عمومی

10 سکانس افتتاحیه برتر در بازیهای ویدئویی

امروزه هر بازی‌ای که بخواهد داستانی را برایمان تعریف کند قطع به یقین از یک سکانس افتتاحیه جذاب استفاده می‌کند است. وجود چنین چیزی بسیار عالی است چرا که هم شروع بازی به یادماندنی و هم کاراکترها و طرح کلی بازی برایمان به نمایش درمی‌آید.

با بازی‌های باکیفیتی که در بازار وجود دارد، سخت است اگر بخواهیم تمام بازی‌هایی که سکانس افتتاحیه خوبی را داشتند لیست کنیم اما به هر حال سکانس‌های افتتاحیه‌ای وجود دارند که بسیاری از گیمرها به اتفاق آن‌ها را به یاد دارند. سکانس‌های افتتاحیه‌ای که شاید برای دهه‌هاست در ذهن هواداران مانده و حال می‌خواهیم با یکدیگر نگاهی به آن‌ها داشته باشیم.

Metal Gear Solid


نسخه اول از سری بازی‌های درخشان متال گیر سالید، برای اولین بار در سال 1998 عرضه شد.این بازی که به کارگردانی هیدئو کوجیما ساخته شد، اثبات کرد که بازی‌ها هم می‌‌توانند در قامت یک فیلم سینمایی به روایت داستان‌ها بپردازند. جالبی کار اینجاست که ساخته کوجیما به قدری جالب و پر از اتفاقات هیجان‌انگیز است که شاید به ندرت بتوان لحظه‌ای از بازی را تکراری و معمولی دانست. چیزی که باعث می‌شود تا سری بازی‌های متال گیر سالید توجه‌ها را به خود جلب کند آن است که این بازی‌ها نشان دادند که کاراکترها هم به مانند پلات داستانی می‌توانند پیچیده باشند.

به نظر نمی‌رسد که هوادارن قدیمی و باسابقه سری بخواهند به این زودی‌ها سکانس افتتاحیه نسخه اول را از یاد ببرند. تروریست‌ها مکانی هسته‌ای را چنگ خود درآورده و سالید اسنیک مقرر است تا به کمپ آن‌ها نفوذ کند. با دیدن چنین سکانسی احتمالا به سرعت به یاد فیلم‌های جاسوسی بی‌افتید.

Batman: Arkham Asylum


محبوبیت سری بتمن آرکام چیزی است که هرگز در مورد آن بزرگنمایی نشده است. البته قبل از آن هم بازی‌هایی راجع به بتمن وجود داشتند اما هیچکدام به مانند سری آرکام حس بودن در چکمه‌های بتمن را القا نمی‌کردند! بازی‌های این سری همگی شاهکارهایی هستند که به این زودی‌ها به دست هواداران فراموش نخواهند شد.

سکانس افتتاحیه بازی در واقع سازی که بازی می‌خواهد در ادامه بنوازد را کوک می‌کند. صحنه افتتاحیه بازی دارای تمی تاریک، گوتیک و با رگه‌هایی از ترس و وحشت در لایه زیرین خود است. این که گیمرها می‌بینند بتمن جوکر را به تیمارستان آرکام برگردانده و همین موضوع حس آن که اتفاقی بد قرار است رخ دهد را گیمرها زنده می‌کند.

Mass Effect 2


غیرمعمول نیست که کات سین‌های بازی‌ها طوفانی و با انفجار شروع شوند. در خصوص مس افکت 2 این قضیه به معنای واقعی کلمه صدق می‌کند. بسیاری از هوادارن سکانس افتتاحیه مس افکت 2 را بهترین در سری می‌دانند و البته دلیل خوبی هم برای ادعای خود دارند.

فرمانده شپرد، پروتاگونیست محبوب سری گرفتار انفجاری در Normandy شده و باید به سرعت مشکل را حل کند. اتفاقات به سرعت انجام گرفته و سعی می‌کنیم بخاطر آن که خودتان بازی را تجربه کنید از توضیح ادامه آن خودداری کنیم پس به سرعت دست به کار شده و سری مس افکت را اگر شروع نکرده‌اید شروع کنید!

Red Dead Redemption


همانطور که در بالاتر اشاره کردیم برخی از افتتاحیه‌ای مانند مس افکت 2 انفجاری و طوفانی هستند اما به یادماندنی شدن یک سکانس افتتاحیه، خوشبختانه ارتباطی با خفن بودن آن ندارد. بازی‌های زیادی هستند که با سکانس افتتاحیه آرامی توانسته‌اند اوقاتی به یادماندنی را به وجود بیاورند. در ابتدای Red Dead Redemption، جان مارستون را می‌بینیم که در قطاری است و در همین حین مردم و جامعه به تصویر کشیده می‌شوند. بازی در ابتدا با آرامش خاصی شروع می‌شود اما کدام گیمری است که متوجه نشود این آرامش قبل از طوفان است؟

Fallout: New Vegas


اگر بگوییم که تمام بازی‌های سری فال‌‎آوت اینتروی فوق‌العاده‌ای داشتند حقیقتا اغراق نکرده‌ایم. بدون هیچ شکی هواداران بازی با جمله “War Never Changes” آشنایی کاملی دارند و خاطرات زیادی با آن دارند. با این اوصاف پیچش داستانی‌ای که در سکانس افتتاحیه فال‌آوت نیو وگاس وجود دارد آن را بسیار به یادماندنی‌تر از بقیه می‌کند.

God of War 3


گفته شد که بسیاری از بازی‌ها ترجیح می‌دهند تا سکانس افتتاحیه بزن و بترکانی داشته باشند و گاد آو وار 3 هم در همین دسته بازی‌ها قرار می‌گیرد. این نسخه نتیجه و ماحصل سه‌گانه گاد آو وار بوده و کریتوس هم باید آخرین ماموریت خود که از بین بردن خدایان Mount Olympus است را به پایان برساند. موسیقی حماسی و با ضرب آهنگ بالا در پس زمینه در جریان است و همزمان هم تیتراژ ابتدایی بازی و نام توسعه‌دهندگان بازی به نمایش درمی‌آید. بازیکنان شاهد آن هستند که گذشته کریتوس بر روی به مانند شبح‌هایی جولان می‌دهند. سپس بازی به سراغ حمله تایتان به Mount Olympus و برای نبرد با کریتوس می‌رود. این شروع طوفانی یکی از بهترین افتتاحیه‌های دنیای بازی را به گیمرها هدیه می‌دهد.

Uncharted 2: Among Thieves


سری آنچارتد ماجراجویی و داستان خوبی را به هواداران هدیه می‌کند. به مانند مس افکت 2، شروع آنچارتد 2 هم بسیار طوفانی و جذاب بوده و شما را در وسط مهلکه رها می‌کند و گیمرها متوجه می‌شوند که نیتن در اوضاع سختی قرار دارد و باید از این اوضاع نجات یابند. هنگام شروع بازی در واقع اتفاقاتی از اواسط بازی به شما نشان داده شده و در حالی که دریک زخمی است در حال سقوط از کوهستانی در قطاری خراب است.

The Elder Scrolls IV: Oblivion


به مانند سری فال‌آوت، سری الدر اسکرولز هم سهم خود را از مقدمه‌های خاص و به یاد ماندنی دارد. به خصوص وقتی که یک بازی در ژانر فانتزی بخواهد حماسی باشد بازیکنان باید با موراد زیادی آشنا شوند و الدر اسکرولز 4 نیز در انجام این کار بسیار موفق عمل کرده است.

در ابتدای بازی با مونولوگ کوتاهی از Empror of Tamriel مواجه می‌شوند. او توضیح می‌دهد که زندگی‌اش رو به پایان بوده و اتفاقات ناگواری در شرف وقوع است. پس از آن نمای پانورامای بسیار زیبایی از شهر Imperial City نمایش داده شده و موسیقی بسیار زیبایی در پس زمینه نواخته می‌شود.

The Witcher 2: Assassins of Kings


سری ویچر هنوز هم که هنوز است به عنوان بازی‌هایی با داستان و شخصیت‌هایی قوی محسوب می‌شوند. گرچه ویچر 3 از دو بازی دیگر این سری بیشتر دیده شد اما نسخه دوم افتتاحیه فوق‌العاده‌ای داشت که نمی‌توان از آن به راحتی گذر کرد.

با این که ویدئویی از پیش رندر شده طرف هستیم اما می‌توان گفت هیچ چیزی از هیجان آن کاسته نشده است. در این ویدئو لتو را می‌بینیم که با مهارت بالایش وارد کشتی‌ای که پادشاه Demavand III در آن حضور دارد شده و با قتل محافظانش او را نیز می‌کشد.

Half-Life 2


صحنه های افتتاحیه بازی Half-Life 2 بدون شک یکی از مواردی است که طرفداران قدیمی سری به خوبی از آن یاد می کنند. پس از پایان کلیف هنگر اصلی، طرفداران شش سال صبورانه منتظر ماندند تا ببینند سرنوشت گوردون فریمن پس از برخورد او با G-Man مرموز چه شد. در حقیقت، این G-Man مرموز و وحشتناک است که داستان Half-Life 2 را آغاز می‌کند. بازیکنان با این جمله «بلند شو و بدرخش آقای فریمن، برخیز و بدرخش» استقبال می‌شوند. مشخص می‌شود که فریمن در حال بیدار شدن از حالت سکون برای مبارزه با تهدیدی حتی بزرگتر از تهدید قبلی است. این یک صحنه مقدماتی ساده است، صحنه ای که قبل از واگذاری کنترل به بازیکن، از فرصت خودش برای درخشیدن استفاده می‌کند.


(1) 10 سکانس شروع برتر بازیها - گیمفا
10 سکانس شروع برتر بازیها - گیمفا


(2) 15 سکانس افتتاحیه برتر در تاریخ بازی
15 سکانس افتتاحیه برتر در تاریخ بازی های ویدئویی خواندنی ها


(3) 15 سکانس افتتاحیه برتر در تاریخ بازی
15 سکانس افتتاحیه برتر در تاریخ بازی های ویدئویی صفحه 2 انجمن یک رمان


(4) 1.2.3 اکشن 10 سکانس برتر شروع - گیمفا
1.2.3 اکشن 10 سکانس برتر شروع - گیمفا


(5) 10 لحظه ترسناک در بازیهای ویدئویی ترس
10 لحظه ترسناک در بازیهای ویدئویی ترس به معنی واقعی گیم شات


(6) 10 بازی برتر برای آیفون 10
10 بازی برتر برای آیفون 10


(7) 5 برتر بهترین بازیکنان ایران در بازی
5 برتر بهترین بازیکنان ایران در بازی های آنلاین [قسمت دوم دوتا 2]


(8) 15 افتتاحیه برتر در بازی های ویدیویی
15 افتتاحیه برتر در بازی های ویدیویی - زومجی


(9) 15 سکانس افتتاحیه
پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک - 15 سکانس افتتاحیه برتر در تاریخ بازی های ویدئویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + پنج =

دکمه بازگشت به بالا