عمومیهمسرداری و ازدواجویژه

نکات مهم دوران نامزدی

نکات مهم دوران نامزدی
نکات مهم دوران نامزدی
نکات مهم دوران نامزدی
نکات مهم دوران نامزدی

دوران نامزدی بهترین دوران شناخت است زیرا افراد با ارتباط عاطفی و زناشویی می‌توانند به روحیات و رفتار یکدیگر آگاه شوند.

دوران نامزدی به طور رسمی از زمان عقد آغاز می شود و تا شروع زندگی زیر یک سقف ادامه دارد. یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که در این نامزدی رسمی وجود دارد، حد روابط دختر و پسر است.

این که خانواده ها باید بر اساس عرف عمل کنند و مانع از روابط آزاد دختر و پسر به عنوان یک زوج شوند یا باید طبق مجوز شرع، روابط زناشویی را برای آنها مجاز بدانند و تصمیم گیری در این زمینه را به خودشان واگذار کنند؟

بطور کلی زمانی‌که عقد جاری می‌شود، زن و شوهر از لحاظ قانونی و شرعی به همدیگر محرم می‌شوند. اما یک سری روابط بین این دو تابع فرهنگ و اجتماع است.

به عنوان مثال ممکن است خانواده سختگیری بیشتری کنند که اینها زیاد با همدیگر ارتباط برقرار نکنند و این رابطه‌ها بستگی به فرهنگ خانواده زوجین دارد. اگر این زوج تابع یک محیط و یک خانواده و یک فرهنگ باشند طبیعتا بهتر می‌توانند با همدیگر کنار بیایند. ولی اگر فرهنگشان با هم متعارض و متفاوت باشد مشکلاتی ایجاد می‌شود.

در دوران عقد زوجین چه به هم بگویند؟

هرچقدر زوجین با همدیگر رک و راست تر باشند بهتر است؛یک مزیتی که در دوران عقد وجود دارد این است که اگر بین زوجین مشکلی به وجود آید، تا آنجا که ممکن است با مداخلات صحیح خانواده‌ها و مشورت کردن با آنها برطرف می‌شود و یا با مراجعه به مراکز مشاوره مشکلشان حل می‌شود.

دوران عقد بهترین دوران شناخت است زیرا افراد با ارتباط عاطفی و زناشویی می‌توانند به روحیات و رفتار یکدیگر آگاه شوند.

یک نکته مهم در دوران عقد این است که اگر زوجین در دوران عقد به این نتیجه رسیدند که واقعا با هم نمی‌توانند زندگی کنند، باید از هم جدا شوند. طلاق گرفتن قبل از عروسی، آسیب کمتری به زوجین وارد می‌کند تا بعد از عروسی و بچه دار شدن.

دوران عقد فرصت مناسبی جهت شناخت بهتر و عمیق‌تر زن و مرد از یکدیگر و در نتیجه ورود به زندگی با تفاهمی بیشتر است. به عبارت دیگر دوران نامزدی دوران آشنایی تکمیلی است و یک ازدواج نیمه تمام محسوب میشود. لذا نباید انتظار داشت که آنچه افراد در زندگی مشترک تجربه میکنند، در این دوره نیز تجربه کنند.

از دیگر مسائل مهمی که وجود دارد مسائل ایدئولوژیک یا همان مسائل اعتقادی و مذهبی است در دوران عقد باید دقت بیشتری به آنها شود.

این مسئله در زمینه مسائل اجتماعی ، فرهنگی و حتی سیاسی هم صدق می‌کند به عنوان مثال مواردی بوده که زوجین در بحران‌های سیاسی کارشان به طلاق کشیده شده است. برخی از خانواده‌ها در تب و تاب‌های سیاسی جامعه تازه می‌فهمند از لحاظ سیاسی هیچ هم خونی با همدیگر ندارند و اختلافات بالا می‌گیرد.

این مسئله بسیار مهم است که طرف مقابل را اجبار نکنیم که حتما در همه زمینه‌ها مثل همسرش فکر کند. تمام زمینه ها مانند رفت و آمد خانوادگی، مسافرت رفتن، ، بچه دار شدن ، نحوه تربیت فرزندان با هم صحبت کنند و اجازه بدهند فرد مقابل راحت و بدون رودربایستی حرف خود را بزنند و شنونده خوبی باشند.

(1) نکات مهم در دوران نامزدی
نکات مهم در دوران نامزدی


(2) نکات مهم در مورد دوران نامزدی
نکات مهم در مورد دوران نامزدی


(3) نکات مهم دوران نامزدی - اینفو
نکات مهم دوران نامزدی - اینفو


(4) نکات کلیدی درباره دوران نامزدیبخش اول
نکات کلیدی درباره دوران نامزدیبخش اول


(5) نکات مهم در مورد دوران نامزدی
نکات مهم در مورد دوران نامزدی کد مطلب 55322 زمان مطالعه 5 دقیقه یکی از زیباترین دوران زندگی دوران نامزدی و پیش از ازدواج است که زوجین برای شناخت و آشنایی یکدیگر وقت صرف کرده و روزهای خوشی را می گذرانند.


(6) نکات حقوقی مهم که حتما باید بدانید 9 نکته حقوقی بسیار
نکات حقوقی مهم در رابطه با صیغه محرمیت در دوران نامزدی. ششمین نکته از نکات حقوقی مهم در رابطه با عقد موقت می باشد.


(7) شش اشتباه رایج در دوران نامزدی نامزد دوران نامزدی نکات
عقد کرده ها بخوانند دوران عقد رفتار دوران عقد نکات مهم دوران عقد عقد آکا نکته سنجی دوران عقد آکا خوب و بد یک نامزدی طولانی پنج زنگ خطر جدی برای دوران عقد آکا نامزدی فصل تلخ یا شیرین


(8) در دوران نامزدی چه نکاتی باید رعایت شود
در دوران نامزدی چه نکاتی باید رعایت شود - خبرآنلاین


(9) نکات مهم دوران نامزدی همه چیز را
نکات مهم دوران نامزدی همه چیز را درباره شناخت در نامزدی بدانید


(10) نکات مهم دعواهای دوره نامزدی
نکات مهم دعواهای دوره نامزدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا