خانهعمومیفتوشاپ Photoshopگرافیک Graphics

آموزش کامل روش بازگشت به جلو در فتوشاپ Redo in Photoshop

آموزش کامل روش بازگشت به جلو در فتوشاپ Redo in Photoshop
آموزش کامل روش بازگشت به جلو در فتوشاپ Redo in Photoshop
آموزش کامل روش بازگشت به جلو در فتوشاپ Redo in Photoshop
آموزش کامل روش بازگشت به جلو در فتوشاپ Redo in Photoshop

در مطالب گذشته نایس استار روش بازگشت به مرحله یا مراحل انجام شده قبلی در یک پروژه فتوشاپ را آموزش دادیم. همان طور که می دانید اصطلاحا این عمل Undo نامیده می شود. البته در فتوشاپ این دستور با عنوان Step Backward در دسترس کاربران قرار گرفته است.

اما گاهی اوقات پیش می آید که شما از این دستور استفاده می کنید و از این کار پشیمان می شوید یا به تعداد زیادی از آن استفاده می کنید و می خواهید دوباره به چند مرحله بعدتر بازگردید. در نرم افزارهایی مانند فتوشاپ قابلیت بازگشت به جلو نیز وجود دارد و اصطلاحا به آن Redo گفته می شود. البته در فتوشاپ این دستور با عنوان Step Forward شناخته می شود.

اگر می خواهید کلید میانیر Redo در فتوشاپ و نحوه بازگشت به جلو در این نرم افزار ویرایشگر گرافیکی را بیاموزید، در ادامه این مقاله با نایس استار همراه باشید.

آموزش کامل روش بازگشت به جلو در فتوشاپ:

برای استفاده از دستور بازگشت به جلو در فتوشاپ کافیست از نوار منوی بالای این نرم افزار روی گزینه Edit کلیک کنید و سپس گزینه ی دوم یعنی Step Forward را انتخاب نمایید.

همچنین کلید میانبر Redo در فتوشاپ کلیدهای ترکیبی Shift Ctrl Z می باشند که باید به صورت همزمان فشار داده شوند.

البته در صورتی که شما برای بازگشت به مرحله قبل از کلیدهای ترکیبی Ctrl Z استفاده کرده اید، تنها یک مرحله به عقب بر می گردید و در صورت فشردن دوباره این دکمه ها یک مرحله به جلو بازخواهید گشت و اصطلاحا یک مرحله Redo خواهید شد. اما اگر برای بازگشت از دکمه های ترکیبی Alt Ctrl Z استفاده می کنید، با هر بار فشردن آن ها، یک مرحله به قبل باز خواهید گشت و برای بازگشت به جلو می توانید از روش گفته شده در بالا و گزینه Step Forward استفاده نمایید.

همان طور که در تصویر زیر می بینید، عبارت “گل بابونه” در تصویر توسط ما اضافه شده است اما به صورت پیش فرض رنگ آن قرمز بوده است و ما رنگ این متن را خاکستری کرده ایم اما با کلیک Undo به مرحله قبل بازگشته ایم و دوباره رنگ این متن قرمز شده است. لیست تاریخچه تغییرات انجام شده نیز گویای همین موضوع است که ما یک مرحله به عقب بازگشته ایم.

در این مواقع گزینه Step Forward از منوی Edit فعال بوده و قابل استفاده می باشد.

Redo در فتوشاپ

همان طور که مشاهده می کنید با استفاده از این دکمه، ما توانستیم به مرحله بعد بازگردیم تا رنگ متن به رنگ دلخواهمان بازگردد.

بازگشت موفقیت آمیز به جلو در فتوشاپ

اما اگر از دستور بازگشت به جلو در فتوشاپ زیاد استفاده می کنید و فشردن همزمان سه کلید ترکیبی برای شما مشکل است، می توانید با روشی که در مقاله تغییر کلیدهای میانبر بازگشت پی در پی به مراحل قبل در فتوشاپ آموزش داده ایم، کلیدهای ترکیبی این دستور را به کلیدهای ترکیبی دلخواه خود تغییر دهید.


(1) عوض کردن میانبر بازگشت به عقب فتوشاپ
عوض کردن میانبر بازگشت به عقب فتوشاپ


(2) بازگشت پیدرپی در فتوشاپ
بازگشت پیدرپی در فتوشاپ


(3) undoRedo بازگشت چند مرحله به عقب در فتوشاپ آموزش رسمی
undoRedo بازگشت چند مرحله به عقب در فتوشاپ آموزش رسمی فتوشاپ- فارسی حتما برایتان پیش آمده که بخواهید Undo کنید ولی جالبه بدانید که در فتوشاپ میتوانید کارتان چند مرحله به عقب برگردانید.


(4) فتوشاپ Photoshop - زیفایو
فتوشاپ Photoshop - زیفایو


(5) معرفی کامل پنل history در فتوشاپ
معرفی کامل پنل history در فتوشاپ - آموزش طراحی لوگو-مقالات طراحی


(6) دوره آموزش فتوشاپ حرفهای - Photoshop CC مقدماتی تا پیشرفته
در دوره آموزش فتوشاپ cc به شما نحوه تولید محتوای گرافیکی و کار با فتوشاپ را بصورت حرفهای آموزش خواهیم داد تا یک گرافیست حرفه ای شوید.


(7) 60 میانبرshortcut فتوشاپ که سرعت کار
60 میانبرshortcut فتوشاپ که سرعت کار شما را زیاد می کند


(8) آموزش کامل کار با ابزار زوم و هند در فتوشاپ - Zoom Tool و
با یک آموزش جذاب دیگر از نرم افزار فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستم.. در این آموزش با شیوه ی کار ابزار Zoom Tool و همچنین ابزار Hand Tool آشنا خواهید شد. ابزار هایی که در حین انجام کارهای گرافیکی بسیار نیاز هستند و با دانستن طرز کار


(9) آموزش تخصصی ساخت افتر-بیفور در فتوشاپ آموزش رایگان فتوشاپ
07.03.2020 در این ویدیو قصد دارم نحوه ساخت ویدیو های after-befor در برنامه فتوشاپ بهتون آموزش بدم. برای مشاهده کامل آموزش ها و آشنایی با خدمات ما لطفا حتما به وب سایت ما مراجعه بفرمایید. حتما پیج اینستاگرام


(10) بازگشت پیدرپی در فتوشاپ
اگر با نرمافزار فتوشاپ کار کرده باشید حتما متوجه شدهاید که این کلید در فتوشاپ عمل بازگشت و حرکت به جلو را انجام میدهد. بهطوریکه با یکبار فشار این کلیدها یک مرحله به عقب برمیگردید و با فشار مجدد آن یک مرحله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 11 =

دکمه بازگشت به بالا