسئله را نیز باید در نظر گرفت که در مواردی آثاری وجود دارند که بازتاب آثار خشن دهه نود هستند و توانستند به عنوان یک بازسازی چشم‌گیر و قابل قبول ظاهر شوند. مانند سری پسران پارک تریلر که در آن باری دیگر «ریکی»، «جولیان» و «بابلز» دورهم جمع می‌شوند تا خرابکاری کنند. این سری انیمیشنی شباهت‌های بسیاری به سریال دهه نود خود دارد و در کنار این توانسته به خوبی ماجراجویی‌های پسران را در قالب انیمیشن بگنجاند.

9. برادران ونچر

اثر بعدی یکی از نمادهای اصلی تلویزیونی «ادالت سویم» است. این مجموعه درباره نمادهای کارتونی قدیمی و پوسیده‌ایست که به خودی خود یک ماجراجویی علمی تخیلی و اکشن تمام عیار را به تصویر می‌کشد؛ زیرا نبرد بین خوب و بد همیشه با ماجراهایی مانند سوء استفاده از دانشمندان دیوانه، سازمان‌های مخفی دولتی و مردی با لباس پروانه محود می‌شود یا آن‌ها را مورد تمسخر قرار می‌هد. برادران ونچر هرگز به دلیل اظهارنظر عمیق در مورد واقعیت‌های تاریک پشت نمادهای تلویزیونی آمریکایی تحت فشار مراجع خاص قرار نگرفته و با استقبال بینندگان نیز مواجه شده است.


خرید ماگ حرارتی طرح بوجک هورسمن

8. بوجک هورسمن

بوجک هورسمن با ورود به آثار برتر نتفلیکس و دریافت تحسین منتقدان گام بزرگی از دیگر انیمیشن‌های سریالی پیش افتاده است. شوخی‌های کوچک اما به موقع، شخصیت‌هایی با پرداخت خوب و نگاه عمیق به وضعیت انسانی را می‌توان از دلایل شهرت و محبوبیت این مجموعه دانست. بوجک هورسمن استاندارد جدیدی را برای نویسندگی کمدی و درام وضع کرده است.

بوجک هورسمن با آوردن بینندگان به دنیای پر زرق و برق و هالیوودی که توسط افراد مشهور و حیوانات افراطی اداره می‌شود؛ اعتیاد، افسردگی و مسائل سیاسی مدرن را با حس شوخ طبعی و جدیت مورد بررسی قرار داده است که به طرز عجیبی ترکیبی این موارد و همکاری با فعالانی در زمینه‌ی لایواکشن توانسته راه خود را برای ورود به این لیست هموار کند.

7. همبرگرهای باب

تلاش‌های فاکس برای “تسلط بر انیمیشن” در طول مدت فعالیت خود یک تلاش موفق یا از دست رفته بوده است؛ زیرا استودیو برای تولید مجموعه های بزرگ به اندازه فمیلی گای یا سیمپسون‌ها تلاش کرده است. البته همه چیز در اواخر سال 2011 تغییر کرد؛ زمانی که یک خانواده یونانی برای فروش همبرگر کنار ساحل رفتند.

ترکیب همبرگرهای باب و پخش آن در یکشنبه‌ها با استقبال بیش از اندازه‌ای مواجه شد. این سریال تحسین شده به دلیل آنکه ویژگی‌های عجیب و غریبی در آن باعث ایجاد شخصیت‌های واقعی‌تری شده‌اند که به راحتی می‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد. این موضوع تماشاگران زیادی را حفظ کرده است؛ زیرا خانواده «بلچر» خودشان سطح جدیدی از انسانیت و شخصیت واقعی را در زمانیکه اواخر انیمیشن خواهرشان گم شده بود را برای فاکس ارائه می‌دهند.


خرید تبلت هوآوی مدل MatePad

6. آرچر

اف ایکس یکی از زیرمجموعه‌های فاکس است که سهم قابل توجهی از برنامه‌های تحسین برانگیز منتقدان را تولید می‌کند اما دقیقاً آن بخش انیمیشن را ندارد. با این حال این بخش با برنامه پیشرو خود یعنی سریال انیمیشنی آرچر در مورد جاسوسان و جاسوس بازی، هرگز در ایجاد خنده و حیرت در تماشاگران کوتاهی نمی‌کند.

مهم‌ترین مورد در مورد آرچر دیالوگ‌های به هم فشرده، سریع ، و بسیار تاثیرگذار آن است. شوخی‌هایی که در قالب تماس‌های تلفنی و همچنین رفرنس‌ها ارائه داده می‌شوند؛ مخاطب را به خنده وامی‌دارند و حتی او را از تاریخ و سیاست جهانی مطلع می‌کنند.

5. فیوچراما

در حالی که سری انیمیشینی همبرگرهای باب بیش از سهم عادلانه، عشق خود را از مدیران فاکس دریافت کرده است اما نمی‌توان این حرف را در مورد فیوچراما، نماد سریالهای کارتونی بزرگسال علمی تخیلی مصداق داد.

فیوچراما که در اتاق نویسندگی خود از نابغه‌های واقعی استفاده می‌کند با ماجراهای مفهومی بالا، طنزهای علمی تخیلی و عاشقانه های کم نظیر به گونه ای هوشمندانه و دقیق از نظر علمی و انسانی توانسته توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کند.


خرید کوله پشتی طرح South Park

4. فمیلی گای

با تشکر از طرفداران فزاینده خود و احیای مجدد شبکه ادالت سوییم، «ست مک‌فارلن» با فمیلی گای توانست چندین بار از کنسل شدن سریال محبوبش نجات پیدا کند و بسیار بیشتر از آنچه که تصور می‌شد، در لیست پخش بماند. ماجراهای یک خانواده ایرلندی در ایالت رودآیلند که به خاطر طنز بحث برانگیز خود مشهور است؛ طی دو دهه گذشته طرفداران را با طیف گسترده‌ای از طنز خانوادگی، تفسیر بدبینانه و ماجراهای علمی تخیلی خوشحال کرده است.

3. پارک جنوبی (ساوت پارک)

پارک جنوبی انیمیشنی‌ست که مخالفت‌های خود را نسبت به همه چی و همه کس روا داشته و برند انیمیشنی بزرگ و شوخ‌طبعی و هجو خاص خودش را دارد. خیلی وقت پیش در زمان تلاش شرکت کمدی سنترال (کمدی کلابی که در حال حاضر شهرت بسیاری دارد و کمدین‌های زیادی در آن حضور می‌یافتند.) برای موفقیت، سبک کاری «مت استون» و «تری پارکر» (سازندگان این اثر) ظهور کرده سپس تبدیل به یکی از بی‌تعارف‌ترین و رنجش‌آورترین سبک‌های کاری تبدیل شده است. ساوت پارک به حد مرگ صادق‌ترین کمدی‌‌ست که تا به حال دیده شده است.

همچنین با شکستن مرزها و حد و حدود تلویزیون و بی‌ادبی، پارک جنوبی به قله‌های جدیدی به عنوان نماد ضدسانسور و آزادی بیان در رسانه رسیده است. از آنجایی که محتویات و شوخ‌طبعی آن حد بالایی از هوش را نشان می‌دهد؛ این موضع باعث شده که پارک جنوبی یکی از بهترین و مهم‌ترین انیمیشن‌های بزرگسال به حساب بیاید.


خرید هودی طرح ریک و مورتی

2. سیپسون‌ها

سیمپسون‌ها واقعا نیازی به معرفی ندارد. این سریال انیمیشنی از اواخر دهه 80 به عنوان یک نماد آمریکایی رشد کرد و تصورات پیش فرض شده‌ای از خانواده را در نظر گرفتند و آن را با شوخی و اظهارنظر در مورد ناکارآمدی، افراط و بی کفایتی آمریکایی ترکیب کردند.

طی چند دهه گذشته، خانواده زرد اسپرینگفیلد میزبان قسمت‌های مختلف و نمادین بوده‌اند؛ آقای پلو را در ذهن همه جاودانه کرده‌اند، با تیراندازی مرموز آقای برونز حیرت کردند و با “مرد بارت” فوق العاده هیپنوتیزم شدند. سیمپسون‌ها جایگاه خود را در این لیست هم به عنوان یک سریال عجیب در تلویزیون و هم یک خاطره خوش در اکثر خانواده‌ها به دست آورده‌اند.

  1. ریک و مورتی

آخرین و مهم‌ترین سریال انیمیشنی بزرگسالان بی‌شک ریک و مورتی‌ست که بی سر و صدا وارد تلویزیون نشد، بلکه در همه خانه‌ها، دستگاه‌های تلفن همراه پخش شد. متولد ذهن «دان هارمون» از جامعه و پرورش یافته در جوجه کشی عجیب و غریب که همانا شبکه ادالت سوییم است منجر به این شده که ریک و مورتی به انیمیشنی بی‌نظیر و دیوانه وار تبدیل شود.

همه چیز از اجراهای متمایز و جذاب تا ماجراجویی‌هایی با ساختار خوب و مفهومی بالا همه در کنار هم کار می‌کنند تا انیمیشنی را بسازند که به سختی می‌توان از آن چشم پوشی کرد. البته نباید منکر اخلاق متزلزل و جالب شخصیت‌های اصلی آن و همچنین سناریوهای خلاقانه‌ ریک و مورتی هم شد.

این اثر را تقریبا می‌توان در لیست تماشای هرکسی که سریال باز باشد مشاهده کرد. با وجود آنکه هنوز ریک و مورتی به اتمام نرسیده، پیش‌بینی شده از آن در آینده به عنوان یک میراث شگفت‌انگیز درتاریخ سریالهای تلویزیونی یاد خواهد شد.


(1) معرفی بهترین انیمیشنهای سریالی
معرفی بهترین انیمیشنهای سریالی بزرگسالان از خانواده سیمپسون ها تا بوجک هورسمن پلازامگ


(2) بهترین و محبوب ترین انیمیشن های سریالی
بهترین و محبوب ترین انیمیشن های سریالی برای بزرگسالان


(3) 45 انیمیشن سریالی برتر جهان در کل دوران
45 انیمیشن سریالی برتر جهان در کل دوران دیجیکالا مگ


(4) بهترین انیمیشن های جهان [ 40 انیمیشن
بهترین انیمیشن های جهان [ 40 انیمیشن برتر تاریخ ]


(5) بهترین انیمیشن های سریالی 2020 بهترین
بهترین انیمیشن های سریالی 2020 بهترین سریال های انیمیشنی کدامند - تکراتو


(6) 15 انیمیشن که بیشترین امتیاز را در IMDb
15 انیمیشن که بیشترین امتیاز را در IMDb دارند دیجیکالا مگ


(7) بهترین انیمه سریالی بهترین انیمه های
بهترین انیمه سریالی بهترین انیمه های سریالی تاریخ انیمه سریالی برتر - مجله ویتال


(8) بهترین انیمیشن کمدی بزرگسالان از
بهترین انیمیشن کمدی بزرگسالان از سیمپسون ها تا ریک و مورتی و فمیلی گای پی اس ارنا


(9) سریال های انیمیشنی بهترین سریال های
سریال های انیمیشنی بهترین سریال های انیمیشنی در دنیا - مجله هنری ویتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 14 =

دکمه بازگشت به بالا