عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

چگونگی کنترل مدیریت زمان

چگونگی کنترل مدیریت زمان
چگونگی کنترل مدیریت زمان
چگونگی کنترل مدیریت زمان
چگونگی کنترل مدیریت زمان

اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و اتاق کودک مورد استفاده قرار بگیرد. با کمک این وسیله است که گذشت زمان و ارزش آن برای افراد خانواده به ویژه کودکان اهمیت پیدا می کند و بچه ها به مرور می آموزند که چگونه زمانی که در اختیار دارند را به فعالیت ها و برنامه های مختلف اختصاص دهند. امروز کمتر خانه ای وجود دارد که از ساعت به عنوان یک وسیله ضروری در دکوراسیون منزلش استفاده نکند.

قرار دادن یک ساعت مناسب در سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق غذاخوری می تواند تا حد زیادی توانایی مدیریت زمان اعضای خانواده به ویژه کودکان و خانم منزل را افزایش دهد. تنها کافی است بدانید از چه ساعتی در کجا و درکدام یک از اتاق های خانه تان استفاده کنید.

خراب ها را فورا تعمیرکنید

باوری میان مردم سرزمین های شرقی از قبیل هند، تبت و چین وجود دارد که اگر در منزل ساعت شکسته یا خرابی وجود دارد باید فورا آن را از خانه دور یا تعمیر کرد. مردم این سرزمین ها معتقدند، وجود یک ساعت خراب یا شکسته در محیط خانه مانع برنامه ریزی منظم و استفاده بهینه از وقت و زمان می شود. به همین دلیل مردم این سرزمین ها به دقت مراقب ساعت های شان هستند و آن ها را در زمان معین کوک کرده و به خوبی از آن مراقبت می کنند. آن ها معتقدند، برای احاطه داشتن به زمان و کسب موفقیت باید مدیریت زمان را به دست گرفت و دور کردن ساعت های خراب یا شکسته از منزل یکی از این راه حل هاست.

ساعتی برای خواب

کدام ساعت ها را باید در اتاق خواب قرار داد؟پیش از آن که پاسخ این سوال را بدانیم بهتر است این نکات را با یکدیگر مرور کنیم که اتاق خواب یکی از مهم ترین محل های خانه و مکانی برای ایجاد استراحت، آرامش، تجدید قوا و به دست آوردن انرژی و توان برای روز بعدی است. توصیه می کنیم در این اتاق برخلاف دیگر اتاق های منزل از ساعت های بزرگ و پر سر و صدا استفاده نکنید. بهترین ساعت برای این اتاق ساعت ذهن و روح انسان است که آرام و ریلکس برای خواب و استراحت آماده می شود. کوچک ترین صدای تولید شده توسط عقربه ها، چرخ دنده ها یا ملودی های موجود در ساعت ممکن است تمرکز ما را برای داشتن خوابی آرام و انرژی بخش کم کند. بنابراین توصیه می کنیم در اتاق خواب به داشتن یک ساعت کوچک، دیجیتال و بی سروصدا قناعت کنید تنها برای آن که در ساعت معینی که قصد دارید از خواب برخیزید از آن کمک بگیرید.

اگر کلکسیون ساعت دارید، بخوانید

اگر از آن جمله افرادی هستید که علاقه مند به جمع آوری ساعت هستند، باید مراقب باشید که قرار دادن این کلکسیون در اتاق خواب یا محلی نزدیک به اتاق خواب یک تصمیم نادرست است. سر و صدای ناشی از پاندول، عقربه و فنرهای این ساعت ها در سکوت شب موجب از بین رفتن آرامش افراد منزل شده و تمرکز آن ها برای فرورفتن به خوابی عمیق را به مرور کاهش می دهد. بنابراین باید دقت داشته باشید که بهتر است این کلکسیون را در فضایی دور از اتاق خواب به ویژه اتاق خواب کودکان قرار دهید زیرا آشفتگی خواب و نداشتن خواب مفید و عمیق در دوران کودکی موجب کاهش توانایی بدن در مقابله با بیماری ها می شود.

فلزی یا چوبی؟

اگر قصد دارید اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن خود را با کمک یک ساعت بزرگ تزئین کنید، بهترین انتخاب ساعت هایی است که شکل آن ها گرد و دایره ای است. از میان ساعت هایی که جنس آن ها فلزی، شیشه ای، پلاستیکی و چوبی هستند بهترین گزینه ساعت های از جنس چوب است که علاوه بر وقت شناسی در محیط خانه به ایجاد فضای صمیمی و طبیعی در منزل نیز کمک می کند. بنابراین انتخاب یک ساعت دیواری بزرگ دایره شکل از جنس چوب که رنگ صفحه آن روشن و از میان رنگ های گرم باشد، می تواند به ایجاد فضایی آرام بخش در خانه کمک کند.

منبع:فان شاد

(1) دانلود کتاب مدیریت زمان - برایان تریسی In stock
دانلود کتاب مدیریت زمان - برایان تریسی - کتابراه


(2) چگونگی کنترل مدیریت زمان کوچینگ
چگونگی کنترل مدیریت زمان کوچینگ خانواده گروه آموزشی معصومه تیموری


(3) مدیریت زمان چیست و چگونه آن را درون خود
مدیریت زمان چیست و چگونه آن را درون خود افزایش دهیم گام برتر


(4) فایل صوتی بهترین روش مدیریت زمان با
فایل صوتی بهترین روش مدیریت زمان با NLP خانه ان ال پی ایران


(5) مدیریت زمان و تکنیک ها و راهکارهایی
مدیریت زمان و تکنیک ها و راهکارهایی برای بهبود آن مجله فرادرس


(6) روش های مدیریت زمان و 6 راهکاری که شما
روش های مدیریت زمان و 6 راهکاری که شما را از زیر آوار کارها بیرون می آورد ایران مدیر


(7) 5 تکنیک با ارزش مدیریت زمان که چکیده
5 تکنیک با ارزش مدیریت زمان که چکیده تمام تکنیک های دنیاست 12CEO


(8) مدیریت زمان چیست و تکنیک های آن کدام است
مدیریت زمان چیست و تکنیک های آن کدام است


(9) آموزش مدیریت زمان تکنیک های مدیریت
آموزش مدیریت زمان تکنیک های مدیریت زمان فرادرس


(10) مدیریت زمان چیست و چگونه مدیریت زمان
مدیریت زمان چیست و چگونه مدیریت زمان کنیم - تاثیر مدیریت زمان در موفقیت - مجله دانش ایده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا