خانهرپورتاژ آگهیعمومیکاربردی

آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است

آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است

این روزها بیماری های ارثی که از پدر و مادر و یا خانواده های دو طرف به نوزادان منتقل می شوند رو به افزایش است، دلیل این موارد را می توان به سابقه ژنتیکی والدین و یا توالی ژنتیکی خانواده ربط داد البته در این قرن از زندگی ماشینی که از همه طرف با استرس و هورمون های تزریقی در مواد غذایی و یا حتی آلودگی هوا محاصره شده ایم همگی دست به دست هم داده اند تا شاهد تغییر در توالی ژنتیکی و یا حتی بعضا باعث تغییرات ژنتیکی باشیم.

با قطعیت کامل می توان گفت که فلج مغزی یک بیماری ارثی نیست بلکه تاثیر پذیری زیادی دارد.

اما حال باید به پاسخگویی به سوالی که در ابتدای این مقاله اشاره شد بپردازیم، با قطعیت کامل میتوان گفت که فلج مغزی یک بیماری ارثی نیست بلکه تاثیر پذیری زیادی دارد نسبت به تغذیه مادر و همچنیین زایمان گاها کمبود اکسیژن در زمان تولد و یا کمبود اسید فولیک در مادر باعث این بیماری می باشد در یک اینفوگرافی سعی کردیم که انواع موارد تاثیر گذار بر آن را برای شما شرح دهیم.

عوامل بروز فلج مغزی، موسسه خیریه سگال

بیماری فلج مغزی که یکی از شایع ترین بیماری ها در نوزادان تازه متولد شده می باشد امروزه گریبانگیر هفت میلیون کودک در سراسر جهان است و تغییر بسیار بزرگی بر زندگی کودک و خانواده آنها گذاشته است. در این نوع خاص تشخیص بیماری فلج مغزی کمی زمانبر می باشد متاسفانه این بیماری در 6 ماهگی به بالا خودش را نشان می دهد و حتی گاها با بیماری های دیگر از جمله سندرم داون به اشتباه تشخیص داده می شود.

درمان:

بیمار فلج مغزی در صورتی که زود تشخیص داده شود می توان با فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و آب درمانی تا حد زیادی از اسپاسم های ناخواسته کاست که این مورد در کودکان زیر 14 سال بهتر جواب می دهد. فلج مغزی تا این لحظه که این مقاله در حال نگارش می باشد درمان صد در صدی ندارد ولی با کاردرمانی و فیزیوتراپی می توان تا حد قابل توجهی به افزایش کارایی ماهیچه ها کمک کرد و حتی به کاهش درد در اندام های مختلف نیز منجر می شود.

موسسه خیریه سگال در راستای همیاری به این کودکان از سال 1396 و با شماره ثبت 74 در قالب یک سازمان مردم نهاد-غیر دولتی با انگیزه والای کمک به همنوع فعالیت همه جانبه خود را جهت حمایت از کودکان مبتلا به فلج مغزی زیر 14 سال و خانواده آنان آغاز کرده است. امیدواریم که با مساعدت خداوند عزیز و همکاری های شما عزیزان کودکان بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم.

برای همیاری و کمک به موسسه می توانید توسط لینک های زیر اقدام فرمایید:

  1. کمک نقدی
  2. درمانیاری
  3. استند تسلیت
  4. دریافت قلک
  5. تاج گل تسلیت

امید است با همیاری و همدلی شما عزیزان بتوانیم از درد و رنج خانواده های این عزیزان بکاهیم.


(1) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است


(2) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است


(3) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است


(4) 11 مورد درباره فلج مغزی - موسسه خیریه سگال
11 مورد درباره فلج مغزی - موسسه خیریه سگال


(5) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است - موسسه خیریه سگال
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است در پست قبل توضیحاتی دادیم درباره اینکه بیماری ارثی چیست و به کند و کاو در این مورد پرداختیم حال میخواهیم به سوالی جواب بدهیم که ذهن بسیاری از والدین رو بخودش معطوف کرده است آیا فلج


(6) فلج مغزی ارثی
از فلج مغزی چه می دانید آیا فلج مغزی ارثی است حالا زندگی


(7) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است این روزها بیماری های ارثی که از پدر و مادر و یا خانواده های دو طرف به نوزادان منتقل می شوند رو به افزایش است دلیل این موارد را می توان به سابقه ژنتیکی والدین و یا توالی ژنتیکی خانواده ربط


(8) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است - مجله
آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است - مجله اینترنتی روانشناسی


(9) بایگانیها فلج مغزی - موسسه خیریه سگال
بایگانیها فلج مغزی - موسسه خیریه سگال


(10) آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است طراحی تک
صفحه اصلی سلامت آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است آیا فلج مغزی یک بیماری ارثی است فوریه 15 2020 سلامت ثبت دیدگاه 66 بازدید. این روزها بیماری های ارثی که از پدر و مادر و یا خانواده های دو طرف به نوزادان منتقل می شوند رو به

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا