عمومی

سرنوشت دشمنان بتمن در دنیای The Dark Knight Returns چه بود

مجموعه ویلن‌های بتمن یکی از محبوب‌ترین کلکسیون‌های شخصیت‌های شرور در دنیای داستان‌های مدرن محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند دنیا در چه وضعیتی باشد، اکثر این ویلن‌های شناخته شده همیشه راهی پیدا می‌کنند تا آن را را به جای بدتری تبدیل کنند. اما در برخی از دنیاها و واقعیت‌ها، سرنوشت این شخصیت‌ها محتوایی تراژیک دارد تا فصل نهایی زندگی برخی از مشهورترین دشمنان بتمن ماجرایی تقریباً رقت انگیز داشته باشد.

در دنیای The Dark Knight Returns که توسط فرانک میلر (Frank Miller)، کلاوس جنسون (Klaus Janson) و لین ورلی (Lynn Varley) خلق شده، یکی از نمونه‌هایی است که در آن، این دسته سرنوشت‌ها تبدیل به ماجرایی تراژیک و تیره شده. ظاهراً در دنیای The Dark Knight Returns که در مولتی‌ورس دی‌سی با نام زمین 31 شناخته می‌شود، فقط تعداد کمی از این ویلن‌ها هنوز زنده هستند اما تمام آن‌ها با سرنوشت‌های تراژیکی مواجه می‌شوند.


تو فیس

در دنیای آینده‌وار The Dark Knight Returns، هاروی دنت توانسته بود با موفقیت سال‌ها تحت درمان دکتر بارتولومئو وولپر (Bartholomew Wolper) باشد آن هم بدون این که کنترل خود را از دست دهد و کسی را تهدید کند. این روند باعث به وجود آمدن این باور شده بود که هاروی دنت بالاخره توانسته راهی برای بازیابی عقلش پیدا کند. بروس وین بودجه این روند را فراهم کرده بود که شامل احیای کامل صورت نیز می‌شد. با این حال، با وجود ادعاهای عمومی در این که تو فیس توانسته شخصیت دوگانه خودش را درمان کند، دنت مشخص نکرد که کدام هویتش هنوز باقی مانده است. در نهایت، تو فیس به دنیای جنایت بازگشت و صورتش را پشت نقابی از بانداژها مخفی کرد. حمله او به گاتهام یکی از رویدادهایی بود که به بروس وین الهام کرد تا دوباره لباس خفاشی را به تن کند. بتمن سعی در گیر انداختن او داشت اما متوجه شد که هاروی دنت واقعاً از بین رفته و فقط تو فیس باقی مانده است.

کتوومن

در آینده زمین 31، سلینا کایل (Selina Kyle) در نهایت به قدری پیر شد که دیگر نمی‌توانست فعالیت نقاب‌دارانه خودش را ادامه دهد. مثل بتمن، او نیز از کارش بازنشسته شد و در عوض فعالیت عادی‌تری را آغاز کرد. او با بروس در ارتباط بود و هر از چند گاهی با او تماس برقرار می‌کرد تا یادآور دوران گذشته‌شان با هم باشد. سلینا در نهایت وقتی که جوکر برای فریب دادن او در کمک به انجام نقشه‌هایش بازگشت، دوباره وارد زندگی بتمن شد. پس از آن، جوکر با بی‌رحمی به سلینا حمله و در حالی رهایش کرد که به زور زنده مانده بود تا این گونه پیامی برای بتمن بفرستد. سلینا یکی از معدود شخصیت‌هایی بود که به مراسم خاکسپاری بروس وین در انتهای The Dark Knight Returns رفته بود. او واضحاً برای از دست رفت بروس وین سوگواری می‌کرد و سوپرمن را برای آمدن به این مراسم مورد توهین قرار داد.

جوکر

بازگشت جوکر یکی از مهم‌ترین نقاط عطف داستانی The Dark Knight Returns بود. پس از ناپدید شدن اولیه بتمن، شاهزاده جرم و جنایت گاتهام سال‌ها در وضعیتی غیرفعال بود و جلوی خودش را در انجام هر کاری که به طور آشکار به بتمن مربوط می‌شد را می‌گرفت. اما خبر بازگشت بتمن باعث تغییر جوکر شد و او شروع به صحبت با دکتر وولپر کرد. دلقک گاتهام توانست ترتیب آزادی و مقبولیت عمومی‌اش را دهد. نتیجه این کار، یک قتل عام در یک نمایش تلویزیونی و سپس تعدادی قتل دیگر در یک شهر بازی شد. بتمن و رابین جدیدش در برابر او قرار گرفتند و توانستند جلوی سلاخی جوکر را بگیرند. این مبارزه وقتی تمام شد که شاهزاده جرم و جنایت گاتهام دیگر نمی‌توانست در برابر بتمن کاری انجام دهد اما هنوز زنده بود. او که قصد داشت تا مطمئن شود بزرگ‌ترین دشمنش به آخر خط خود می‌رسد، گردنش را شکاند تا با کشتن خودش، بتمن را مقصر این کار جلوه دهد.


به مطالعه ادامه دهید:

  • 10 مورد از وحشتناک‌ترین قتل‌های جوکر
  • 5 شخصیت دی‌سی که قبل از سوپرمن معرفی شدند
  • معرفی پانچلاین – معشوقه جدید جوکر، جایگزین هارلی کوئین
  • چرا لازم است The Batman اولین فیلم ترسناک شوالیه تاریکی باشد؟
  • فیلم‌های اختصاصی از شخصیت‌های دی‌سی که پس از جوکر باید ساخته شوند


(1) همه شرورهای دنیای بتمن که در سه گانه The Dark Knight نولان معرفی شدند کافه کمیک
همه شرورهای دنیای بتمن که در سه گانه The Dark Knight نولان معرفی شدند کافه کمیک


(2) 15 اشتباه بزرگی که کریستوفر نولان در فیلم های بتمن مرتکب شد
15 اشتباه بزرگی که کریستوفر نولان در فیلم های بتمن مرتکب شد


(3) بهترین دشمنان بتمن در سینما تصویرگران جنون و هرجومرج دیجیکالا مگ
بهترین دشمنان بتمن در سینما تصویرگران جنون و هرجومرج دیجیکالا مگ


(4) روز جهانی بتمن بتمن قهرمان 80 ساله شد جدول یاب
روز جهانی بتمن بتمن قهرمان 80 ساله شد جدول یاب


(5) امکان ساخت اقتباس سینمایی The Dark Knight Returns همچنان وجود دارد
امکان ساخت اقتباس سینمایی The Dark Knight Returns همچنان وجود دارد


(6) مردی که بتمن را در هم میشکند - در آستانه اکران فیلم خیزش شوالیه تاریکی - یک پزشک
مردی که بتمن را در هم میشکند - در آستانه اکران فیلم خیزش شوالیه تاریکی - یک پزشک


(7) نقد فیلم The Dark Knight Rises شوالیه تاریکی برمیخیزد
نقد فیلم The Dark Knight Rises شوالیه تاریکی برمیخیزد


(8) پرفروش ترین فیلم های بتمن در تاریخ سینما از جوکر تا بتمن نولان - زومجی
پرفروش ترین فیلم های بتمن در تاریخ سینما از جوکر تا بتمن نولان - زومجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

دکمه بازگشت به بالا