عمومی

بلیت طلایی کلش آف کلنز ارزش خرید دارد یا نه

پارامترهای مختلفی می‌توانند بر پاسخ شما به این پرسش تاثیرگذار باشند. قطعا یکی از اساسی‌ترین سوالاتی که تازه‌واردان Clash of Clans با آن مواجه می‌شوند، ارزش گلدپس (بلیت طلایی) است. این که خریدن آن می‌ارزد یا خیر، قطعا مساله‌ای شخصی و به شرایط شما وابسته است؛ البته اگر قصد دارید پول صرف کلش آف کلنز کنید، قطعا باید اولین گزینه مدنظرتان گلدپس باشد.

1: ارزش نامی بلیت طلایی


بیایید تحلیل ارزش خرید گلدپس را با بررسی سطحی آن آغاز کنیم. اگر در ماه مه سال 2020 اقدام به خریداری گلدپس کرده بودید، به آیتم‌های زیر دست می‌یافتید:

بدین ترتیب گلدپس سبب ارتقاء اکانت شما می‌شود:

دارایی‌های فصلی (Season Bank)

20 میلیون واحد طلا، 20 میلیون واحد اکسیر و 200 هزار عدد اکسیر سیاه. کمی به حساب و کتاب بپردازیم؛ هر جِم در Clash of Clans در بهترین حالت ممکن، برای شما به میزان 35000 واحد طلا یا اکسیر و 36 اکسیر سیاه به ارمغان خواهد آورد.

ارتقاء بیلدرها (Builder Boost)

20 درصد کاهش در مدت زمان لازم برای ساخت و ساز، به معنای 6 ساعت ساخت و ساز روزانه بیشتر است. کمی گیج شده‌اید؟ ساده است:

هر اکانت عادی بطور روزانه قادر به حداکثر 24 ساعت ساخت و ساز است. اکانت‌های طلایی قادرند کل حجم ساخت و ساز یک اکانت عادی را در 19.2 ساعت به انجام برسانند و این به معنای 4.8 ساعت زمان اضافه برای ساخت و ساز است. نکته اینجاست که با در نظر گرفتن کاهنده زمان (Time Reducer)، می‌توان کل حجم ساخت و ساز 6 ساعته را در 4.8 ساعت انجام داد (در واقع کاهنده زمان موجب می‌شود حجم کار در 4.8 ساعت زمان، به اندازه حجم کار عادی در 6 ساعت افزایش یابد) و بدین ترتیب، ظرفیت روزانه (و ماهانه) ساخت و ساز شما در Clash of Clans به میزان 25 درصد بیشتر خواهد شد.

البته به واسطه محدودیت در تعداد Season Challenges در هر فصل، دست‌یابی به Builder Boost بیست درصدی بسیار دشوار است. معمولا کاربران موفق به اخذ Builder Boost به میزان 15 تا 17.5 درصد می‌شوند.

ماه مه 744 ساعته است و کاهش 17.5 درصدی در زمان لازم برای ساخت و ساز به معنای حدودا 158 ساعت زمان اضافه به ازای هر Builder خواهد بود؛ بر حسب این‌ که از چند بیلدر بهره می‌برید، میزان ساعات صرفه‌جویی ماهانه شما در امر ساخت و ساز، می‌تواند به 316 تا 948 ساعت نیز برسد!

حال از زاویه دید متفاوتی به موضوع خواهیم پرداخت. ماه مه 31 روزه است و با لحاظ نمودن کاهش 17.5 درصدی در زمان لازم برای ساخت و ساز، می‌توان ماهانه به مدت معادل با 37.57 روز به ساخت و ساز پرداخت. هر روز ساخت و ساز به میزان 750 هزار لوت هزینه در بر دارد (البته این مقدار کاملا بر حسب تخمین است، چرا که میزان هزینه واقعی در طی روزهای ماه دچار تغییراتی جزئی می‌شود) و این بدان معناست که یک بیلدر به 28.2 میلیون لوت نیاز دارد تا طی یک ماه، فعال بماند. نکته اینجاست که در اینجا صرفه‌جویی 20 درصدی به معنای 5.6 میلیون لوت کمتر برای فعال بودن یک بیلدر به مدت یک ماه است و 5.6 میلیون لوت، با احتساب 161 جِم به ازای هر کارگر، معادل با 966 جِم خواهد بود!

ارتقاء آزمایشگاه و پژوهش‌ها (Research Boost)

آزمایشگاه (Lab) از لحاظ جِم کاملا با بیلدرهای دیگر یکسان است. برای Town Hall درجه پایین، آزمایشگاه به ازای هر روز فعال بودن، 500 هزار لوت خرج روی دستتان خواهد گذاشت که این مقدار برای Town Hall درجه بالا به 1 میلیون لوت می‌رسد. اگر میانگین 750 هزار لوت را در نظر بگیریم، کلیه محاسبات و ارقام بیان شده در بخش Builder Boost، اینجا نیز صادق است.

ارتقاء تمرینات (Training Boost)

اینجا تخمین کمی دشوار است چرا که پارامترهای Training Boost متغیرند و نیز بازه وسیعی از اعداد و ارقام را شامل می‌شوند. هر بخشی از ارتش شما، به زمان و میزان لوت متفاوتی برای آموزش دیدن نیازمند است و بنابراین تخمین کلی از صرفه‌جویی در این بخش، آسان نیست اما مطمئن باشید صرفه‌جویی به اندازه حداقل 500 جِم، تحت هر شرایطی رخ خواهد داد.

اهداء جِم (Gem Donation)

معمولا کسی برای اهدای جِم، جِم مصرف نمی‌کند مگر آن که به سقف میزان اهدا رسیده باشد. گلدپس اینجا به دردتان خواهد خورد چرا که سقف اهدا را حذف نموده و سبب صرفه‌جویی در مصرف جِم می‌شود؛ البته اهدای بیشتر از سقف تعریف شده را توصیه نمی‌کنیم.

جنبه کلیدی آیتم‌های لوت این است که شما را از اجبار به حضور منظم در بازی معاف می‌کنند. در واقع اگر آن‌قدر وقت دارید و آن‌قدر از بازی لذت می‌برید که انبارهای خود را به طور منظم پر می‌کنید، لوت اساسا بی‌ارزش خواهد شد.

اگر شما بازیکنی فعال در Clash of Clans محسوب می‌شوید، ارزش گلدپس برای شما به میزان 71.43 دلار خواهد بود؛ ارزشی به میزان 14 برابر جِم‌هایی که قادرید با همان مبلغ خریداری کنید، که قطعا معامله‌ای عالی است!

اگر دارای لوت اضافه هستید، هر 1 ساعت کار اضافه بیلدر برای شما 6 جِم به ارمغان خواهد آورد؛ همچنین هزینه معجون‌های مخصوص آموزش را که حین کسب لوت توسط بیلدر مصرف می‌شود نیز به شما خواهد داد.

2: ارزش بلیت طلایی بر اساس نرخ پیشرفت


تا اینجا متوجه شده‌ایم که چرا خرید گلدپس حداقل 14 مرتبه به‌صرفه‌تر از خرید جِم (با مقدار معادل یک گلدپس) است. اما هنوز به این سوال پاسخی نداده‌ایم که: برای کسی که سعی در بهبود مستمر اکانت خود دارد، کارآیی گلدپس به چه میزان خواهد بود؟

برای پاسخ به این پرسش، نیاز به اندازه‌گیری یک پارامتر عینی داریم و چه پارامتری بهتر از مدت زمان لازم برای ارتقاء (Upgrade Time)؟ در واقع بایستی بررسی کنیم که گلدپس چگونه قادر به صرفه‌جویی در زمان لازم برای پیشرفت اکانت شماست.

الف) اگر دغدغه شما افزایش نیروهای فعال دفاعی (و نه بهبود قدرت دیوارها) است، بیلدرها منابع محدود کننده شما خواهند بود. تعداد builder days در بازی، 5216 روز است و فقط 2 تا 6 بیلدر داریم، لذا بطور تخمینی می‌توان گفت چهارمین بیلدر را در TH6، پنجمی را در TH7 و ششمی را در TH10 خواهید گرفت.

توجه داشته باشید که کتاب قهرمانان (The Book of Heroes) بخشی از پاداش‌های رایگان بازی است، نه بخشی از گلدپس.

پس اگر به فکر بهبود زمان لازم برای بیلدرهای خود هستید، گلدپس 33 درصد زمان کمتر برای هر پیشرفت (یا 33 درصد پیشرفت بیشتر در آن ماه) را برایتان به ارمغان خواهد آورد. این برای شما ماهانه 5 دلار هزینه در پی خواهد داشت و این که آیا 5 دلار کم است یا زیاد، پاسخی کاملا شخصی دارد. شاید بهتر است به این فکر کنید که آیا با 5 دلار، چیز دیگری می‌توان خرید؟!

ب) اگر می‌خواهید طلسم‌ها و نیروهایتان را به حداکثر برسانید، آزمایشگاه منبع محدودکننده شما خواهد بود. تعداد lab days در بازی، 1509 روز است . در ماه مه، می‌توانید سی و یک lab day را کامل کنید. اگر گلدپس داشته باشید، lab days اضافی به میزان 6.58 روز نیز کسب خواهید نمود. به علاوه، معجون پژوهش (Research Potion) سبب می‌شود lab days اضافی به میزان 1.12 روز کسب کنید. همچنین 2 کتاب (بسته به درجه TH شما) قادرند شانزده lab day دیگر نیز اضافه کنند. همانطور که می‌بینید، ارتقاء آزمایشگاه عمدتا از کتاب‌‌ها حاصل می‌شود و میزان آن وابستگی زیادی به درجه TH شما دارد لذا در درجات بالا، گلدپس اثری فوق‌العاده روی عملکرد آزمایشگاه شما خواهد داشت.

به عنوان جمع‌بندی، گلدپس قادر است عملکرد آزمایشگاه شما را 25 تا 130 درصد در آن ماه افزایش دهد. این ارتقاء ماهانه 5 دلار هزینه دارد و دوباره به سوال قبل باز می‌گردیم: آیا 5 دلار کم است یا زیاد؟ آیا با 5 دلار، چیز دیگری می‌توان خرید؟!

ج) اگر قصد تقویت و افزایش دیوارها را دارید، لوت و زمان (زمان در دنیای واقعی) منابع محدودکننده شما هستند. با استفاده از گلدپس، سود ناشی از حملات شما تا 25 درصد افزایش می‌یابد، تعداد حملاتی که قادرید انجام دهید نیز 25 درصد بیشتر خواهد شد، 40 میلیون لوت دریافت خواهید نمود، و همچنین معجون تمرین (Training Potion) دریافت می‌کنید.

در هر 3 حالت، خرید گلدپس را می‌توان معامله خوبی دانست اما بایستی انتخاب کنید که اولویت شما پول است یا زمان. در واقع برای کسب لوت، یا باید زمان صرف کنید یا ماهانه مبلغ 5 دلار پول هزینه نمایید. اگر اولویت را زمان می‌دانید، 5 دلار خرج کنید و زمان خود را جای بهتری از Clash of Clans بگذرانید. این توصیه ما به شماست، البته مطمئن شوید که از قبل، جایگزینی برای صرف زمان در Clash of Clans در نظر گرفته‌اید.

3: ارزش بلیت طلایی از منظر بازار


در قسمت‌های پیشین، ارزش خرید گلدپس را مبتنی بر مقایسه میان “بازی پس از خرید گلدپس” و “بازی بدون خرید گلدپس” تحلیل نمودیم. همانطور که دیدیم، مقایسه مذکور را می‌توان از زوایای مختلفی چون ذخیره زمان انجام داد.

مقایسه اخیر، مقایسه‌ای موردی قلمداد می‌شود (مقایسه میان دو حالت گوناگون از یک پدیده) که قادر به پاسخ به این پرسش نیست:

اگرچه از حیث ویژگی‌های فنی، خرید گلدپس به سود شماست اما آیا سبب افزایش میزان لذت شما از بازی نیز خواهد شد؟

مطمئنا برای افرادی چون تولیدکنندگان محتوا، طرح چنین پرسشی اساسا محلی از اعراب ندارد. آن‌ها به اکانت‌های پیشرفته و قوی نیازمندند تا نهایتا بتوانند به منافع مالی مورد نظر خود دست یابند. اوضاع برای کسانی که در مسابقات و تورنمنت‌ها شرکت می‌کنند نیز به همین صورت است. برای این قبیل افراد، “لذت” مساله تعیین‌کننده نیست لذا خرید گلدپس قطعا به سود آن‌هاست.

همچنین اگر قصد دارید اکانت خود را به پیشرفت و سپس به فروش برسانید، چنین خریدهایی تماما مقرون به صرفه خواهد بود. البته قوانین سوپرسل، فروش اکانت را هیچ‌گاه نپذیرفته است و حتی ممکن است حساب‌های کاربری را که اقدام به نقض قوانین کرده‌اند، مسدود کند. ما خرید و فروش اکانت را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم، چرا که بازار داغ آن پر از دزدان کوچک و بزرگ است. با این حال، می‌توانید نگاهی به قیمت‌های ارائه شده از وبسایت G2G.com بیندازید. توجه کنید که قیمت‌ها بر اساس پارامترهایی چون تعداد جِم، اسکین‌ها (پوسته‌ها) و… متفاوت است.

البته این مقاله صرفا برای اهداف سرگرمی و نیز اطلاع‌رسانی تنظیم شده و به هیچ عنوان حاوی توصیه‌های مالی نیست. توصیه‌های مالی بایستی کاملا مطابق با شرایط شخصی شما تنظیم شده باشند و در غیر اینصورت، عمل به آن‌ها مصداق دیوانگی است.

بسیار خب، به مبحث اصلی بازگردیم. اگر قصد دارید ارزش حقیقی گلدپس را بدانید، باید به پروسه پیشرفت اکانت خود توجه کنید. قیمت اکانت شما تا رسیدن به درجه TH13 تقریبا به طور خطی افزایش می‌یابد. حال باید زمان ارتقاء از یک درجه TH به درجه بالاتر را بسنجید و بررسی کنید در صورت استفاده از گلدپس، زمان ارتقاء TH چگونه تغییر خواهد کرد. اگر گلدپس زمان مذکور را کاهش دهد، می‌توان خرید آن را به نوعی “سرمایه گذاری” دانست (نه هزینه). در واقع اگر گلدپس زمان ارتقاء TH را کاهش دهد، تا رسیدن به درجه TH13، صرفه مالی اکانت شما را بر حسب زمان، بصورت خطی افزایش داده است (چرا که زمان کمتری برای پیشرفت و ارتقاء اکانت صرف کرده‌اید.)

همانطور که می‌بینید، خرید گلدپس تا رسیدن به TH10.1 سرمایه‌گذاری ضعیفی محسوب می‌شود؛ مگر آن‌که اسکین‌های موجود در اکانت شما نیز ارزشمند باشند که در این صورت، فروش اکانت شما از همان ابتدای خرید گلدپس سودآور خواهد بود. ضمنا اگر به خاطر داشته باشید، کتاب‌های آزمایشگاه در TH13 فوق‌العاده خوب و موثرند. در این شرایط، اگر گلدپس نیز داشته باشید، همه چیز بر وفق مرادتان خواهد بود و قادرید اکانت خود را با قیمت بسیار بالایی به فروش برسانید.

در مورد بیلدرها نیز چنین است:

هشدار: به یاد داشته باشید، ارزش حقیقی هر چیزی بر این اساس تعیین می‌شود که آیا فردی حاضر به خرید آن (با قیمت تعیین شده) است یا خیر. لذا اگر قصد دارید اکانت یا اکانت‌های خود را با قیمت‌هایی بالا به فروش برسانید و به سود مناسبی دست یابید، بدانید تنها نیستید؛ بسیاری از مردم در همین فکر و خیال به سر می‌برند و پیش از شما، ده‌ها اکانت را برای فروش عرضه نموده‌اند. در شرایطی که سمت فروش بیش از حد اشباع شده است، نقدینگی در سمت خرید با تنش‌های زیادی همراه می‌گردد. همچنین اگر در مکانی زندگی می‌کنید که برق و دسترسی به اینترنت گران است، جدا مراقب هزینه‌های خود باشید. به علاوه، هیچ‌گاه از سارقان و هکرها غافل نشوید.

نکته: هر بار که سوپرسل نیازمندی‌ها (زمان و لوت لازم برای دست‌یابی به آیتم‌های گوناگون) را کاهش می‌دهد، قیمت‌ها شدیدا دچار افت می‌شوند. لذا سخاوتمندی سوپرسل حاصلی جز ضرر شما نخواهد داشت؛ مراقب باشید!

لذا گلدپس، حین فروش اکانت، ممکن است ارزشی ذاتی خود را از دست بدهد. در واقع الزامی نیست که اکانت شما، متناسب با ارزشی که دارد و هزینه‌ای که بابت خرید گلدپسِ آن صرف نموده‎‌اید، خریدار داشته باشد. پس در کنار نمودارها و تحلیل‌های قیمتی، این را همواره گوشه ذهن داشته باشید که قوی‌ترین اکانت، ممکن است با بدترین قیمت ممکن به فروش رود و به بدترین سرمایه‌گذاری ممکن بدل گردد! در دنیای خرید و فروش اکانت، هیچ‌گاه صرفا شرایط ایده‌آل را در نظر نگیرید.

4: ارزش بلیت طلایی بر اساس معیارهای ذهنی


این بخش در عین حال که مهم‌ترین فاکتور در سنجش ارزش گلدپس قلمداد می‌شود، از حیق اندازه‌گیری پیچیده‌ترین است؛ چرا که به مقولات ذهنی و غیر قابل اندازه‌گیری مربوط می‌گردد. مهم‌ترین سوالی که حین خرید هر چیزی باید از خود بپرسید، این است:

آیا برای کسب چیزی که به دنبالش هستم، خرید آن بهترین راه ممکن است؟

افراد زیادی چیزهای گوناگونی را به شیوه‌های گوناگون و به دلایل گوناگون خریداری می‌کنند؛ در واقع هرکسی پاسخی کاملا شخصی به سوال مذکور خواهد داد.

حین مواجهه با دو راهیِ خریدن/نخریدن گلدپس، احتمالا چنین سوالاتی در ذهن شما نقش خواهد بست:

اگر حوصله پیمایش گام به گام بازی را ندارم، چرا یک بار برای همیشه بابت آن پول ندهم تا کل قفل‌های بازی باز شود؟

چرا صبر و نظم را پیشه نکنم تا نیازی به صرف هزینه نباشد؟ آیا بهتر نیست که پول لازم برای خرید آیتم‌های پولی در بازی را صرف جنبه‌های دیگری از زندگی خود کنم؟

شاید بهتر است چندین اکانت مختلف داشته باشم، یکی را بدون صرف هزینه به پیش ببرم و دیگری را با صرف پول؛ چطور است؟!

و شاید برای حمایت از کلن، پول خود را هزینه می‌کنید. اگر اینگونه است، قیمت اکانت شما را فاکتورهای بازار تعیین نخواهند کرد؛ قیمت اکانت شما چیزی است که خودتان می‌گویید. اما به این فکر کنید که آیا پشتیبانی از کلن، ارزش دلارهای واقعی را (که در جهانی واقعی در حال خرج شدن است) دارد؟

شاید پول می‌دهید تا در میدان نبرد یکسان با رقبا، شانس رقابت و پیروزی خود را افزایش دهید. سوال اینجاست که آیا بهتر نیست به جای صرف پول، سعی کنید بهتر و بیشتر بازی کنید؟ صرف هزینه 5 دلار در ماه به نظر زیاد نیست، اما طی یک سال ممکن است قابل توجه باشد.

شاید پول می‌دهید تا بتوانید بازی را کنار بگذارید! (این شوخی نیست، باور کنید عده‌ای گرفتار چنین وضعیتی هستند!) در واقع سعی دارید با صرف هزینه، فشار مالی به خود وارد نموده و بدین ترتیب از جذابیت بازی در ذهنتان بکاهید. بدا به حال شما!

شاید در پی ساخت اکانت‌هایی قوی و متعاقبا فروش آن‌ها هستید. در این صورت به شما تبریک می‌گوییم و برای شما آرزوی موفقیت داریم، صرفا این نکته را در ذهن داشته باشید که سرمایه‌گذاری خود را نیمه‌کاره رها نکنید و حتما آن را تا جایی که با تقاضای بازار مواجه شود، ادامه دهید.

شاید بازی و تیم سازنده آن را دوست دارید و بواسطه این علاقه، قصد پشتیبانی از آن‌ها را دارید. ادامه دهید!

و یا ممکن است آن‌قدر ثروتمند باشید که 5 دلار در هر ماه، رقمی ناچیز برای شما محسوب گردد. اما اگر بتوانید با سرمایه‌گذاری در محلی دیگر، 5 دلار را طی مدتی کوتاه به 100 دلار تبدیل کنید، چه تصمیمی خواهید گرفت؟

هر پاسخی به هر یک از پرسش‌های بالا، می‌تواند صحیح قلمداد شود. در واقع مهم نیست پاسخ شما به پرسش‌های مذکور چیست، مهم این است که بتوانید به درستی به آن‌ها جواب دهید و مطابق با پاسخ خود، اقدام به خریدن/نخرین گلدپس نمایید. لذا پیش از خرید، به هیچ عنوان از زیر بار پاسخ به این پرسش‌های اساسی، شانه خالی نکنید و حین خرید، با خود روراست باشید.

پول، کاربردهایی فراوان دارد و کاهش هزینه‌های غیرضروری، از ارکان عادات مالی سالم است. اما اگر به هر دلیلی تصمیم قطعی شما بر صرف پول در Clash of Clans است، بدانید گلدپس بهترین گزینه ممکن به شمار می‌آید و توانایی شما را در پیشرفت اکانت خود، بین 25 تا 130 درصد افزایش خواهد داد.

جمع‌بندی


اگر قصد دارید برای Clash of Clans پول خود را خرج کنید، قطعا اقدام به خرید گلدپس نمایید. صرف هزینه 180 دلار و فعالیت به مدت 3 سال قطعا اکانت شما را به بالاترین درجات ممکن خواهد رساند. تنها در صورتی که قصد دارید بیشتر از 180 دلار هزینه کنید، به فکر گزینه‌هایی غیر از گلدپس باشید.

اگر قصد فروش اکانت خود را دارید، بایستی بدانید که گلدپس صرفا پس از رسیدن به درجه TH12 ارزشمند است. متاسفانه مدت زمانی که روی اکانت خود صرف نموده‌اید، تاثیری در ارزش گلدپس نخواهد داشت لذا سعی کنید این زمان را کم و کمتر کنید.

بازار فروش اکانت‌های Clash of Clans داغ و البته پر از رقیب است. اما به هر حال، ارزش گلدپس برای همه بازیکنان، چه فعال و چه عادی بسیار بالاست. پس اگر فروشنده اکانت هستید، امیدوار باشید. اگر قصد خرید اکانت دارید، ابتدا مطمئن شوید که واقعا نیاز به داشتن یک اکانت فوق‌العاده دارید، در غیر اینصورت خرید شما بی‌فایده و صرفا هدررفت پول است. به یاد داشته باشید در زندگی واقعی، همواره موارد مهم‌تری برای صرف هزینه وجود خواهند داشت.


آیا به تازگی اقدام به خرید گلدپس نموده‌اید؟ تجربه شما از خرید آیتم‌های پولی در بازی‌های سوپرسل چگونه است؟ در صورتی که تجربه استفاده از گلدپس را در Clash of Clans دارید، لطفا نظرات خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.


(1) آموزش گرفتن بلیط طلایی کلش آف کلنز
آموزش گرفتن بلیط طلایی کلش آف کلنز رایگان - ایموجو


(2) خرید بلیط طلایی کلش آف کلنز - خرید بلیت
خرید بلیط طلایی کلش آف کلنز - خرید بلیت طلایی کلش ارزان و تحویل فوری- موجو شاپ


(3) بلیت طلایی کلش آف کلنز ارزان با تحویل
بلیت طلایی کلش آف کلنز ارزان با تحویل سریع - گلد پس کلش فروشگاه اصل کی


(4) Gold Pass بلیت کلش
همه چیز درباره گلد پس Gold Pass بلیت کلش آف کلنز والت کد مرجع فروش گیفت کارت ارزان با تحویل آنی


(5) خرید بلیت طلایی کلش اف کلنز در 3 دقیقه
خرید بلیت طلایی کلش اف کلنز در 3 دقیقه ایران موجو


(6) خرید بلیت طلایی کلش اف کلنز قیمت
خرید بلیت طلایی کلش اف کلنز قیمت ارزان رسید گوگل پلی


(7) بلیت طلایی کلش اف کلنز clash of clans
بلیت طلایی کلش اف کلنز clash of clans در کمتر از 3 دقیقه فروشندگان و قیمت گیفت کارت


(8) آموزش خرید بلیط طلایی
آموزش خرید بلیط طلایی


(9) خرید بلیت طلایی کلش اف کلنز سایت 1000 جم
خرید بلیت طلایی کلش اف کلنز سایت 1000 جم


(10) Gold Pass بلیت کلش
همه چیز درباره گلد پس Gold Pass بلیت کلش آف کلنز - موجو شاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا