Wordاداریخانهعمومی

آموزش تصویری فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013

آموزش تصویری فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013
آموزش تصویری فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013
آموزش تصویری فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013
آموزش تصویری فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013

نرم افزار پرقدرت ورد (Word) بسیاری از ابزار های کاربردی را داراست. این برنامه که یک نرم افزار واژه پرداز است بین کاربران محبوبیت فراوانی دارد.

یکی از کاربرد های برنامه ورد رسم جدول است. از جدول برای ثبت اطلاعات و یا رسم اشکال مختلف استفاده می شود. بسیاری از اداره ها، سازمان ها و شرکت ها به کمک این نرم افزار جداول خود را رسم می کنند.

در اسناد و پایان نامه هایی که شامل جداول هستند برای نظم بخشیدن به آن ها بهتر است این جداول ظاهر و اندازه یکسانی داشته باشند. اما از آن جایی که داده ها و اطلاعات هر ستون متفاوت است ممکن است اندازه ستون ها و سطر های جدول نامنظم باشند. به طوری که یک ستون پهنای بیشتر نسبت به سایر ستون ها داشته باشد.

مشکل دیگری که در رسم جدول در ورد دیده می شود جا نشدن متن ها در ستون و سطر های جدول است. این مشکل زمانی رخ می دهد که متن های طولانی در ستون و سطر جا نمی شوند و اندازه ستون ها و سطر ها کوچک تر از متن است. به همین علت متن به خط بعدی می رود و باعث پهنای بیشتر ستون یا سطر می شود.

برای حل این مشکل و منظم شدن جداول قابلیتی در ورد وجود دارد که به آن فیت کردن جدول در صفحه ورد می گویند. با فیت کردن جدول در صفحه ورد اندازه ستون و سطر جدول یکسان شده و مشکلات بالا به وجود نمی آید.

برای آموزش چگونگی فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013 این پست را مطالعه کنید. با نایس استار همراه باشید.

فیت کردن جدول در صفحه ورد 2013

بعد از رسم جدول در ورد دو منوی مخفی Design و Layout در انتهای منو ها ایجاد می شود. در این دو منو ابزار های زیادی برای طراحی و ویرایش جدول وجود دارد.

مشاهده می کنید در جدولی که در تصویر زیر رسم شده ستون ها اندازه مناسبی ندارند و متن ها در جدول جا نمی شود. در این حالت باید جدول را فیت یا از ابزار AutoFit استفاده کنید.

برای فیت کردن جدول در صفحه ورد به منوی Layout بروید. با کلیک روی Layout مجموعه ابزار های این منو نمایان می شود. ابزار AutoFit را انتخاب نمایید.

انتخاب گزینه Autofit

با انتخاب ابزار AutoFit منوی زیر باز می شود. گزینه اول AutoFit Contents ستون ها و سطر های جدول را با محتوای آن متناسب و تنظیم می کند. روی این گزینه کلیک کنید تا نتیجه را مشاهده نمایید.

انتخاب گزینه Autofit contects

همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید اندازه هر ستون متناسب با محتوای همان ستون شده است.

فیت شدن ستون جدول با محتوا

اما معمولا در مقاله ها و پایان نامه ها بهتر است که جداول با صفحه ورد فیت شوند. چون محتوای جداول با هم متفاوت است. این باعث می شود اندازه جدول ها با هم متفاوت باشند و بی نظمی به وجود بیاید.

بنابراین مجددا روی ابزار AutoFit کلیک کنید و این بار گزینه دوم را انتخاب کنید. با انتخاب AutoFit Window عمل فیت کردن جدول در صفحه ورد انجام می شود. به این ترتیب پهنای جدول به اندازه پهنای صفحه در ورد می شود. (مطابق تصویر زیر)

فیت کردن جدول در صفحه ورد


(1) آموزش کامل طراحی و رسم جدول در ورد 2013
آموزش کامل طراحی و رسم جدول در ورد 2013 ایده آل تکنولوژی


(2) آموزش رسم جدول در ورد و تنظیمات آن
آموزش رسم جدول در ورد و تنظیمات آن - دیجیتال آرت


(3) کشیدن جدول در ورد WORD وبلاگ ترجمیک
در ادامهی مقاله به آموزش نحوهی رسم جدول در ورد Word و نحوهی تنظمیات آن خواهیم پرداخت. رسم جدول در ورد برای رسم جدول در ورد چهار روش مختلف وجود دارد که از هر کدام از آنها میتوانید استفاده کنید.


(4) درج جدول و تنظیمات جدول
درج جدول و تنظیمات جدول


(5) دانلود آموزش تصویری ورد 2013
در این مطلب از سایت سرزمین دانلود آموزش کامل نسخه جدید نرم افزار ورد یعنی Word 2013 را برای شما آماده کرده ایم. این آموزش ها در 14 فصل تهیه شده و به صورت فیلم های آموزشی میباشد.


(6) آموزش رسم جدول در ورد به صورت تصویری
در قسمت اول به صورت کلی نرم افزار Word رو معرفی کردیم و با محیط کار و اجزای آن آشنا شدیم .. در قسمت دوم تب Home و گزینه ها و دستورات و کارایی این تب بررسی شد .. و حالا در قسمت سوم قسمت سوم آموزش word 2013 رسم جدول در ورد و روش های


(7) آموزش رسم جدول در ورد و تنظیمات آن - دیجیتال آرت
آموزش رسم جدول در ورد و تنظیمات آن . آنچه در این آموزش میخوانید روش های رسم جدول در ورد تغییر ساختار جدول و شکل بندی آن وارد کردن سطر و یا ستون جدید به جدول حذف سلول ها سطر ها و ستون های موجود در جدول رسم شده وارد کردن و


(8) آموزش ثابت کردن اندازه سلولهای جدول در
آموزش ثابت کردن اندازه سلولهای جدول در ورد Freeze کردن جدول


(9) آموزش صفر تا صد پرینت گرفتن و چاپ
آموزش صفر تا صد پرینت گرفتن و چاپ کردن در ورد تصویری فرازسافت


(10) آموزش کامل طراحی و رسم جدول در ورد WORD فیلم آموزشی
آموزش سریع و آسان طراحی و رسم جدول در ورد word فیلم آموزشی در این آموزش یک بار برای همیشه نحوه کشیدن جدول در ورد را بصورت کامل یاد خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 5 =

دکمه بازگشت به بالا