عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

برای زندگی کردن باید بخشید

برای زندگی کردن باید بخشید
برای زندگی کردن باید بخشید
برای زندگی کردن باید بخشید
برای زندگی کردن باید بخشید

برای کسی که از کینه و عصبانیت مثل دیگ روی آتش می جوشد، حرف زدن از بخشش و گذشت مثل سرریز کردن یک ملاقه روغن داغ روی سرش است؛ غافل از این که این همه قل قل کردن و بالا و پایین پریدن نه به درد می خورد، نه گرهی باز می کند. بتازگی پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا هم با ما هم عقیده شده اند.

آنها یک جامعه آماری 200 نفره را که همه دل پری از دوستانشان داشته اند و مدام با خاطرات بد مربوط به آنها زندگی می کنند انتخاب کرده اند و از آنها خواسته اند تا به دو گروه تقسیم شوند و گروه اول همچنان به خاطرات بد گذشته فکر کند و گروه دوم به آشتی و برقراری صلح.

این 200 نفر طبق خواسته محققان عمل کردند در حالی که نمی دانستند پژوهشگران مشغول اندازه گیری ضربان قلب و فشار خون شان هستند و نتایج جالب توجهی را ثبت می کنند.

دکتر بریتا لارسن سرپرست این پژوهشگران می گوید او و همکارانش در آزمایشگاه به وضوح دیده اند که وقتی آدم ها به خاطرات تلخ گذشته که مملو از کینه و احساس منفی است، فکر می کنند، چطور فشار خونشان اوج می گیرد.

معنی حرف های دکتر لارسن به زبان ساده این است وقتی ما قلبمان را پر از کینه و خصومت می کنیم فشار خونمان بالا می رود و وقتی فشار خون بالا برود، اولین جایی که آسیب می بیند قلب است؛ برای همین است که او و همکارانش به همه مردم جهان توصیه می کنند که اگر می خواهید قلبی سالم داشته باشید، خطاهای دیگران را ببخشید و از گناه آنها درگذرید.

حالا شاید عده ای که خودشان را کینه شتری می دانند، بخواهند در مقابل این یافته علمی مقاومت کنند و مثل مرغی که یک پا دارد، پا در یک کفش کنند و تا خون طرف مقابل را نریزند و آبرویش را بر باد ندهند، دست بردار نباشند.

البته این گروه در انتخاب این روش آزادند اما باید بدانند که این قلب ظریف و شکننده خودشان است که زیر بار این همه کینه خم می شود و تاب نمی آورد ولی بد نیست وقتی برای بد بودن و بد دیدن، همه راه ها را امتحان می کنیم یک بار هم تا ته خوب بودن برویم و بدانیم آنها که خیر دنیا را در گذاشتن و گذشتن می بینند چه حسی دارند؛ آنگاه شاید ما هم هم قبیله کسانی بشویم که باور کرده اند مهربانی و لبخند زدن، ارزان ترین راهی است که می شود با آن نگاه ها را وسعت داد.

(1) گاهــی باید نبخشید کســی را که بارهــا
گاهــی باید نبخشید کســی را که بارهــا بخشـــیده ای ..


(2) آیا خیانت را باید بخشید و زندگی کرد
آیا خیانت را باید بخشید و زندگی کرد کار درست چیست - رادیو عشق


(3) عکس نوشته بخشش جملات گذشت کردن و
عکس نوشته بخشش جملات گذشت کردن و بخشیدن - عکس پروفایل - عکس نوشته - متن تبریک


(4) عکس نوشته گذشت کردن و بخشش برای پروفایل
عکس نوشته گذشت کردن و بخشش برای پروفایل - تــــــــوپ تـــــــــاپ


(5) باید بخشید و گذشت
گاهی،برای رها شدن از زخم های زندگی باید بخشید و گذشت.میدا - ویسگون


(6) بخشش خیانت آیا خیانت را باید بخشید
بخشش خیانت آیا خیانت را باید بخشید


(7) چگونه خود را ببخشیم و از زندگی لذت
چگونه خود را ببخشیم و از زندگی لذت ببریم بیشتر از یک نفر


(8) متن در مورد بخشیدن اشتباه بخشش اشتباه
متن در مورد بخشیدن اشتباه بخشش اشتباه دیگران و گذشتن از - آمد خبر


(9) متن در مورد بخشیدن اشتباه - تــــــــوپ
متن در مورد بخشیدن اشتباه - تــــــــوپ تـــــــــاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا