عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

چگونگی آشنایی قبل از ازدواج

چگونگی آشنایی قبل از ازدواج
چگونگی آشنایی قبل از ازدواج
چگونگی آشنایی قبل از ازدواج
چگونگی آشنایی قبل از ازدواج

زمان آشنایی قبل از ازدواج چقدر است ؟تصمیم به این عظمت باید قبل از وارد عمل شدن خیلی خوب بررسی شود. زیرا وقتی ازدواج کردید، تنها راه خروج از آن مرگ یا طلاق است.

زمان متوسط آشنایی به هر رابطه بستگی دارد. می‌تواند از چند ماه باشد تا چند سال اما برای همه یکسان نیست زیرا هر رابطه با دیگری فرق دارد.

نمی‌ توانید یک چارچوب زمانی یک ماهه برای خود در نظر بگیرید. درواقع، حتی یک سال هم برای گرفتن چنین تصمیم مهمی که بر بقیه عمرتان و همه جوانب زندگیتان اثر دارد، کم است.

این به آن بستگی دارد که شما و طرف‌مقابلتان هر دو به توافق برسید و مسئولیت‌هایی که هر دو باید با آن روبه‌رو شوید را مشخص کرده باشید.

ازدواج مترادف با همیشگی است. قرار است تا پایان عمر با یک نفر باشید.

متاسفانه، فرهنگ‌های مدرن معنا و مفهوم آن را تغییر داده‌اند زیرا هدف آن کم‌ارزش شده است. کسانی را می‌بینیم که ظرف چند ماه ازدواج می‌کنند و بعد از چند سال از هم جدا می‌شوند، درحالیکه قرار است ازدواج تا پایان عمر باشد.

وقتی از دیدگاه واقعبینانه به ازدواج نگاه کنیم، باید مهمترین رابطه یک فرد در طول زندگی‌اش باشد. زن و شوهر باید بهترین دوستان یکدیگر باشند. یعنی تا پایان عمر عمیق‌ترین و صمیمی‌ترین لحظات را با کسی که دوستش دارید بگذرانید.

ازدواج یعنی زندگیتان را به فردی دیگر بدهید. یعنی دو نفر یکی شوید.

تصمیم به این عظمت باید قبل از وارد عمل شدن خیلی خوب بررسی شود. زیرا وقتی ازدواج کردید، تنها راه خروج از آن مرگ یا طلاق است و هر دوی آنها تصمیمات بسیار سختی هستند که زخم‌های بدی بر جای می‌گذارند و این زخم‌ها به طرز وحشتناکی زندگی افراد را تغییر می‌دهند.

ازدواج یعنی بدون نگاه کردن به عقب، رابطه را به بالاترین حد ممکن برسانید. به همین دلیل است که مدت زمان مناسب برای آشنایی قبل از ازدواج باید به خوبی در نظر گرفته شود.

اما این زمان تنها فاکتوری نیست که باید مدنظر قرار گیرد.

عوامل دیگر عبارتند از:

اعتماد میان دو طرف چه میزان است؟

سلامت رابطه

بالغ بودن دو طرف

امکانات اقتصادی

تایید اعضای خانواده دو طرف

همانطور که می‌بینید، فقط مدت زمان آشنایی قبل از ازدواج مهم نیست. باید ببینید چه زمان موقعیت و شرایط لازم برای رساندن رابطه به بالاترین حد ممکن فراهم می‌شود.

(1) نکاتی که درباره آشنایی قبل از ازدواج
نکاتی که درباره آشنایی قبل از ازدواج باید بدانید


(2) سوالات آشنایی قبل از ازدواج بهترین
سوالات آشنایی قبل از ازدواج بهترین سوال های ازدواج را از قبل آماده کنید


(3) اشتباه رایج قبل ازدواج
اشتباهات در آشنایی قبل ازدواج 10 اشتباه رایج قبل ازدواج


(4) آشنایی قبل از ازدواجآشنایی قبل از
آشنایی قبل از ازدواجآشنایی قبل از ازدواج سوالاتجلسات آشنایی قبل از ازدواج


(5) نکاتی که درباره آشنایی قبل از ازدواج باید بدانید
آشنایی قبل از ازدواج یکی از مهم ترین مراحل در شناخت زوجین محسوب میشود . در این دوران بسیار مهم از زندگی باید دقیق تر باشید و دقت بیشتری نسبت به این مرحله از زندگی داشته باشید تا بتوانید به شناخت مناسبی برای انتخاب شریک


(6) ده سوال ضروری که باید پیش از ازدواج از یکدیگر بپرسید - مردمان
ازدواج به نوعی رسیدن به یک تفاهم مشترک است که طی گفتگو و صحبت های فی مابین حاصل می شود در این تبادلات کلامی در عمل نیز باید متعادل باشید بنابراین قبل از ازدواج با مطرح کردن افکار و تصمیم


(7) چرا و چگونگی آشنایی پیش از ازدواج
پس شکی نیست که قبل از ازدواج حتما باید آشنایی صورت بگیرد. آکاایران چرا و چگونگی آشنایی پیش از ازدواج هرچه ارتباط برای ما مهم تر باشد توجه و دقت به آشنایی بیشتر می شود.


(8) مجله دخترانه صورتیها
چرا ها و چگونگی آشنایی قبل از ازدواج - مجله دخترانه صورتیها


(9) آشنایی پیش از ازدواج چرا و چگونه
پس شکی نیست که قبل از ازدواج حتما باید آشنایی صورت بگیرد. در دوران قدیم حتی دختر و پسر یکدیگر را نمی شناختند و نمی دانستند که قرار است با چه کسی زندگی کنند و بعد از اینکه خطبه عقد خوانده می شد با یکدیگر آشنا می شدند.


(10) سوالات آشنایی قبل از ازدواج سوالات
سوالات آشنایی قبل از ازدواج سوالات روانشناسی قبل از ازدواج حد و مرز آشنایی پیش از ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا