Wordاداریخانهعمومی

آموزش روش برش عکس در ورد Microsoft Word

آموزش روش برش عکس در ورد Microsoft Word
آموزش روش برش عکس در ورد Microsoft Word
آموزش روش برش عکس در ورد Microsoft Word
آموزش روش برش عکس در ورد Microsoft Word
آموزش روش برش عکس در ورد Microsoft Word

بسیار پیش می آید که شما نیاز داشته باشید تا تصویری را در سند ورد خود وارد کنید تا مقاله شما را گویاتر نماید.

اما گاهی اوقات، تصویر وارد شده نیاز به ویرایش دارد و بریدن حاشیه عکس یکی از متداول ترین و پرکاربردترین این ویرایش ها می باشد.

اگرچه نرم افزارهای زیادی مانند فتوشاپ یا ابزارهای آنلاینی مانند Fotor برای بریدن تصویر وجود دارند اما واضح است که اگر این برش در خود ورد انجام شود، کار ما بسیار راحت تر و سریع تر انجام می شود.

جالب است بدانید که توسعه دهندگان مجموعه نرم افزارهای آفیس به فکر این نیاز شما بوده اند و ابزاری را برای کراپ عکس در ورد (Crop) تعبیه کرده اند. در ادامه با نایس استار همراه باشید تا روش برش عکس در این نرم افزار را به صورت تصویری بیاموزید.

آموزش روش برش عکس در ورد (Microsoft Word)

برای برش دادن عکس در ورد، ابتدا روی آن یک کلیک کنید تا انتخاب شود.

حالا از نوار زبانه های نرم افزار در بالای پنجره آن گزینه Format را که بالای آن عبارت Picture Tools نوشته شده است، انتخاب نمایید.

در قسمت Size این زبانه گزینه ای با عنوان Crop وجود دارد که دقیقا برای برش تصویر می باشد. پس از کلیک روی این گزینه، کادری دور تصویر شما ایجاد می شود که با استفاده از آن می توانید به بریدن حاشیه عکس خود بپردازید.

روش برش عکس در ورد

برای این منظور با کلیک روی هر کدام از زوایای تصویر و جا به جایی آن، طول و عرض تصویر متناسب با هم از همان گوشه ی انتخابی بریده می شوند. همچنین با کلیک روی هر کدام از اضلاع کادر دور تصویر و جا به جایی موس، برش تصویر تنها متناسب با جا به جایی آن ضلع انجام می پذیرد. پس از انجام جا به جایی مورد نظر با موس، برای اعمال برش، کلیک موس را رها کنید.

خواهید دید که تصویر طبق جا به جایی کادر توسط شما، بریده می شود. در صورتی که از برش تصویر راضی نیستید می توانید با کلید Undo یا کلیدهای ترکیبی Ctrl Z، آن را به حالت اول خود بازگردانید و سپس دوباره کادری جدید برای برش تصویر ایجاد نمایید.

نحوه بریدن تصویر در ورد

به همین راحتی توانستیم تصویر مورد نظر خود را در ورد ببریم.

البته همین ابزار در نرم افزار پاورپوینت نیز موجود می باشد اما قابلیت های بسیار بیشتری را برای بریدن تصویر در اختیار کاربر قرار می دهد که گاهی اوقات همین قابلیت ها نیز برای برخی از تصاویر در ورد نیز در ارائه می شوند. برای آشنایی یا این قابلیت ها پیشنهاد می کنیم مقاله 1نحوه بریدن تصویر در پاورپوینت را از دست ندهید.


(1) ترفند کراپ کردن قطعه ای از عکس در
ترفند کراپ کردن قطعه ای از عکس در Microsoft Word آموزش


(2) آموزش برش و چرخاندن عکس در ورد خوش آموز
آموزش برش و چرخاندن عکس در ورد خوش آموز


(3) نحوه برش تصاویر در Word Excel و PowerPoint وایرناب
نحوه برش تصاویر در Word Excel و PowerPoint . هنگامی که شما تصاویری را به اسناد خود اضافه می کنید تصاویر ممکن است نیاز به ویرایش و یا حذف بعضی از قسمت هایی را داشته باشد. ما امروز در وایرناب به شما چگونگی نحوه برش تصاویر در Word Excel


(4) نحوه برش تصاویر در Word Excel و
نحوه برش تصاویر در Word Excel و PowerPoint وایرناب


(5) چگونهبخشی ازمتنرادرWordغیرقابل ویرایش
چگونهبخشی ازمتنرادرWordغیرقابل ویرایش کنیم - تابناک TABNAK


(6) آموزش برش و چرخاندن عکس در ورد خوش آموز
برای برش یا به عبارت دیگر محو قسمت های اضافی یک عکس در ورد کافیست که عکس مورد نظر را در ورد انتخاب کنید و به تب Format رفته و گزینه Crop را کلیک کنید.


(7) ترفند کراپ کردن قطعه ای از عکس در Microsoft Word
در چهار طرف عکس شما علامت هایی قرار دارند که از طریق کشیدن آنها قادر به برش دادن عکس از آن نواحی خواهید بود. در Microsoft Word 2008 الی 2012 برای اینکار کافیست عکس مورد نظر خود را به سند وردتان اضافه نمایید.


(8) برش عکس در Microsoft word ترفندها - ترفند و آموزش فناوری
اما Microsoft Word برای راحتی کاربرانش این قابلیت را از آفیس 2010 به مجموعه برنامه های ورد خود اضافه نموده است.با این قابلیت شما قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن و درون سندتان در نرم افزار Microsoft Word عکسهای مدنظر را برش


(9) ترفند کراپ کردن قطعه ای از عکس در Microsoft Word آموزش
اما Microsoft Word برای راحتی کاربرانش این قابلیت را از آفیس 2010 به مجموعه برنامه های ورد خود اضافه کرده که با این قابلیت شما قادر خواهید بود تا در کمترین زمان ممکن و درون سندتان در نرم افزار Microsoft Word عکس های مدنظر را برش داده


(10) آموزش تصویری خط کشیدن در ورد Word
آموزش تصویری خط کشیدن در ورد Word صفر تا صد فرازسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا