اپلیکیشن اندرویدخانهعمومی

تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی

تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی
تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی
تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی
تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی
تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی

احتمالا شما هم، مانند بسیاری از کاربران تلگرام روزانه فایل های بسیاری از قبیل تصاویر، فیلم ها و … را در این شبکه ی اجتماعی دانلود و استفاده می کنید.

اما معمولا این برنامه مانند بسیاری از اپلیکیشن های دیگر در حافظه ی اصلی گوشی نصب می شود و علاوه بر آن فایل هایی که از طریق تلگرام دانلود می شوند نیز در حافظه ی اصلی گوشی ذخیره می شوند.

مشکل اینجا به وجود می آید که حافظه ی داخلی و اصلی اکثر گوشی های هوشمند بسیار محدود است و خیلی سریع پر می شود که این محدودیت ممکن است مشکلات بسیاری را برای کاربران تلگرام ایجاد کند.

متاسفانه تا به امروز، تنظیماتی برای انتخاب محل ذخیره سازی فایل های دانلودی تلگرام در نسخه رسمی این اپلیکیشن تعبیه نشده است.

بنابراین کاربران مجبورند تا از روش های دیگری برای تغییر محل ذخیره سازی فایل های دانلودی تلگرام در حافظه های جانبی (مموری ها) که انعطاف پذیرتر از جافظه ی خود گوشی است، استفاده کنند.

در این مطلب قصد داریم دو ترفند را به منظور تغییر محل ذخیره فایل های تلگرام به حافظه ی جانبی گوشی آموزش دهیم که اولی برای همه ی گوشی ها قابل استفاده است اما دومی تنها می تواند مورد استفاده گوشی های دارای آن گزینه ها قرار بگیرد.

تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام به حافظه ی جانبی:

روش اول تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام:

روش اولی که می خواهیم برای این منظور به شما معرفی کنیم استفاده از اپلیکیشن های بر پایه تلگرام اما از نوع ایرانی به جای نسخه ی رسمی تلگرام می باشد که بهترین و معتبرترین آن ها اپلیکیشن موبوگرام است. شما می توانید با مراجعه به بخش Settings موبوگرام و طی مسیر Data and Storage>>Storage Usage>>Default Storage حافظه ذخیره سازی فایل های دانلودی تلگرام را به حافظه جانبی گوشی (Memory Card) تغییر دهید.

البته متاسفانه تا امروز تلگرام طلایی و هاتگرام نیز مانند نسخه ی اصلی تلگرام قابلیت تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی را به حافظه جانبی ندارند و کاربران این برنامه ها باید از روش دوم در ادامه این مطلب استفاده کنند.

روش دوم تغییر محل ذخیره فایل های دانلودی تلگرام:

حالا به معرفی روش دوم می پردازیم. امروزه اکثر گوشی های اندرویدی جدید قابلیت انتقال حافظه ی اصلی خود به حافظه های جانبی را دارند.

شما می توانید با انتقال حافظه ی اصلی گوشی خود (در صورت وجود این قابلیت در گوشی شما) و سپس نصب تلگرام در این حافظه، به صورت غیر مستقیم محل ذخیره فایل های تلگرام خود را به حافظه ی جانبی تغییر دهید.

علاوه بر این در صورتی که بخواهید تنها برنامه ی تلگرام و فایل های دانلود شده توسط آن در حافظه ی جانبی (مموری) گوشی شما ذخیره شوند می توانید از طریق تنظیمات Application manager اندروید محل ذخیره سازی تلگرام را به حافظه ی جانبی تغییر دهید تا از آن پس همه ی فایل های دانلودی تلگرام در این حافظه ذخیره شوند و شما از محدودیت حافظه ی اصلی گوشی خود رهایی پیدا کنید.

در صورتی که نیاز به یک آموزش کامل در مورد چگونگی تغییر محل ذخیره سازی اپلیکیشن های اندرویدی مانند تلگرام دارید می توانید از طریق لینک مربوطه، به این آموزش ها دسترسی پیدا کنید.

در پایان دوباره متذکر می شویم که قابلیت تغییر محل نصب و ذخیره سازی اپلیکیشن های اندرویدی ممکن است در برخی از گوشی ها در دسترس نباشد.


(1) تغییر محل ذخیره تلگرام در اندروید
تغییر محل ذخیره تلگرام در اندروید ایده آل تکنولوژی


(2) تغییر محل ذخیره در گوشی سامسونگ ایده
تغییر محل ذخیره در گوشی سامسونگ ایده آل تکنولوژی


(3) آموزش تغییر محل ذخیره ی پیش فرض فایل
آموزش تغییر محل ذخیره ی پیش فرض فایل ها در تلگرام دسکتاپ لیبانو


(4) تغییر محل ذخیره اپ تلگرام به کارت sd
تغییر محل ذخیره اپ تلگرام به کارت sd بازسازی خانه


(5) بررسی محل پوشه ذخیره کش تلگرام در کامپیوتر و تغییر محل
برای تغییر محل ذخیره فایل ها در تلگرام کافی است ابتدا وارد Setting یا تنظیمات تلگرام در ویندوز خود شوید و سپس گزینه Downloads path default folder را انتخاب کنید.


(6) تغییر حافظه پیش فرض اندروید و محل ذخیره شده فایل ها
26.10.2018 تغییر حافظه پیش فرض اندروید 5 به پایین. در اندرویدهای نسخه 5 به قبل می توان از طریق تنظیمات به بخش حافظه های گوشی رفت و از آنجا مسیر پیش فرض نصب برنامه ها و به طور کلی حافظه پیش فرض را تغییر داد.


(7) تغییر مسیر دانلود در مرورگر گوگل کروم
تغییر مسیر دانلود در مرورگر گوگل کروم فایرفاکس UC دانلود منیجر


(8) محل ذخیره در Telegram X آموزش پیدا
محل ذخیره در Telegram X آموزش پیدا کردن آن


(9) آموزش تغییر محل ذخیره ی پیش فرض فایل ها در تلگرام دسکتاپ
در صورت استفاده از تلگرام دسکتاپ شاید دوست داشته باشید محل ذخیره ی فایل های دانلودی را تغییر دهید برای اینکار میتوانید پس از دانلود فایل ها در پوشه ی Download سیستم نسبت به جابجایی آنها اقدام کنید اما روش ساده تر استفاده


(10) محل ذخیره فایل های تلگرام در کامپیوتر و لپ تاپ - سیدرضا بازیار
فایل های تلگرام شما در پوشه Telegram Desktop می باشند آموزش تغییر محل ذخیره فایل های تلگرام در کامپیوتر و لپ تاپ برای تغییر مسیر دخیره فایل های تلگرام ابتدا وارد بخش تنظیمات Setting تلگرام شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا