عمومی

انویدیا شایعات پورت پیسی خدای جنگ و ریمستر Half-Life 2 را رد کرد

انویدیا شایعات پورت پی‌سی خدای جنگ و ریمستر Half-Life 2 را رد کرد

در چند روز گذشته شایعات پورت پی‌سی God of War و ریمستر Half-Life 2 حسابی سروصدا کرده‌اند و اکنون انویدیا به این موضوع واکنش نشان داده و آن‌ها را رد کرده است.

دو روز پیش فردی به نام ایگور جولای مقاله مفصلی در سایت Medium منتشر کرد و از این گفت که به صورت کاملا اتفاقی حین بررسی فایل‌ها و لینک‌های محرمانه اپلیکیشن Nvidia GeForce Now، متوجه شد که 18 هزار بازی در این سرویس وجود دارد. او همچنین از آمدن تعدادی از مهم‌ترین بازی‌های انحصاری سونی برای پی‌سی خبر داد. همچنین دیروز نیز طرفداران سری گیرز از حضور نام بازی Gears of War 6 در داده‌های اپلیکیشن Nvidia GeForce Now خوشحال شده بودند.

با این وجود انویدیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که این حضور نام این بازی‌ها در داده‌های Nvidia GeForce Now، تنها ورودی‌هایی فرضیه‌ای برای ردیابی و آزمایش داخلی بودند. ایگور جولای ابتدا سعی کرد که با شرکت انویدیا تماس برقرار کند و این موضوع را به آن‌ها اطلاع دهد. با این وجود پس از اینکه پاسخی از این شرکت دریافت نکرد، تصمیم گرفت یافته‌های خود را با دیگران به اشتراک قرار دهد. اکنون انویدیا با انتشار بیانیه‌ای به سایت پی‌سی گیمر اعلام کرده است:

انویدیا از لیست بازی‌های منتشر شده غیر مجاز آگاه است که شامل عناوین منتشر شده یا احتمالی برای ردیابی و استفاده در آزمایشات داخلی بودند. حضور در این لیست به معنی تایید و معرفی هیچ عنوانی نیست. انویدیا اقدام فوری برای حذف دسترسی به لیست را انجام می‌دهد. هیچ بازی محرمانه یا اطلاعات شخصی خاصی فاش نشده است.

God of War

در حالی که انویدیا توضیح نداد که ورودی ها برای چه مواردی استفاده می‌شوند، به احتمال زیاد این کمپانی از ورودی‌های تقلبی برای تست ویژگی‌های مثل رابط کاربری یا عملکرد این سرویس استفاده کرده است. بازی انحصاری خدای جنگ ممکن است برای پی‌سی منتشر شود، اما در این مورد احتمالا فقط یک ورودی ساخته شده برای اهداف آزمایش هست. باید به این موضوع نیز اشاره کنیم یکی از کاربران ردیت لیست کامل بازی‌های اپلیکیشن Nvidia GeForce Now را منتشر کرده که در آن بازی‌های معرفی نشده دیگری مثل Titanfall 3، ریمیک Resident Evil 4 و Monster Hunter 6 حضور دارند.

حتی بازی New Super Mario Bros. Wii نیز در لیست ایگور جولای وجود داشت که نشان می‌دهد این اسامی بیشتر جنبه آزمایشی دارد، چون احتمال انتشار بازی‌های نینتندو برای پی‌سی تقریبا صفر است. تاکنون سونی و ولو هنوز به این حاشیه‌ها واکنش نشان نداده‌اند و باید منتظر پاسخ رسمی آن‌ها به این موضوع باشیم.


(1) مقایسه گرافیکی بازی GOD OF WAR3 در نسخه اورجینال و ریمستر PS4
مقایسه گرافیکی بازی GOD OF WAR3 در نسخه اورجینال و ریمستر PS4


(2) مژده به دوستداران بازی محبوب God of War نسخه جدید خدای جنگ برای PS4 می آید گجت نیوز
مژده به دوستداران بازی محبوب God of War نسخه جدید خدای جنگ برای PS4 می آید گجت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا